Kaip išsirinkti tinkamiausią išmanųjį laikrodį? Patarimai „Android“ telefonų savininkams
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Derinant išmanųjį laikrodį prie savo stiliaus svarbu įvertinti jo ekrano formą, korpuso medžiagą ir apyrankę.
- Valdyti dalį šių dėvimųjų įrenginių galima ne tik jų liečiamais ekranais, bet ir, pavyzdžiui, fiziniais sukiojamais rėmeliais.
- Kai kurie išmanieji laikrodžiai leidžia naudoti visas funkcijas tik tada, kai jie veikia kartu su to paties gamintojo telefonais.
- Didžiausią programėlių pasirinkimą turi laikrodžiai su „WearOS“ operacine sistema.
„Leiskite jus pasveikinti nusprendus įsigyti naują išmanųjį laikrodį! Patikėkite, savo dienos be šio įrenginio jau seniai neįsivaizduoju. Tam, kad nepasimestumėte ir priimtumėte geriausią sprendimą, mano nuomone, užtenka atsižvelgti į vos penkias išmaniųjų laikrodžių savybes: dizainus, valdymo būdus, sveikatos funkcijas, programėlių prieinamumą ir baterijų išsikrovimo laikus“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Kokie yra išmaniųjų laikrodžių dizainai?
Išmanusis laikrodis yra jį nešiojančio žmogaus įvaizdžio dalis, todėl nenuostabu, kad daugelis rinkdamiesi naują įrenginį dėmesį pirmiausia kreipia į jo išvaizdą. Šiandien išmaniųjų laikrodžių ekranai įprastai yra apskritimo, stačiakampio ar kvadrato formos.
„Klasikinio stiliaus mėgėjai dažniausiai renkasi laikrodžius su apvaliais ekranais iš, pavyzdžiui, „Garmin Epix Pro“ ar „Galaxy Watch“ serijos. Kiek moderniau atrodo tokių serijų įrenginiai kaip „Garmin Venu SQ“ arba „Gudrutis Super G Active“, nes jų ekranai – stačiakampiai. Na, o pažvelgę į „Xiaomi Smart Band“ išmaniųjų apyrankių seriją iškart pastebėsite, kad jų dizainas yra minimalistinis“, – sako „Bitės Profas“.
Jo teigimu, renkantis naują išmanųjį laikrodį derėtų atsižvelgti ir į korpuso medžiagą. Prabangiausiuose modeliuose ji – tvirtas, tačiau tuo pačiu ir sąlyginai lengvas titanas. Žemesnės klasės išmanieji laikrodžiai turi nerūdijančio plieno, o dar žemesnės – aliuminio ar plastiko korpusus.
„Naudinga žinoti ir tai, kad tokio pačio modelio išmanusis laikrodis gali būti su skirtingomis apyrankėmis. Dėl to rekomenduoju jas visas apžvelgti, kad išsirinktumėte tinkamiausią. Beje, ši įrenginių dalis dažnu atveju yra keičiama. Vadinasi, turėsite galimybę savo stilių atsinaujinti, tačiau svarbu nepamiršti, kad kitos apyrankės jau kainuoja papildomai“, – pastebi A. Archangelskis.
Kokie yra išmaniųjų laikrodžių valdymo būdai?
Praktiškai visus išmaniuosius laikrodžius galima valdyti jų liečiamais ekranais. Vis dėlto net dviejų colių įstrižainės nesiekiančiame ekrane ką nors pasirinkti pirštu patogu ne visada.
„Čia gamintojų sprendimai skiriasi. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Watch“ serijos laikrodžių ekranų kraštai jautrūs lietimui, tad jie veikia kaip virtualus sukiojamas rėmelis. Šių įrenginių „Classic“ modeliai turi jau fizinį sukiojamą rėmelį, tad juos valdyti ypač lengva“, – sako „Bitės Profas“.
Tuo metu prabangesniuose „Huawei“ laikrodžiuose rasite sukiojamą karūnėlę. Ją naudodami jausite švelnią vibraciją, kuri informuos apie perėjimą prie kito pasirinkimo.
„Noriu pabrėžti, kad pateikiau tik kelis išmaniųjų laikrodžių valdymo būdus. Šioje srityje gamintojai nuolat sugalvoja ką nors naujo. Po laikrodžio programinės įrangos atnaujinimo ar naujame modelyje gali atsirasti valdymas gestais ir įvairiais kitais būdais“, – sako A. Archangelskis.
Tiesa, dažniausiai naudojamas funkcijas, kitus svarbesnius pasirinkimus galima pasiekti spaudžiant fizinius mygtukus ar vienu ciferblato palietimu. Jei esate aktyvus naudotojas, jūsų gyvenimo tempas didelis bei siekiate išnaudoti viską, ką įrenginiai gali suteikti, rinkdamiesi laikrodį, būtinai įvertinkite jo papildomas valdymo galimybes.
Su kokiais telefonais geriausiai suderinami išmanieji laikrodžiai?
Dauguma išmaniųjų laikrodžių gali rodyti pagrindinius sveikatos rodiklius: širdies ritmą, sudegintų kalorijų kiekį ir miego trukmę. Tiesa, yra ir tokių, kurie savo visas funkcijas atskleidžia tik veikdami kartu su to paties gamintojo telefonais.
„Štai prabangiausi „Samsung“ laikrodžiai gali atlikti elektrokardiogramą ir nustatyti kraujo spaudimą tik tuo atveju, jei yra suporuoti su būtent „Samsung“ telefonais. Renkantis naują išmanųjį laikrodį patariu pasidomėti, ar jo specifikacijoje nurodytos funkcijos veiks su jūsų telefonu. Be to, būtent „Android“ išmaniųjų savininkams rekomenduoju nesirinkti „Apple Watch“ laikrodžių. Nors jie tikrai puikūs ir pažangūs, tačiau su minėtais telefonais paprasčiausiai nesusisieja“, – sako „Bitės Profas“.
Nemažai išmaniųjų laikrodžių turi 2 versijas: „Bluetooth“ arba eSIM. Pirmoji visas funkcijas užtikrina tik tada, kai telefonas yra šalia. Tuo metu eSIM atstumas – ne problema. Paskambinti draugui, klausytis muzikos, atrašyti žinutes galėsite bėgiodami parke, net jei išmanųjį būsite palikę namuose. Tad jeigu aktyviai sportuojate, būtinai įvertinkite šią funkciją.
Kurie išmanieji laikrodžiai turi didžiausią programėlių pasirinkimą?
Didžiausias programėlių pasirinkimas yra išmaniuosiuose laikrodžiuose su „WearOS“ operacine sistema, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Watch6“. Būtent į ją turinčius įrenginius turėtumėte pradėti dairytis pirmiausia, jei norite naudoti daug papildomų funkcijų.
„Visgi tai nereiškia, kad „WearOS“ operacinę sistemą turintis įrenginys suteiks daugiausia galimybių. Skirtingų gamintojų laikrodžiai turi išskirtinių savybių, kurių negalėtų pakeisti jokia programėlė. Kone geriausias to pavyzdys yra „Huawei Watch D“, turintis pripučiamas pagalvėles, kurios skirtos kraujo spaudimo matavimui“, – sako A. Archangelskis.
Kiek laiko išmaniųjų laikrodžių baterijos neišsikrauna?
Įprastai pamatyti išmaniojo laikrodžio visiškai įkrautos baterijos veikimo trukmę galima jo specifikacijoje. Lyginant skirtingų modelių baterijų veikimo laikus, jie skiriasi smarkiai.
„Nemaža dalis išmaniųjų laikrodžių neišsikrauna bent parą, tad juos krauti reikia panašiai kaip telefonus. Jei tai jūsų negąsdina, daug dėmesio baterijos veikimo laikui galite neskirti. Vis dėlto, jei dažnai keliaujate, mėgstate daug laiko praleisti gamtoje, būtinai įvertinkite, ar nusižiūrėtas įrenginys neišsikrauna greičiau, nei jūs norėtumėte. Štai visiškai įkrautas „Samsung Galaxy Watch6“ veikia iki 40 val., o „Garmin Fenix 7X Pro Solar“ – net iki 37 d. Tiesa, tokia ilga veikimo trukmė gali reikšti kompromisus kitose vietose, tačiau ji skamba išties įspūdingai, tiesa?“, – sako „Bitės Profas“.
Išsirinkti tinkamiausią išmanųjį laikrodį jums gali padėti ir šie „Bitės Profų“ parengti geriausių įrenginių sąrašai:
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?