Dažniausiai sklandantys mitai apie išmaniųjų kameras: ką svarbu žinoti, norint įamžinti kokybiškas nuotraukas?
„Išmanieji telefonai su kokybiškomis kameromis iš tiesų sukėlė tikrą perversmą fotoaparatų rinkoje. Juk nėra nieko patogiau nei akimirkas užfiksuoti vos ištraukus telefoną iš kišenės. Visgi, jei norite ne tik įamžinti nuotykius, bet ir turėti kokybiškas, tiek profesionaliam darbui prilygstančias, tiek soc. tinklus drebinančias nuotraukas, vien didelio megapikselių bei kamerų skaičiaus nugarėlėje nepakaks“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Mitas: telefonas, turintis kamerą su daugiau megapikselių fotografuoja geriau
Jei telefono kameros parametruose nurodytas didelis MP (megapikselių) skaičius, tai nebūtinai reiškia, kad nuotraukų kokybė bus nepriekaištinga. Anot „Bitės Profo“, megapikselių skaičius nurodo, kokios didžiausios raiškos gali būti nuotrauka.
„Jei ieškote telefono, kuris darytų itin kokybiškas nuotraukas, vertėtų atkreipti dėmesį ne vien į megapikselių skaičių, bet ir kitus kameros parametrus – jutiklio ir objektyvo kokybę, vaizdo apdorojimo galimybes bei HDR (aukštas dinaminis diapazonas, leidžiantis itin detaliai užfiksuoti net ir šviesiausias bei tamsiausias kadro detales). Šie parametrai leidžia sukurti ryškesnę bei sodresnę nuotrauką ir net kokybiškai įamžinti žvaigždes ar mėnulį naktį, – aiškina A. Archangelskis.
Pasak jo, nuotraukos dydis, kurį lemia megapikseliai, kokybei įtakos gali turėti tik tuo atveju, jei norite kadrą apkarpyti, redaguoti ar priartinti.
Mitas: daugiau kamerų telefono nugarėlėje leidžia daryti geresnes nuotraukas?
Didelis objektyvų skaičius jau tampa įprastu reiškiniu ne tik aukščiausios klasės įrenginių grupėje, tačiau ir tarp pigesnių įrenginių. Visgi, pastaruoju atveju daugybė kamerų nugarėlėje būna tam, kad vartotojui būtų sudarytas įspūdis.
„Daugiau objektyvų nugarėlėje dažniausiai reiškia daugiau fotografavimo galimybių, tačiau ne detalesnes ir ryškesnes nuotraukas. Jei telefono nugarėlėje yra trys kameros, tikėtina, kad viena iš jų bus atsakinga už standartinį vaizdą, kita – už platų kadrą, o trečioji padės priartinti vaizdą“, – tvirtina „Bitės Profas“.
Jis priduria, kad standartiniai ir plataus kampo objektyvai – dažniausiai naudojami fotografuojant, o jų kokybė gali būti puiki ir telefonuose, kurie turi tik šiuos du objektyvus. Įrenginį tobulam kadrui „Bitės Profas“ rekomenduoja rinktis pagal jo kameros parametrus, o ne objektyvų skaičių nugarėlėje.
Susiję straipsniai
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?
Testas: koks telefonas jums tinkamiausias?
Testas: koks televizorius jums tinkamiausias?
Testas: kurios ausinės jums tinkamiausios?
Technologijų šventė „Samsung Galaxy Unpacked“: ką naujo paruošė „Samsung“?