Kaip išsirinkti išmanųjį televizorių?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Atkreipkite dėmesį į atstumą nuo televizoriaus iki vietos, iš kurios į jį žiūrėsite.
- Televizorius į jūsų veiksmus reaguos greičiau, kai jį valdysite „Bluetooth“ ryšį palaikančiu pulteliu.
- Norintiems geriausios vaizdo kokybės prioritetą reikėtų teikti OLED technologijos ekranams.
- Jeigu norite atmosferinio garso, įsitikinkite, kad prie televizoriaus galėsite prijungti papildomą garso sistemą ar kolonėles.
„Šiais laikais išmanusis televizorius skirtas ne tik žiūrėti įprastus kanalus, bet ir naršyti internete, žaisti kompiuterinius žaidimus ar naudotis transliavimo internetu platformomis. Dėl to gali būti sunku nuspręsti, koks modelis galės sėkmingai patenkinti visus šiuos poreikius“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis ir dalinasi patarimais, kaip sėkmingai išsirinkti televizorių, kad naujo įrenginio paieškos netaptų galvos skausmu.
Taip pat jums gali būti naudinga:
Kur namuose statyti televizorių ir kokio dydžio įrenginį rinktis?
Kaip teigia A. Archangelskis, renkantis televizorių pirmiausia reikėtų nuspręsti, kokio dydžio įrenginio norėsite ir kurioje jūsų namų vietoje jis stovės.
„Jei televizorių planuojate laikyti ant specialiai tam skirto staliuko, svarbu jį išmatuoti. Prisiminkite, kad visi televizoriai turi jiems skirtą stovą, kuris visas turi tilpti ant pasirinkto paviršiaus. Kartais, kai ant staliuko stovas sunkiai telpa, naudotojai daliai jo leidžia kabėti ore. Vis dėlto stovui bent kiek nukrypus, užteks ir lengviausio prisilietimo, kad televizorius nuvirstų“, – pastebi išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Taip pat reikėtų pamatuoti atstumą nuo televizoriaus iki tos vietos, iš kurios į jį žiūrėsite. Tada bus galima priimti sprendimą ir dėl ekrano dydžio.
„Jei atstumas iki sofos, nuo kurios daugiausiai žiūrėsite televizorių, yra apie 1,5 m, tada geriausia rinktis televizorių, kurio ekrano įstrižainė – 48 colių. Jeigu atstumas – 1,7 m, tada derėtų rinktis 55 colių įstrižainės įrenginį ir t. t.“, – sako „Bitės Profas“.
Žemiau pateiktoje lentelėje matysite rekomenduojamą atstumas nuo televizoriaus iki vietos, iš kurios į jį žiūrėsite. Jei atstumas bus mažesnis, gali būti sunku iškart aprėpti visą televizoriaus vaizdą. Tuo metu žiūrint iš toliau, ekraną greičiausiai bus sunku įžiūrėti, nepamatysime viso televizoriaus vaizdo detalumo ir jūsų akys labiau pavargs.
Atstumas | Rekomenduojamas TV dydis |
---|---|
0,8 m | 31.5" |
1 m | 32" |
1,3 m | 43" |
1,5 m | 48" |
1,6 m | 50" |
1,7 m | 55" |
2,0 m | 65" |
2,3 m | 75" |
2,6 m | 85" |
Kokią operacinę sistemą ir valdymo pultelį rinktis?
Dėmesį derėtų atkreipti tiek į televizorių operacines sistemas, tiek į jų valdymo pultelius. Beje, juos fizinėse parduotuvėse naudinga išbandyti, kad žinotumėte, ar pultelius patogu naudoti.
„Televizorių valdymo pultelių yra įvairių – nuo minimalistinių iki tokių, kuriais įrenginį valdysite it kompiuterio pele. Nors minimalistinis dizainas atrodo puikiai, tačiau jis gali būti nepraktiškas. Tam, kad valdytume skirtingas programėlių funkcijas, daugeliui iš jų reikia 4 spalvų mygtukų. Tuo metu minimalistinio dizaino pultelyje rasite tik vieną. Vadinasi, norėdami atlikti tam tikrą veiksmą užuot kartą spustelėję vieną mygtuką, turėsite kelis kartus spustelėti skirtingus mygtukus, o tai užtruks ilgiau“, – teigia A. Archangelskis.
Ekspertas pataria atkreipti dėmesį ir į valdymo pultelio veikimo principą. Daugelio jų sistemą sudaro infraraudonųjų spindulių siųstuvas (-ai), tad norėdami perjungti kanalus ar atlikti kitus veiksmus, prietaisą turėsite nukreipti tiesiai į televizorių.
„Šiandien galima rasti ir pultelių, palaikančių „Bluetooth“ ryšį. Norint valdyti televizorių jo nereikės nukreipti tiesiai į ekraną. Dar vienas tokio pultelio privalumas – jis itin greitai reaguoja į paspaudimus. Beje, jei tik norite, savo išmanųjį televizorių galite patogiai valdyti ir išmaniuoju telefonu“, – sako „Bitės Profas“.
Kokį televizoriaus ekrano tipą rinktis?
Renkantis televizorių itin svarbus ir ekrano tipas. Šiuo metu rinkoje trys pagrindiniai iš jų – LCD, QLED ir OLED. Norintiems geriausios vaizdo kokybės prioritetą reikėtų teikti OLED ekranams, tada QLED ir galiausiai LCD.
„Vis tik daliai žmonių vaizdo kokybė skirtingų tipų ekranuose mažai kuo skiriasi, o kainų skirtumas – itin didelis. Dėl to prieš perkant televizorių visada verta užsukti į fizinę parduotuvę ir patiems įsitikinti, ar esate pasiruošę sumokėti daugiau už brangesnį bei geresnės technologijos QLED arba OLED ekraną turintį televizorių“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Svarbu paminėti, kad nors OLED ekranai dažnu atveju užtikrina geriausią vaizdo kokybę, jie turi ir trūkumų. Vienas jų – „išdegantys“ pikseliai. Tai reiškia, kad ilgai žiūrint kokį nors turinį jame gali būti matomas prieš tai rodyto vaizdo siluetas. Pikseliai „išdega“, kai televizorius ilgai rodo vienodą vaizdą, pavyzdžiui, transliacijos metu nesikeičiantį televizijos kanalo logotipą arba rezultatų lentelę sporto rungtynėse. Dėl to, kai nežiūrite televizoriaus, geriau jį išjungti ar paleisti turinį, kuriame nėra statinių vaizdų.
Kodėl svarbu atsižvelgti į televizoriaus garsą?
Bet koks per televizorių stebimas turinys yra daug labiau įtraukiantis, jei gerą vaizdą lydi ir kokybiškas garsas. Dėl šios priežasties naudinga pasižiūrėti, kokius garsiakalbius turi televizorius, kurį norite įsigyti.
„Įprastai televizoriai turi du 20 W garsiakalbius, o brangesni gali turėti ir galingesnius stereogarsiakalbius. Norint geresnės garso patirties, rekomenduoju pasidomėti papildomomis garso sistemomis. Net ir ganėtinai pigi garso sistema užtikrins geresnį garsą nei vidinės televizoriaus kolonėlės“, – teigia A. Archangelskis ir priduria, kad jų pasirinkimas ypač platus: nuo nedidelių kolonėlių iki namų kino sistemų.
Norint prijungti garso gerinimo sistemas, svarbu pasidomėti, kokias jungtis turi televizorius. Daugelis šiuolaikinių įrenginių vietoj įprastos 3,5 mm garso jungties naudoja prisijungimą per „Bluetooth“, „Wi-Fi“, optinę, arba HDMI ARC / „eARC“ jungtis.
3,5 mm jungtis naujausiuose televizoriuose – ypač reta. Dėl to jei jūsų garso sistemai būtina ši jungtis, greičiausiai teks ieškoti specialaus perėjimo iš optinės į 3,5 mm jungtį.
Kokios svarbiausios televizoriaus jungtys ir kiti parametrai?
Tokios jungtys kaip HDMI naudojamos perduoti garsą ir vaizdą. To norėdami prie televizoriaus HDMI laidu galėsite prijungti priedėlį ar kompiuterį.
„Įprastai visi šiuolaikiniai televizoriai turi bent dvi HDMI jungtis. Jas naudodami galėsite prijungti, pavyzdžiui, žaidimų konsolę, televizoriaus priedėlį ar papildomą garso sistemą. Vadinasi, kuo daugiau jungčių, tuo geriau“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jis priduria, kad galima rasti kelių tipų HDMI jungčių. Nors įprastai tai nėra itin svarbu, tačiau norėdami, pavyzdžiui, pasinaudoti visais žaidimų konsolių „Xbox Series X|S ir „PlayStation 5“ privalumais, jums reikės televizoriaus su HDMI 2.1 jungtimi.
„Verta pasidomėti ir kitais televizoriaus ekranų privalumais, pavyzdžiui, „Dolby Vision“ palaikymu. Tai yra vaizdo gerinimo sistema, kuri jai pritaikytą turinį įrenginiui leidžia rodyti didesniu kontrastu ir labiau panašų į tą, kurį režisierius buvo numatęs“, – sako A. Archangelskis.
Renkantis televizorių „Bitės Profas“ pataria atkreipti dėmesį ir į ekrano raišką. Jei televizorių renkatės galvodami apie kurį nors vieną iš populiariausių dydžių, t. y. 43 ‒ 65 colių įstrižainės, 4K raiška turėtų būti jūsų pirmas pasirinkimas. Jei jūsų ieškomas televizorius turės mažesnės įstrižainės ekraną, pavyzdžiui, 32 colių ar dar mažesnį, tada galima pagalvoti ir apie „Full HD“ raiškos variantus.
„Tiesa, jau egzistuoja ir televizoriai su 6K ar net 8K raiška, tačiau joms, bent jau kol kas, pritaikyto turinio yra labai mažai. Kol jį pradės aktyviau kurti, teks gerokai palaukti. Tokio televizoriaus pirkimas būtų investicija į ganėtinai tolimą ateitį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?