Artėjant mokslo metams, 3 patarimai saugiai vaiko kelionei į mokyklą
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Žemėlapių programėlė „Google Maps“ padės stebėti vaiko judėjimą, o prireikus, pasiūlys greičiausią maršrutą iki jo buvimo vietos
- Kai „Google Family Link“ įjungsite vietos rodymą, žemėlapyje galėsite matyti, kur yra jūsų vaikas
- „Life360“ specialiu signalu praneša, kai vaikas pasiekia kelionės tikslą, tad nereikia jo judėjimo stebėti nuolat
- Laikrodis-telefonas „Gudrutis“ leis visada žinoti, kur ir ką veikia jūsų vaikas, ir lengvai su juo susisiekti
„Natūralu, kad pirmosios savarankiškos vaikų kelionės visuomet kelia daug nerimo tėveliams. Nuolat norime būti tikri, kad bet kada galėsime susisiekti su vaiku ir įsitikinti, kad jam viskas gerai. Čia į pagalbą ateina išmaniosios technologijos, leidžiančios lengvai stebėti mažųjų buvimo vietą ir prireikus greitai su jais susisiekti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip stebėti vaiko buvimo vietą?
Jei vaikas jau turi išmanųjį telefoną, stebėti jo buvimo vietą padės išmaniosios programėlės. Viena tokių – mums visiems puikiai pažįstama žemėlapių programėlė „Google Maps“ („Android“ ir „iOS“).
„Norint stebėti vaiko buvimo vietą, iš atžalos telefono turėsite gauti kelionės maršruto nuorodą. Tad prieš vaikui paliekant namus, „Android“ įrenginiuose spustelėkite buvimo vietą žymintį mėlyną burbuliuką ir pasirinkite „Vietovės bendrinimas“, o „iPhone“ – „Location Sharing“. Tuomet išsisiųskite sau nuorodą ir stebėkite vaiko kelionės maršrutą“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Ši programėlė taip pat pasiūlo patogiausią maršrutą iki vaiko buvimo vietos ir parodo, kiek laiko truks kelionė. Tad visuomet žinosite, kuriuo metu vaikas sugrįš iš mokyklos ar darželio. Pasidalinti savo buvimo vieta patogu ir per programėlę „Facebook Messenger“ („Android“ ir „iOS“), kurią, tikėtina, turi didžioji dalis tėvų ir jų atžalų. Kai vaikas pasidalins savo buvimo vieta, jūsų susirašinėjimo lange atsiras žemėlapis, kuriame galėsite stebėti jo judėjimą.
Kaip stebėti vaiko naudojimosi telefonu laiką?
Viena populiariausių programėlių, leidžiančių ne tik stebėti vaiko lokaciją, bet ir kontroliuoti prieigą prie programėlių ir žaidimų, stebėti naudojimosi telefono laiką – „Google Family Link“ („Android“ ir „iOS“). Ji taip pat leis užrakinti vaiko telefoną nuotoliniu būdu, kad juo nebūtų galima naudotis pamokų metu ar naktį.
„Įjungę vietos rodymą, žemėlapyje matysite, kur jūsų vaikas. Be to, „Google Family Link“ pravers ir tada, jei atžalos dažnai pamiršta, kur paliko telefoną. Speciali įrenginio radimo funkcija leis įjungti garso signalą vaiko įrenginyje ir taip jį surasti“, – sako „Bitės Profė“ ir priduria, kad norintiems sužinoti daugiau, kaip rasti pamestą telefoną, „Bitės Profai“ parengė išsamų straipsnį.
Jei programėlė „Google Family Link“ patraukė jūsų dėmesį, „Bitės Profai“ kviečia dar geriau su ja susipažinti specialioje apžvalgoje.
Dar viena naudinga programėlė vaiko buvimo vietai stebėti – „Life360“ („Android“ ir „iOS“). Ji leidžia matyti vaiko buvimo vietą realiu metu ir pastarųjų dviejų dienų keliavimo istoriją. Taip pat specialiu signalu praneša, kai vaikas grįžta namo ar pasiekia mokyklą, tad nereikia jo judėjimo stebėti nuolat.
Ką daryti jei išmaniajam vaikas per mažas?
Jeigu jūsų mažasis dar nepasiruošęs išmaniajam telefonui – vienas iš geriausių sprendimų rūpintis jų saugumu – išmanusis laikrodis-telefonas „Gudrutis“.
„Parsisiuntę programėlę „Super-G“ („Android“ ir „iOS“) į savo išmanųjį ir susieję jį su vaiko laikrodžiu, visuomet matysite, kur yra jūsų atžala. Be to, iš anksto galėsite nubrėžti geografines ribas, kur jis gali lankytis. Kai vaikas išeis už jų, laikrodis automatiškai išsiųs jums pranešimą. Tad visuomet žinosite, kai atžala neįprastu metu paliks darželio ar mokyklos teritoriją“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Su vaiku galėsite bendrauti balso, tekstinėmis žinutėmis ir skambučiais. Svarbu paminėti ir laikrodyje esantį pagalbos mygtuką, kuris vaikui leis pranešti, kad jam iškilo pavojus. Kokiomis dar naudingomis funkcijomis išsiskiria populiarusis modelis „Gudrutis Super G-Active“, sužinokite „Bitės Profų“ parengtoje vaizdo apžvalgoje.
„Bitės Profė“ priduria, kad net ir su mažu vaiku pravartu pasikalbėti bei paaiškinti, kodėl stebėti jo buvimo vietą svarbu. Ir nors tai daroma siekiant gerų tikslų, net ir vaiko buvimo vietos monitoringas neatleidžia mažojo nuo pareigos elgtis apdariai ir atsakingai.
Norintiems daugiau sužinoti, kaip palengvinti vaikų priežiūrą šiuolaikiniame pasaulyje, „Bitės Profai“ parengė išsamų interviu su dviejų vaikų mama.