Kaip išsirinkti planšetę?

Dėl kompaktiško dydžio ir nedidelio svorio planšetinis kompiuteris – vienas patogiausių išmaniųjų įrenginių. Jis praverčia norint žiūrėti filmą, taip pat mokytis, dirbti ar pramogauti su šeima, nes gali greitai virsti žaidimų lenta. Didėjant planšečių pasiūlai tampa vis sunkiau išsirinkti įrenginį, tad išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ paruošė išsamų gidą, kuris padės atrasti geriausiai poreikius atitinkantį planšetinį kompiuterį lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Prieš rinkdamiesi planšetę, pirmiausia įsivertinkite, kam ir kaip ją naudosite.
  • Šiuolaikinės planšetės įprastai naudoja „Android“ arba „iOS“ operacines sistemas, kurios turi tiek privalumų, tiek trūkumų.
  • Norintiems ryškesnio vaizdo reikėtų rinktis bent „Full HD“ raiškos ekraną, o jei planšetės ekrano įstrižainė didesnė nei su 10 colių – dar didesnės.
  • Jei planšete naudositės ne tik namuose, rinkitės palaikančią 4G LTE ryšį.
 

„Išsirinkti planšetę yra sunkiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Kasmet atsiranda vis daugiau naujų modelių, kurie vienas nuo kito skiriasi ne tik kaina, bet ir techninėmis galimybėmis. Dėl to gali būti neaišku, kuri techninė informacija svarbi būtent jums. Siekdamas palengvinti šią užduotį paaiškinsiu, į ką ir kodėl derėtų atkreipti dėmesį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Ką svarbu įvertinti prieš renkantis planšetę?

Pirmiausia įsivertinkite, kam ir kaip naudosite planšetę. Ar žiūrėsite filmus? Ar įrenginį nešiositės kuprinėje kiekvieną dieną? Ar tvarkysite dokumentus, skaitysite straipsnius, o gal aktyviai dirbsite su nuotraukų ir vaizdo įrašų redagavimo programa „Photoshop“? Ar jums reikės rašiklio?

„Svarbu įsivertinti ir tai, kiek planšetei galite išleisti pinigų. Dažniausiai jos skirstomos į biudžetines iki 300 eurų, vidutinės klasės nuo 300 iki 600 eurų ir aukščiausios klasės nuo 600 iki 2000 eurų ir dar daugiau. Jei ieškote planšetės, atliekančios paprastas funkcijas, tada brangiausio varianto rinktis nereikėtų. Vis dėlto jei ketinate kurti grafinio dizaino projektus ar žaisti naujausius žaidimus, tada investuoti į brangesnį įrenginį yra verta“, – teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kokią operacinę sistemą pasirinkti?

Renkantis planšetę reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokią operacinę sistemą įrenginys palaiko. Šiuo metu rinkoje dominuoja planšetiniai kompiuteriai, kurie palaiko „Android“ ir „iOS“ operacines sistemas.

„Android“: šios operacinės sistemos pagrindu veikiančių planšečių gamintojų yra labai daug. Jos turi didelį programų ir nemokamo turinio pasirinkimą, kurį galima rasti „Google Play“ parduotuvėje.

„Be to, „Android“ – „Google“ produktas, tad įsigiję tokią planšetę, galėsite iš karto, t. y. be jokių papildomų veiksmų, pradėti naudotis el. paštu „Gmail“, „Google“ kalendoriumi, „Google“ nuotraukomis, naršykle „Chrome“ ir pan. Tiesa, nors daugelis šių paslaugų taip pat pasiekiamos ir „Apple“ įrenginiuose, tačiau integracija kur kas sklandesnė naudojant „Android“, – sako „Bitės Profas“.

Dalis „Android“ pagrindu veikiančių planšečių taip pat leidžia prisijungti keliems naudotojams. Tai patogu, jei vienu įrenginiu naudosis ne vienas šeimos narys. Gera žinia ta, kad išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai su „Android“ operacine sistema puikiai sąveikauja tarpusavyje. Tad nusipirkę programėlę telefonui, galėsite Dėl to ja be pakartotinio pirkimo naudotis ir planšetėje.

„iPadOS“: šią operacinę sistemą sukūrė „Apple“ ir ją naudoja to paties gamintojo planšetės „iPad“. Dėl šios priežasties šie įrenginiai – vieni kokybiškiausių rinkoje, kurie turi didžiausią specialiai jam sukurtų programų ir žaidimų pasirinkimą.

„Jei naudojate tokius išmaniuosius „Apple“ įrenginius kaip „iPhone“ telefonus, „Apple Watch“ laikrodžius ar „MacBook“ kompiuterius, tada „iPad“ jums – patogiausia planšetė. Taip yra dėl vieningos „Apple“ įrenginių ekosistemos. Pavyzdžiui, į „iPhone“ telefoną gautas SMS žinutes galėsite atrašyti per „iPad“, – sako M. Vrubliauskas.

„iPad“ planšetės yra brangesnės nei tos, kurios naudoja „Android“ operacinę sistemą. Be to, kartais nusipirkus programą „iPhone“ telefone gali tekti dar kartą sumokėti už tai, kad ją pasiektumėte ir planšetėje.

„Tiesa, tai gali būti ir didelis privalumas, nes programa bus specialiai pritaikyta didesniam ekranui. Kitaip tariant, planšetėje matysite ne padidintą telefono versiją, o specialią programos versiją, kurią bus patogiau naudoti. Be to, ji gali suteikti daugiau funkcijų. Pavyzdžiui, daugeliu atveju „iPad“ planšetei įsigiję „Photoshop“ programą, ją valdyti galėsite naudodami „Apple“ pieštuką. Beje, pasitelkę šią priemonę itin mėgsta dirbti kūrybininkai“, – pastebi „Bitės Profas“.

Į kokias planšetės funkcijas ir techninę informaciją svarbu atkreipti dėmesį?

Planšetinių kompiuterių funkcijos ir galimybės – skirtingos, todėl išmaniųjų įrenginių ekspertas apžvelgia keletą aspektų, kuriuos svarbu įvertinti renkantis naują įrenginį.

Ekranas: šiuolaikinių planšečių ekranų įstrižainės gali siekti nuo 7 iki 14 colių ar dar daugiau. Pavyzdžiui, „iPad“ turi net penkių skirtingų dydžių modelius: „iPad mini“ – 8 colių, „iPad“ – 10 colių, „iPad Air“ – 10,9 colių, „iPad Pro“ – 11 ir 12,9 colių įstrižainių.

„Jei norite vienoje rankoje patogiai laikyti nešiojamą planšetinį kompiuterį, rekomenduoju rinktis tą, kuris turi mažesnio dydžio ekraną. Pavyzdžiui, „iPad mini“ ar „Lenovo Tab M8“. Jei įrenginį planuojate naudoti aktyviam naršymui, darbui ar filmų žiūrėjimui, jums geriausiai pasitarnaus didesnis ekranas. Jį turi, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy Tab S8+“ ar „Apple iPad 10.9" įrenginiai“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Rinkdamiesi įrenginio ekraną atkreipkite dėmesį ir į jo rezoliuciją. Norintiems ryškesnio filmų, nuotraukų ar internetinių puslapių vaizdo reikėtų rinktis bent 1080p „Full HD“ (1920×1080 pikselių) raišką palaikantį įrenginį. Jei renkatės didesnį, t. y. daugiau nei 10 colių įstrižainės, ekraną, rekomenduojama, kad jo raiška būtų dar didesnė.

Galingumas ir našumas: žinoma, renkantis planšetę svarbu nepamiršti ir jos našumo. Jei norite sklandžiai naudotis naujausiomis programomis ir žaisti žaidimus, rinkitės aštuonių branduolių procesorių (CPU). Paprastai tariant, kuo didesnis branduolių skaičius, tuo geriau planšetė susitvarkys su užduotimis.

„Tam, kad vienu metu galėtumėte patogiai naudoti daugiau nei vieną programą, o planšetė po kurio laiko nepradėtų strigti, jums reikės ir pakankamai darbinės atminties (RAM). Rekomenduoju rinktis įrenginį, turintį bent 3 – 4 GB, o geriausia – 6 – 8 GB RAM. Tiesa, šis patarimas negalioja „iPad“, – sako M. Vrubliauskas.

Jis priduria, kad skirtingai nuo gamintojų, kurie savo kurtose planšetėse naudoja atviro kodo „Android“ programinę įrangą, „Apple“ diegia savo sukurtą programinę įrangą. Dėl jos visos įrenginio dalys geriau dera tarpusavyje, o planšetė veikia sklandžiai ir su mažesniu darbinės atminties kiekiu.

Ryšys: nors kiekviena planšetė palaiko „Wi-Fi“ ryšį, tačiau jei norėsite ja naudotis neprisijungę prie tinklo, pavyzdžiui, važiuodami viešuoju transportu, įsitinkite, kad įrenginys palaiko ir 4G ryšį.

Baterija: svarbi ir planšetės baterija. Nors jos talpos įprastai užtenka iki poros dienų, tačiau veikimo trukmę gali sumažinti tiek intensyvus įrenginio naudojimas, tiek nustatytas didelis ekrano ryškumas. Be to, kuo didesnis planšetės ekranas, tuo baterija greičiau senka.

„Taigi rinkdamiesi įrenginį su dideliu ekranu, visada rinkitės tą, kurio baterija – didesnė ar atkreipkite dėmesį, kiek laiko, pasak gamintojo, baterija veikia, kai įrenginys intensyviai naudojamas. Mažesnio, t. y. 8 colių įstrižainės, ekrano planšetėms užteks nuo 4500 mAh iki 6000 mAh talpos baterijos, o daugiau nei 10 colių įstrižainės – nuo 6000 mAh iki 10000 mAh arba dar daugiau“, – sako „Bitės Profas“.

Atmintis ir jungtys: atkreipkite dėmesį ir į jungtis bei priedus. Rekomenduojama rinktis planšetę su „USB Type-C“ jungtimi, nes ji palaikys didelę dalį priedų, o ją naudojant įkrovimas bus greitesnis. Be to, ši jungtis dėvėsis lėčiau nei kitos. Jei esate melomanas, ieškokite planšetės su standartine 3,5 mm ausinių jungtimi.

„Visgi esant tokiam dideliam belaidžių ausinių pasirinkimui, aš tam prioriteto neteikčiau. Gera žinia ta, kad prie visų naujausių planšečių galima prijungti pelę ir klaviatūrą. Tą galima padaryti tiek laidu, tiek „Bluetooth“ ryšiu“, – pastebi išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jei renkatės „Android“ operacinę sistemą palaikančią planšetę, atkreipkite dėmesį, ar ji palaiko „microSD“ kortelę. Kitu atveju rinkitės įrenginį, turintį didesnę, t. y. bent 64 GB, vidinę atmintį. Geriausia, kai jos talpa yra 256 – 512 GB. Vis dėlto kad ir kiek atminties turėtų jūsų įrenginys, nepamirškite, kad duomenis saugiausia laikyti internetinėse saugyklose (debesyse).

Kamera: visų naujų planšečių kamerų visiškai užteks tam, kad galėtumėte dalyvauti kokybiškame vaizdo skambutyje ar užfiksuotumėte asmenukę dienos metu.

„Vis dėlto jei jums svarbi itin aukšta nuotraukų kokybė, šį poreikį geriausiai patenkins aukščiausios klasės įrenginiai. Pavyzdžiui, „iPad Pro“, kuris turi kokybišką ne tik galinę, bet ir priekinę kamerą. Dėl jos pokalbio metu planšetę pastatę ant stalo galėsite nevaržomai judėti, nes ši kamera puikiai sufokusuos vaizdą“, – M. Vrubliauskas.

Kaip planšetę išsirinkti dar lengviau?

Dabar, kai jau žinote, kaip išsirinkti sau geriausiai tinkančią planšetę, pats metas ją įsigyti. Vis dėlto jei sunku iki galo apsispręsti, ką pirkti, „Bitės Profai“ išrinko TOP 5 geriausius planšetinius kompiuterius, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: