Kokią atminties kortelę rinktis savo išmaniajam?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Dažniausiai „Android“ telefonų savininkai telefone gali naudoti papildomas „microSD” korteles
- Atminties kortelės skirstomos pagal talpą ir įrašymo greitį
- Kortelės įrašymo greitis nurodytas ant kortelės pakuotės arba jį galima nustatyti pagal specialią žymą ant atminties kortelės
„Nors šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi pakankamai didelės talpos vidinę atmintį, aukštos kokybės vaizdo įrašais, nuotraukomis ir programėlėmis ją galima greitai užpildyti. Todėl buvo sukurtos atminties kortelės, kurios rūšiuojamos pagal greitį ir talpą. Pasirinkę tinkamai, galėsite patikimai saugoti visus svarbiausius savo duomenis“, – pasakoja Andrius Archangelskis.
Norėdami praplėsti telefono atmintį, pirmiausia įsitikinkite, ar jūsų išmanusis palaiko atminties korteles. Tą padarysite užsukę į internetinį puslapį www.bite.lt/telefonai, atvėrę informaciją apie norimą telefoną ir spustelėję „Parametrai“.
Pateiktame pavyzdyje nėra jokios informacijos apie atminties kortelę, o tai reiškia, kad galimybės šio telefono atmintį praplėsti naudojant atminties kortelę – nėra.
„Jei telefone galima naudoti papildomas atminties korteles, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į maksimalią jos talpą. Apačioje matote, kad vienu atveju maksimali „microSD“ kortelės talpa yra iki 512 GB, kitu – iki 1 TB (1024 GB)“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad kai kurių atminties kortelių talpa yra vienoda, bet kainos skiriasi. Vienas iš pagrindinių skirtumų – įrašymo greitis, kuris nusako, kaip greitai kortelė gali įrašyti įvairius duomenis. Jis paprastai matuojamas megabaitais per sekundę (MB/s).
„Dažniausiai kortelės įrašymo greitis būna nurodytas ant atminties kortelės pakuotės, bet jį galima nustatyti ir pagal specialią žymą ant pačios kortelės. Apačioje pateiktoje lentelėje matote, ką kiekviena iš jų reiškia. Pavyzdžiui, jei ant kortelės matote žymą V60, tai reiškia, kad kortelės įrašymo greitis – bent 60 MB/s“, – nurodo „Bitės Profas“.
Norint nuspręsti, koks įrašymo greitis jums bus reikalingas, įvertinkite, kam konkrečiai atminties kortelę naudosite. Pavyzdžiui, jei ruošiatės filmuoti 8K vaizdo įrašus tiesiai į kortelę, tuomet greitis turėtų būti bent 30 MB/s.
„Norint filmuoti 4K vaizdo įrašus tiesiai į kortelę, įrašymo greitis turėtų būti bent 6 MB/s, tačiau, priklausomai nuo įrenginio, kuriuo filmuosite, ir kadrų skaičius per sekundę, gali prireikti ir 60 MB/s greitį palaikančios kortelės. O jei filmuosite 1080p „Full HD“ vaizdo įrašus tiesiai į kortelę, ieškokite kortelės, kurios greitis bent 4 MB/s. Priklausomai nuo įrenginio ir kadrų skaičiaus per sekundę, gali reikėtų ir 30 MB/s greitį palaikančios kortelės“, – sako A. Archangelskis.
Visgi duomenų įrašymo greitis nėra toks pats kaip nuskaitymo greitis. Tai reiškia, kad perkeliant duomenis, tokius kaip nuotraukos, vaizdo įrašai ir pan., į kompiuterį ar kitą įrenginį perkėlimo greitis gali nebūti toks, koks nurodytas ant atminties kortelės ir gali skirtis.