Programėlės, naudingos mokytojams, studentams ir moksleiviams
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Yra įvairių programėlių, kurios itin naudingos mokytojams, studentams ir moksleiviams, nes padeda mokytis
- Matematikos uždavinį išspręs ir paaiškins „Photomath“, o įkvėpimo ar motyvacijos suteiks TED programėlė
- Užsirašyti ir dalintis svarbia informacija patogu naudojant „Google Keep“ ir „Evernote“ programėles
- Žaiskite „Grasshoper“, „Duolingo“, „Atomas“ ir „Cell to Singularity“ žaidimus ir išmokite „JavaScript“ programavimo pagrindų, kalbų, periodinę cheminių elementų lentelę ir sužinokite apie Žemės istoriją
„Šiuo metu galime rasti įvairiausių programėlių. Dalis jų leidžia mokytis, pavyzdžiui, matematikos, chemijos, užsienio kalbų ir t.t. Svarbiausia tai, kad jos ‒ įdomios. Siūlome trumpam atsitraukti nuo vadovėlių ir išbandyti mūsų pristatomas programėles, kurios savo turiniu ne tik suteiks žinių, bet ir leis smagiai praleisti laiką“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip išspręsti bet kokius matematikos uždavinius?
„Photomath“ ‒ kone geriausia programėlė, sukurta lengvai išspręsti matematikos uždavinius. Be to, ji žingsnis po žingsnio parodo, kaip juos galima išspręsti, tad uždavinių sprendimo būdus suprasite ir išmoksite lengvai.
„Ši programėlė jums padės išlįsti iš matematikos džiunglių, nes sprendžia funkcijų, algebros, trigonometrijos ir kampų, taip pat sekų ir kitokio tipo uždavinius. Joje rasite žodines problemų instrukcijas, interaktyvius grafikus, vaizdo mokymus ir dar daugiau naudingų funkcijų. Viskas, ką šioje programėlėje reikės padaryti ‒ išmaniuoju nufotografuoti užduotį“, ‒ sako „Bitės Profas“.
Išmaniųjų įrenginių ekspertas priduria, kad „Photomath“ galima išbandyti nemokamai, tačiau norint gauti matematikos profesoriaus lygio pagalbą teks atverti piniginę.
Programėlę „Photomath“ galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.
Kaip save motyvuoti ir įkvėpti?
TED ‒ programėlė, kurioje galima rasti įdomių garsių žmonių pokalbių, paskaitų ir prezentacijų. Tai puikus būdas pasisemti motyvacijos ar įkvėpimo.
„TED programėlėje galima pasirinkti, kurios temos jums pačios įdomiausios, o jų išties gausu: technologijos, dizainas, aktyvizmas, komunikacija, inovacijos ir t. t. Taip pat galima pasirinkti, ko ieškote. Pavyzdžiui, naujų įžvalgų ir žinių, naujo požiūrio, įkvėpimo ar motyvacijos, taip pat savarankiško tobulėjimo idėjų bei kt. Taigi, programėlėje bus pateikiamas suasmenintas, t. y. būtent jums aktualus, turinys“, ‒ sako M. Vrubliauskas.
Išmaniųjų įrenginių ekspertas priduria, kad TED programėlėje daug naudingų funkcijų ‒ galima naudoti skirtingų kalbų subtitrus, kurių, beje, pateikiama virš 100, taip pat pasižymėti pokalbius, kuriuos norėsite išgirsti vėliau, pasirinkti „Nustebink mane“ (angl. Surprise Me), kad programėlė pati pasiūlytų turinį ir kt.
Programėlę TED galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.
Kur patogiausia saugoti užrašus ir konspektus?
„Google Keep“ ir „Evernote“ ‒ vienos geriausių užrašinių-planuočių tipo programėlių, kurias privalo turėti kiekvienas.
„Šios dvi programėlės pravers konspektuojant paskaitų informaciją, taip pat organizuojant darbus ir projektus ar ruošiantis egzaminams. Vienas didžiausių „Google Keep“ ir „Evernote“ privalumų ‒ patogus sukurtų užrašų dalinimasis. Informaciją ne tik greitai perduosite draugui, bet ir lengvai susinchronizuosite su visais savo išmaniaisiais įrenginiais“, ‒ teigia „Bitės Profas“.
Programėlę „Google Keep“ galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.
M. Vrubliauskas priduria, kad „Google Keep“ ir „Evernote“ taip pat yra puikūs kasdieniai įrankiai, kuriais patogu naudotis tiek sudarant maisto produktų sąrašus, tiek stengiantis ko nors nepamiršti. Pavyzdžiui, galite sukurti priminimą, kuris telefone pasirodys kaip pranešimas jums esant tam tikroje vietoje.
Programėlę „Evernote“ taip pat galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.
Jei kremtate mokslus, greičiausiai esate susidūrę su situacija, kai reikėjo pakeisti dokumento formatą. Pavyzdžiui, iš „Word“ į PDF. „Bitės Profai“ paaiškina, kas yra PDF, kaip šio tipo failus sujungti, redaguoti ar konvertuoti į kitus formatus.
Kaip lengvai išmokti programuoti?
„Grasshoper“ ‒ smagi programėlė, skirta visoms platformoms, t. y. telefonams, planšetėms ir kompiuteriams. Joje reikia sudėlioti dėlionę ‒ sustumti blokelius taip, kad jie sudarytų veikiantį „JavaScript“ kodą.
„Šią programėlę rekomenduoju tiems, kurie nori žaisti ir tuo pačiu mokytis programavimo pagrindų. Savo progresą matysite pagal žaidimo lygius ir surinktus pasiekimus, o jį baigę turėsite pagrindinius „JavaScript“ programavimo kalbos įgūdžius“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
„Bitės Profas“ teigia, kad programėlėje nuolat pateikiamas atgalinis ryšys, kuris padeda pajudėti iš vietos, kai susiduriama su sunkumais. Be to, „Grasshoper“ leidžia atlikti testą ir pasitikrinti, kokį „JavaScript“ žinių lygį pasiekėte.
Programėlę „Grasshoper“ galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.
Gyvename amžiuje, kuriame dalį darbų atliekame elektroniniu būdu. Ne išimtis ir dokumentų pasirašymas. „Bitės Profai“ skuba jums į pagalbą ir paaiškina, kaip tai padaryti lengvai ir greitai.
Kaip išmokti naujų kalbų ar pagilinti jau turimas žinias?
„Duolingo“ ‒ itin populiari kalbų mokymosi programėlė. Jei siekiate tapti poliglotu, ar svajojote mokėti itališkai pasakyti daugiau nei „buongiorno“, apie šią programėlę jau tikriausiai girdėjote.
„Duolingo“ galėsite mokytis daugiau nei 20 kalbų – nuo lotynų ar arabų iki neegzistuojančios aukštosios valyrų, kuri naudojama žymiuosiuose „Sostų karuose“. Tai interaktyvus gidas, kuriame turėsite ne tik sudėlioti žodžius, bet ir klausytis sakomą tekstą ar patys kalbėti į mikrofoną“, ‒ pasakoja M. Vrubliauskas.
Išmaniųjų įrenginių ekspertas primena, kad laikui bėgant kalbų įgūdžiai silpnėja, todėl programėle reikėtų stengtis naudotis kasdien. Kitu atveju „Duolingo“ teks įrodyti, kad nepamiršote įgytų kalbos įgūdžių. Tiesa, kol kas ši programėlė nepalaiko lietuvių kalbos, tad turėsite rinktis anglų, vokiečių ar kitą kalbą.
Programėlę „Duolingo“ galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.
Beje, ar žinojote, kad išmanusis gali atstoti daugelį kitų įrenginių, pavyzdžiui, skenerį? Jei ne, turime gerų žinių ‒ „Bitės Profai“ paaiškina, kaip telefonu skenuoti dokumentus.
Kaip išmokti cheminių elementų reakcijas ir jų periodinę lentelę?
„Atomas“ ‒ žaidimas, kuris įtraukiančiai pristato visą periodinę cheminių elementų lentelę. Vandenilį junkite su kitu tokiu pat atomu ir gausite helį, sujungę du jo atomus gausite litį ir t. t.
„Pagrindinis žaidimo tikslas – sukurti kokį nors brangųjį metalą, pavyzdžiui, sidabrą, auksą ar platiną. Jei aplinkoje atsiras per daug atomų, žaidimas baigsis, todėl turite rasti geriausią strategiją. Viena iš jų – galvoti apie simetriją. Taip susijungia šalia esantys vienodi atomai“, ‒ paslaptį atskleidžia „Bitės Profas“.
Žaidimą „Atomas“ galės žaisti įvairaus amžiaus žaidėjai, nes jo esmę greitai supras net mažiausieji, vyresni moksleiviai įsimins cheminių elementų seką, o mokytojai turės puikią progą prisiminti jau įgytas žinias.
Programėlę „Atomas“ galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.
Kur galima sužinoti apie Žemės istoriją?
„Cell to Singularity“ ‒ programėlė, kurios kūrėjai turėjo platų užmojį, aprėpti milijardus metų trunkančią Žemės istoriją.
„Viena vertus, „Cell to Singularity“ dėmesys skiriamas evoliucijai, tačiau ilgainiui pereinama prie technologijų ir kultūros istorijos. Žingsnis po žingsnio keliausite pasaulio raidos pėdsakais ir taip sužinosite, kokie didžiausi pokyčiai įvyko mūsų planetoje“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
„Bitės Profas“ taip pat teigia, kad žaisdami „Cell to Singularity“ sužinosite atsakymus į daugelį klausimų. Pavyzdžiui, kaip bakterijos virto dinozaurais, kas įvyko nuo pirmykštės sriubos iki pramonės revoliucijos bei kokia yra virusų prigimtis.
Programėlę „Cell to Singularity“ galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.