„Bitės Profai“ rekomenduoja: programėlės, kurios padės sužinoti kuro kainas ir degalinėse išleisti mažiau
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Naudodami programėlę „Waze“ galėsite sužinoti ne tik tai, kur yra artimiausia degalinė, parduodanti pigiausią kurą, bet ir artimiausią ar greičiausią maršrutą iki jos
- Kuro kainas „Android“ naudotojai gali patikrinti programėlėje „Kurohudas“, o „iOS“ naudotojai ‒ „pilu.lt“
- Naudinga įsidiegti „Neste“ ar „Circle K” degalinių programėles, kurios veikia kaip nuolaidų kortelės
- Sekti kuro išlaidas patogu ir lengva naudojant programėlę „Kuro sąnaudų skaičiuoklė“ ar „Gas Manager“
„Kuro kainos ‒ nepastovios, tad sužinoti, kokios jos yra dabar, lengviausia naudojant programėles. Tam, kad išsirinktumėte arčiausiai esančią degalinę, kuri siūlo geriausią kuro kainą, užtenka vos kelių paspaudimų. Negana to, galite sužinoti, kokį maždaug CO2 pėdsaką palikote kelionės metu ar kurioje degalinėje jums bus taikoma nuolaida dešrainiui“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip naudojant „Waze“ programėlę rasti pigiausią kuro kainą?
Pigiausią kurą parduodančią degalinę galima rasti pasitelkus „Waze“ („Android“, „iOS“) programėlę. Ją naudojantys vairuotojai atvykę į degalinę šioje programėlėje patikslina kuro kainas pagal tai, kokios jos tuo metu yra.
„Norėdami matyti kuro kainas, atidarykite programėlę „Waze“ ir ekrano apačioje spauskite „Mano Waze“ (angl. My Waze). Tada pasirinkite nustatymų ikoną, kurią rasite ekrano kairės pusės viršutiniame kampe. Po to spauskite „Transporto priemonės duomenys“ (angl. Vehicle details) ir „Pasirinkta degalų rūšis“ (angl. Preffered gas type). Galiausiai, pasirinkite, kokį kurą naudojate“, ‒ sako „Bitės Profas“.
Atidarius „Waze“ programėlę spauskite ant padidinimo stiklo ženklo, kurį rasite ekrano kairės pusės apačioje, sekantis žingsnis ‒ degalinės simbolį, kuris atsiras ekrano viršuje.
„Atsidariusiame sąraše matysite visas artimiausias degalines, jų pavadinimus, atstumą ir kuro kainas ‒ žalia spalva reiškia, kad jos mažiausios, geltona reiškia, kad jos vidutinės, o raudona reiškia, kad jos pačios didžiausios. Mums liks tik išsirinkti artimiausią degalinę, siūlančią patraukliausią kainą ir paspausti „Važiuoti“ (angl. GO). Navigacija parodys artimiausią ir greičiausią maršrutą iki jos“, ‒ sako M. Vrubliauskas.
Išmaniųjų įrenginių ekspertas primena, kad atvykus į degalinę patikslintumėte kuro kainas. Tokiu būdu „Waze“ naudotojams padėsite gauti tikslesnę informaciją.
Kaip telefone naudojant programėles patikrinti kuro kainas?
Jei „Waze“ navigacija nesinaudojate, kuro kainas galite patikrinti ir programėlėje „Kurohudas“. Tiesa, ja naudotis gali tik „Android“ išmaniųjų savininkai.
„Atidarę programėlę „Kurohudas“ ekrano apačioje pasirinkite „Kainos“ ir matysite degalinių sąrašą, kuris sudarytas atsižvelgiant į kuro kainas, tipą ar tinklą. Pasirinkę geriausią kuro kainą siūlančią degalinę, iki jos lengviau nuvykti galėsite naudodami „Google Maps“ („Android“, „iOS“) žemėlapių-navigacijos programėlę“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Jo teigimu, beveik analogiška programėlė – „Pilu.lt“, kuria gali naudotis tie, kurie turi „iPhone“ telefonus.
Kaip perkant kurą sutaupyti dar daugiau?
Vieni iš populiariausių degalinių tinklų, pavyzdžiui, „Circle K“ („Android“, „iOS“) ar „Neste“ („Android“, „iOS“) turi išmaniesiems sukurtas programėles, kuriose pateikiamos akcijos ir asmeniniai pasiūlymai. Be to, šias programėles galima naudoti kaip nuolaidų korteles.
„Dar vienas degalinių programėlių privalumas yra tas, kad jose pridėjus mokėjimo kortelę, galima lengvai sumokėti už kurą ar plovyklą, tad nereikia stovėti ilgose eilėse“, ‒ sako „Bitės Profas“.
Kaip sekti savo kuro išlaidas?
„Kuro sąnaudų skaičiuoklė“ ‒ programėlė, leidžianti apskaičiuoti kelionės kuro sąnaudas ir kainą. Ja naudodamiesi galėsite matyti, kada ir kiek jums kainavo kelionė, bei statistiką apie visas keliones, į kurias leidotės automobiliu.
„Kuro sąnaudų skaičiuoklė“ yra itin patogi ir turėtų praversti, jei asmeniniu automobiliu dažnai keliaujate darbo reikalais. Tuo metu „iPhone“ telefonams skirtoje programėlėje „Gas Manager“ galima net eksportuoti duomenis PDF formatu ar paskaičiuoti preliminarų išmetamo anglies dioksido kiekį“, ‒ sako M. Vrubliauskas.
Programėlę „Kuro sąnaudų skaičiuoklė“ galite atsisiųsti „Android“ išmaniesiems įrenginiams, o programėlę „Gas Manager“ galite atsisiųsti „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.