Išmanieji telefonai senjorams: į ką atkreipti dėmesį renkantis?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Telefonai su mygtukais daugeliui senjorų vis dar atrodo paprastesni ir lengviau perprantami
- Pagrindiniai senjorų reikalavimai išmaniajam: didelis ekranas, patogus valdymas ir ilgai laikanti baterija
- Vieni patogiausių išmaniųjų senjorams – „Samsung Galaxy A32“, „CAT S42 H+“ ir kt.
„Ilgą laiką senjorai rinkosi tik mobiliuosius telefonus su mygtukais. Jų sprendimą dažniausiai lėmė tiek žemesnės kainos, tiek baimė, kad nemokės naudotis išmaniaisiais. Vis tik šiandien rinkoje gausu išmanių įrenginių, kuriuos galima įsigyti patraukliomis kainomis. O ryškus ekranas ir patogus valdymas leidžia kur kas greičiau ir sklandžiau persikelti į internetinę erdvę ir palengvinti savo gyvenimą“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.
Geriausi mygtukiniai telefonai senjorams
Net ir išmaniesiems skverbiantis į senjorų gyvenimą, telefonai su mygtukais vis dar aktualūs. „Bitės Profai“ dalinasi keliais iš jų.
„CAT B35“
Telefonas „CAT B35“ – tvirtas ir patikimas telefonas, turintis išmaniojo įrenginio savybių. Jame yra gamintojo įdiegtos kelios programėlės: „Google Search“ ir „Google Maps“. Taip pat 2 Mpix kamera, FM radijas, žadintuvas, skaičiuotuvas, žibintuvėlis – pagrindinės senjorų poreikius tenkinančios funkcijos.
„Doro 1360“
Specialus SOS mygtukas yra vienas pagrindinių „Doro“ telefonų privalumų. Sutrikus sveikatai, senjorui tereikės nuspausti pagalbos mygtuką ir įrenginys išsiųs pagalbos žinutes penkiais iš anksto pasirinktais numeriais. O išsiuntęs, ims paeiliui skambinti, kol kažkuriuo bus atsiliepta. Tad senjorai niekuomet neliks be pagalbos. Be to, „Doro 1360“ gali pasiūlyti ir didelius mygtukus, šriftą bei pagrindines meniu ikonas, tad naudotis juo bus kur kas paprasčiau.
„Nokia 230 DS“
Prekės ženklas „Nokia“ siejamas su kokybe ir patvarumu, tad nenuostabu, kad „Nokia 230 DS“ yra vienas geriausių mygtukinių telefonų senjorams. Be didelių mygtukų ir paprasto valdymo, jis dar išsiskiria priekine ir galine kameromis su LED blykstėmis, kurios leidžia įamžinti akimirkas ryškiai.
Į ką atkreipti dėmesį perkant išmanųjį telefoną senjorui?
Pagrindiniai senjorų keliami reikalavimai išmaniajam yra labai universalūs. Tai – didelis ekranas, patogus valdymas, ilgai laikanti baterija ir patikimas gamintojas, toks kaip „Nokia“ ir „Samsung“. Vis tik išmaniųjų gamintojai stengiasi jiems pasiūlyti ir daugiau kasdienybę lengvinančių funkcijų
„Išmanieji turi didelius ir ryškius ekranus, dėl kurių programėlių ikonos – patogios paspausti. Nustatymuose taip pat yra galimybė keisti šriftą ir mastelį, kuris padidina ne tik raidžių ir skaičių dydį, bet ir kitus elementus ekrane. Tad net ilgas naršymas internete nevargins akių“, – sako K. Špiliauskas.
Senjorams pravers galimybė įsirašyti bendravimo programėlę „Messenger“ ar „Viber“ ir vaizdu bendrauti su svetur gyvenančiais artimaisiais. Naudinga parsisiųsti ir bent vieną socialinių tinklų programėlę – juose pasidalintos šeimos narių nuotraukos ir vaizdo įrašai leis stebėti augančius anūkus bei rasti bendraminčių pagal pomėgius sukurtose grupėse.
„Išmanieji dar leidžia sekti naujienas, taip sutaupant pinigų popieriniams laikraščiams bei sumokėti mokesčius, pasitikrinti viešojo transporto tvarkaraščius ir el. pašto dėžutę neišeinant iš namų“, – priduria „Bitės Profas“.
Geriausi išmanieji telefonai senjorams
„Bitės Profai“ pataria, į kuriuos išmaniuosius įrenginius verta atkreipti dėmesį pirmiausia:
„Samsung Galaxy A32“ – ryškioje saulės šviesoje matomas ekranas
Telefonas „Samsung Galaxy A32“ pasižymi ilgai tarnaujančia baterija, paprasta vartotojo sąsaja ir „Super AMOLED“ technologijos ekranu, kuris puikiai matomas net ir tiesioginėje saulės šviesoje.
„Vienas labiausiai akis varginančių momentų, šviečiant saulei reikia stipriai prisimerkti norint įžiūrėti tekstą ekrane. Tad senjorai tikrai įvertins ryškų „Samsung“ ekraną. Dar vienas šio telefono privalumas – baterija, kuri gali tarnauti ilgiau nei dvi dienas. O patogus ir greitai perprantamas valdymas leis be didelio vargo perprasti, kaip naudotis pagrindinėmis funkcijomis“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Prie paprastesnio valdymo prisideda ir paprastasis režimas, dėl kurio ekrane matomos didesnės programėlių ikonos ir svarbiausi adresatai. Įdomu tai, kad ikonas galima „užrakinti“, taip tvarkingai sudėliotos jos ekrane neišsibarstys.
„Svarbu paminėti ir tai, kad „Samsung Galaxy A32“ turi pažangią keturių objektyvų kamerą, iš kurių vienas – makro objektyvas leis kokybiškai įamžinti gėlių žiedus ar kitus smulkesnius objektus iš arti“, – priduria K. Špiliauskas.
„CAT S42 H+“ – nebaisus reguliarus plovimas
Šis telefonas yra puikus pasirinkimas tiems senjorams, kurie išmanaus telefono vengia bijodami, kad šis yra neatsparus ir gali lengvai sudužti nukritęs ant žemės ar sušlapęs sugesti.
„Jis turi papildomai sutvirtintą korpusą, tad liks saugus net ir nukritęs ant kieto paviršiaus iš 1,8 m aukščio. Telefonas taip pat pasižymi atsparumu dulkėms, temperatūrų svyravimams ir vandeniui – gali būti panardintas 1,5 m gylyje iki 30 min. Be to, ant šio telefono kaupiasi mažiau bakterijų ir jam nebaisūs įvairūs dezinfekantai ar reguliarus plovimas muilu“, – pasakoja K. Špiliauskas. Daugiau apie išmaniųjų higieną skaitykite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.
„CAT S42 H+“ senjorams turėtų patikti ir telefono korpusą dengianti guma, dėl kurios rankoje jis gula kur kas tvirčiau ir neslysta. Tad nereikės sukti galvos dėl apsauginio dėkliuko.
„Nokia X10 5G“ – patikima kokybė ir skandinaviškas dizainas
Senjorams verta atkreipti dėmesį ir į dėl savo įrenginių kokybės patikimą vardą užsitarnavusios „Nokia“ telefoną – „Nokia X10 5G“. Pagrindinis jo privalumas – papildomomis funkcijomis neapkrauta operacinė sistema. Dėl to telefonas veikia ne tik sklandžiau ir našiau, bet ir mažiau naudoja akumuliatoriaus energijos.
„Svarbu paminėti ir tai, kad senjorai ilgai naudojasi tuo pačiu telefonu ir keičia jį tik tuomet, kai senasis sugenda. „Nokia X10 5G“ operacinė sistema reguliariai atnaujinama trejus metus, tad įrenginys bus saugus naudoti ilgiau nei daugelis kitų. Senjorų naudojimąsi telefonu tikrai palengvins ir papildomas „Google“ mygtukas – vienu paspaudimu bus galima patekti į paieškų sistemą, taip sutaupant laiko ir kantrybės ieškant, kur jį rasti“, – tikina „Bitės Profas“.
Kaip dar vieną telefono privalumą ekspertas įvardina ir didelį – 6,7 colio ekraną, kuriame bus patogu skaityti naujienas ir bus galima lengviau įžiūrėti artimųjų veidus.
Kokie yra bendri privalumai?
Visi minėti telefonai turi ir keletą bendrų privalumų. Juose palaikomas meniu lietuvių kalba, tad netyčia kažką spustelėjus, nereiks ieškoti aplinkinių pagalbos. Jie visi turi standartinę ausinių jungtį bei FM radiją, taip pat „USB Type-C“ jungtį. Pastaroji leidžia išvengti techninių telefono pažeidimų ir mažiau dėvisi, nes įkrovimo laidą galima naudoti abiem pusėmis.
„Svarbu paminėti ir SOS funkciją, kuri išmaniuosiuose kur kas pranašesnė nei telefonuose su mygtukais. Vartotojams iš anksto sutikus, nelaimės atveju įrenginys pradeda įrašinėti aplinkos garsą, o abi kameros fotografuoja vaizdus. Tai vėliau gali suteikti artimiesiems informacijos apie senjorų būklę“, – tikina K. Špiliauskas. Plačiau apie SOS mygtukus išmaniuosiuose skaitykite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.
Geriausia tai, kad visus šiuos telefonus galima įsigyti už patrauklią kainą – iki 300 eurų. O tai „įkandama“ didžiajai daliai senjorų.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?