5 patarimai, kaip padaryti kokybiškas nuotraukas naktį
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Visada užtikrinkite telefono objektyvo švarą.
- Tobulas nuotraukas telefonu galite padaryti net ir naktį, tereikia įsijungti naktinį režimą.
- Norint pačiam kontroliuoti kameros parametrus, įsijunkite profesionalų režimą.
- Papildomas šviesos šaltinis ne tik padės apšviesti norimą užfiksuoti objektą, bet ir gali paįvairinti kompoziciją.
- Rekomenduojama nenaudoti papildomų naktinio fotografavimo programėlių.
„Šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi itin kokybiškas kameras ir daugybę parametrų, kad nuotraukos primintų profesionalo darbą. Tačiau svarbu žinoti, kokius išmaniojo kameros nustatymus pasirinkti, kad net ir naktį užfiksuotų kadrų kokybė džiugintų“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Užtikrinkite objektyvo švarą
Tobulam naktiniam kadrui įtaką daro ne tik telefono parametrai ar jo galimybės. Taip pat svarbu, prieš darant nuotrauką, nuvalyti išmaniojo kameros objektyvą. Tai itin prisidės prie geresnės kadrų kokybės, ypač, jei fotografuojama naktį.
„Visi ant objektyvo esantys nešvarumai tamsoje matosi itin gerai, todėl gali negrįžtamai sugadinti kadrą. Be to, jei nešvarumas didelis, vietoj vaizdo, kamerą gali fokusuoti nešvarią vietą. Be abejo, objektyvo švara turėtų būti užtikrinta ne tik fotografuojant naktį, bet ir dieną“, – tvirtina išmaniųjų galimybių žinovas.
Naudokite naktinį režimą
Nors naktinei fotografijai pritaikyti ne visi išmanieji, didžioji dalis šiuolaikinių vidutinės klasės ir brangesni didžiųjų gamintojų telefonų turi naktinį kameros režimą. Juo naudojantis, tamsoje darytos nuotraukos bus ryškios ir kokybiškos.
„Fotografuojant su naktiniu režimu, visą darbą už mus padaro objektyvai, telefonų dirbtinis intelektas ir kita programinė įranga. Tiesa, reikėtų žinoti, kad naudojantis naktiniu režimu, nuotraukų kokybė priklauso ir nuo pačio įrenginio, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy“ ar „iPhone“ flagmanai naktį padarys dar šviesesnes ir ryškesnes nuotraukas nei mes matome akimis“, – aiškina išmaniųjų galimybių žinovas.
Norint, kad nuotraukos būtų dar aiškesnės, „Bitės Profas“ rekomenduoja pastatyti telefoną ant stabilaus paviršiaus arba naudoti tam skirtą stovą. Naktinei fotografijai itin pasiteisina išmanieji sulenkiamu ekranu, kurie gali būti lengvai pastatomi ant bet kokio paviršiaus.
Dar didesnei kontrolei – profesionalus režimas
Daugumoje šiandien parduodamų išmaniųjų yra įdiegtas profesionalus režimas. Jį naudojant, reikės atlikti šiek tiek daugiau veiksmų nei fotografuojant su naktiniu režimu, tačiau gautas rezultatas tikrai nustebins.
„Profesionalus režimas leidžia patiems reguliuoti daug skirtingų parametrų: nuo baltos spalvos nuotraukoje balanso iki kontrasto. Tačiau svarbiausi nustatymai, norint padaryti puikų kadrą tamsoje, yra ISO ir užrakto greitis. Pirmasis reguliuoja šviesos intensyvumą kadre – kuo didesnis ISO parametro skaičius, tuo kadras bus šviesesnis. Tiesa, reikėtų žinoti, kad didesnis ISO skaičius reikš ir didesnį skaitmeninį „triukšmą“ nuotraukoje – kadre bus matomas grūdėtas filtras, kuris sumažina nuotraukos detalumą“, – tvirtina M. Vrubliauskas.
Pasak „Bitės Profo“, užrakto greitis nurodo, kiek laiko bus fiksuojama nuotrauka. Pavyzdžiui, kuo didesnis užrakto greičio (angl. shutter speed) parametro dydis, tuo nuotrauka daroma ilgiau. Kai kurie išmanieji vieną nuotrauką gali daryti net 30 ar daugiau sekundžių.
„Padidinus užrakto greitį, telefonas atveria diafragmą nustatytam laikui ir leidžia telefonui išgauti šviesų kadrą net ir beveik visiškoje tamsoje. Taip pat šis nustatymas gali ne tik padėti kokybiškai fotografuoti tamsiuoju paros metu, bet ir išgauti itin meniškas nuotraukas. Pavyzdžiui, sukurti tokį kadrą, kuriame naktinės gatvės vaizdas ryškus, o pravažiuojančių automobilių šviesos ištįsta per visą kelią“, – pasakoja išmaniųjų galimybių žinovas.
Jis atkreipia dėmesį, kad naudojantis profesionaliu režimu ir pasirinkus didelį užrakto greitį, laikyti telefoną tik rankoje nepakaks. Mažiausias judesys išlies kadro vaizdą, todėl geriausia naudoti stovą ar kitą stabilią konstrukciją.
Nepamirškite papildomo šviesos šaltinio
Žinoma, tobulam kadrui svarbu ne tik kokybiška įranga, parametrai, bet ir kadro kompozicija, mintis ar idėja. Todėl, fotografuojant rekomenduojama eksperimentuoti – į pagalbą pasitelkti papildomus šviesos šaltinius ir išbandyti objektus apšviesti įvairiais rakursais ir sukurti skirtingas formas bei tekstūras.
„Jeigu jūsų tikslas ne meniškai graži, bet aiški ir ryški nuotrauka jums gali praversti papildoma šviesa. Tarkime, jei fotografuojate gatvę, šviesos šaltiniu gali tapti gatvės šviestuvas. Jei nuotrauką darote automobilių aikštelėje – automobilio žibintas, jei fotografuojate draugus – telefonų blykstė“, – tvirtina M. Vrubliauskas.
Būtent blykstės, anot išmaniųjų galimybių žinovo, yra dažnai be reikalo pamirštamos. Jeigu telefone nėra naktinio režimo, naudojant blykstes taip pat galima papildomai nušviesti fotografuojamus objektus ir išgauti ryškius kadrus. Kai kurie telefonai turi net ir priekines blykstes, kurios tamsiuoju paros metu padės pasidaryti ryškią asmenukę.
Nenaudokite naktinių fotografavimo programėlių
Gyvename tokiame amžiuje, kai išmaniesiems kasdien išleidžiama naujų programėlių, kurios palengvina telefono naudojimą. Tačiau reikėtų žinoti, kad kai kuriais atvejais nereikėtų skubėti naudoti programėles.
„Telefonų gamintojai skiria daug resursų tam, kad naktinė fotografija būtų kiek įmanoma geresnės kokybės. Todėl dėmesys skiriamas ne tik objektyvų, bet ir visos fotografijos sistemos telefone tobulinimui. Pavyzdžiui, telefone įdiegta fotografavimo programėlė sukurta taip, kad optimaliai išnaudotų kameros galimybes“, – aiškina „Bitės Profas“.
Pasak jo, fotografavimo programėlė, kurią randate naujame įrenginyje yra suderinta su objektyvų veikimu, todėl tik ji užtikrins, kad kameros veikimas būtų efektyviausias. Bet kokios kitos programėlės, kurias galite atsisiųsti iš programėlių parduotuvės, neišnaudoja viso telefono potencialo tai, kaip tai daro gamyklinė. Taip pat atsisiųstos programėlės papildomai apkraus telefoną ir taip sulėtins jo veikimą.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?