Kodėl verta atnaujinti televizorių?
Akivaizdu, kad technologijos sparčiai žengia į priekį. Išmaniųjų įrenginių gamintojai kasmet pristato vis ką nors nauja. Dėl to dabar už tą pačią kainą galima įsigyti kur kas geresnį televizorių nei prieš, pavyzdžiui, 6 metus. „Bitės Profas“ pasakoja, kodėl šiuo metu seną televizorių verta pakeisti nauju ir kokie pokyčiai įvyko šių įrenginių rinkoje.
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Šiuolaikiniai televizoriai leidžia ne tik žiūrėti įprastą televiziją, bet ir naudoti programėles, mėgautis žaidimais bei stebėti telefono ekrano vaizdą.
- Be to, šiuolaikiniai televizoriai naudoja mažiau elektros energijos, tad atsinaujinę ir sutaupysite.
- Šiuo metu televizorių rinkoje esantys įrenginiai suteikia galimybę mėgautis kokybiškesniu vaizdu ir garsu.
„Šiuolaikiniai televizoriai suteikia žymiai daugiau galimybių nei senieji įrenginiai dėl to, nes yra išmanūs. Pagrindinis pokytis, įvykęs būtent šiuolaikiniuose televizoriuose – vaizdo kokybės. Dabar už patrauklią kainą įsigijus televizorių galima džiaugtis sklandžiu, ypač daug atspalvių turinčiu vaizdu ir išmanių galimybių gausa“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Šiuo metu dauguma televizorių – išmanieji
Jeigu televizorių įsigijote prieš 5–7 metus, didelė tikimybė, kad jis nėra išmanusis. Būtent šio tipo įrenginiai leidžia kur kas daugiau nei tik žiūrėti įprastą televiziją.
„Turėdami išmanųjį televizorių galite žiūrėti, pavyzdžiui, vaizdo įrašus „YouTube“ platformoje arba telefono ekrano vaizdą, išmanųjį prijungę be jokių laidų. Pastaroji funkcija itin patogi, kai grįžę iš kelionės draugams ir šeimai norite parodyti jos metu užfiksuotas akimirkas, atimančias žadą“, – sako „Bitės Profas“.
Išmanieji televizoriai taip pat palaiko įvairias programėles, pavyzdžiui, „Go3 | BITĖ“. Dėl to žiūrėti televiziją galima be papildomų priedėlių ar laidų. Be to, išmanieji televizoriai veikia greičiau, t. y. sparčiau atidaro programėles ir krauna vaizdo įrašus, nei senieji.
Dabar itin populiarūs televizoriai, turintys didesnius ekranus
Maždaug prieš 7 metus populiariausias televizoriaus ekrano dydis buvo 40 colių įstrižainės. Be abejo, tam įtaką darė ir tuometinė šių įrenginių rinka – populiariausi vidutinės klasės televizoriai neturėjo ekranų, kurių įstrižainė būtų 65 ar daugiau colių.
„Kaip smagu, kad dabar yra įvairių dydžių ne tik flagmanų televizorių. Šiuo metu patrauklios kainos vidutinės klasės televizorius gali turėti ir 75 colių įstrižainės ekraną. Taigi jei jau kurį laiką mąstote apie didesnį televizorių, dabar išpildyti šią svajonę galite lengviau“, – sako A. Archangelskis.
Beje, jeigu prieš šiek tiek mažiau nei dešimtmetį įsigijote OLED technologijos televizorių, turintį 65 colių įstrižainės ekraną, greičiausiai prisimenate, kiek daug jis kainavo. Dabar šios technologijos televizoriai yra kone dvigubai pigesni.
Šiuolaikiniai televizoriai gali atvaizduoti daugiau spalvų
Jei televizorius gali atvaizduoti daugiau spalvų, tai reiškia, kad jame vaizdo turinys, pavyzdžiui, filmai, atrodys itin patraukliai, tad jus dar labiau įtrauks į veiksmą.
„Šiuolaikiniame televizoriuje įjungę degančio laužo vaizdą matysite realistiškesnių spalvų ugnį. Kitaip tariant, ji bus ne tik raudonos ir geltonos spalvos – žaižaruos oranžinės, rusvos, šviesiai ir tamsiai geltonos bei kitų atspalvių liepsnos. Apskritai tokiame televizoriuje vaizdai atrodys geriau nei senuosiuose“, – sako „Bitės Profas“.
Televizorių gamintojai įrenginius, palaikančius platesnę spalvų gamą, įvardija nevienodai. Pavyzdžiui, „Samsung“ jie yra QLED modeliai. Anksčiau šių televizorių kainos buvo kosminės, tačiau dabar jie prieinami daugeliui, o to puikus pavyzdys – „Samsung Q77C“.
Taip pat jums gali būti naudinga:
Televizorių ekranų raiška – didesnė
Jei naudojate prieš 5–7 metus pirktą televizorių, jo ekrano raiška greičiausiai yra tik „Full HD“. Vadinasi, jis nepalaiko aukštesnės, o tiksliau – 4K, raiškos.
„Kone visi šiuolaikiniai televizoriai turi 4K raiškos ekraną. Paprastai tariant, toks ekranas turi 4 kartus daugiau pikselių nei „Full HD“. Tai reiškia, kad vaizdo turinys pateikiamas ryškiau ir detaliau. Pavyzdžiui, įsijungę laidą apie liūtus galėsite matyti jų kailį sudarančius plaukelius“, – pasakoja A. Archangelskis.
Šiuolaikiniai televizoriai naudoja mažiau elektros energijos
Įsigiję naują televizorių sutaupysite – šiuolaikiniai televizoriai, kurie gali būti šviesesni ir vaizdą rodyti kur kas geresne kokybe, naudoja mažiau elektros energijos dėl išmaniųjų sprendimų, kuriuos taiko šių įrenginių gamintojai.
„Daug šiuolaikinių televizorių gali išmaniai valdyti ekrano šviesumą tam, kad be reikalo nebūtų eikvojama elektros energija. Pavyzdžiui, žiūrint televizorių tamsiuoju paros metu, jo ekrano šviesumas nebus pats didžiausias“, – sako „Bitės Profas“.
Patobulintos vaizdo ir garso gerinimo technologijos
Šiuolaikiniai televizoriai gali automatiškai pagerinti vaizdo turinio kokybę. Be abejo, vaizdo įrašai ne visada yra 4K raiškos, tačiau tokios aukštos raiškos ekrane jie gali atrodyti kur kas geriau.
„Be to, šiuolaikiniai televizoriai gali rodyti įvairių formatų vaizdo turinį. Vienas iš jų – HDR (liet. aukšto dinaminio diapazono), sparčiai populiarėja. Įrenginiuose HDR technologija leidžia pateikti didesnio kontrasto vaizdą. Tai reiškia, kad tamsios vietos ekrane gali būti dar tamsesnės, o šviesios – dar šviesesnės“, – sako A. Archangelskis.
Jo teigimu, HDR vaizdo turinys žiūrovus dar labiau įtraukia į filmo, serialo ar klipo veiksmą. Šiuo metu minėto formato vaizdo įrašų galima lengvai rasti „YouTube“ platformoje, o HDR palaikančius žaidimus – naujausiose, t. y. „PlayStation 5“ ir „Xbox Series X / S“, konsolėse.
„Šiuolaikiniai televizoriai naudoja ir kitas vaizdo bei garso gerinimo technologijas. Populiariausios iš jų – „Dolby Vision“ ir „Dolby Atmos“. Anksčiau šias technologijas palaikė tik brangiausi įrenginiai, o dabar jas rasite ir pigesniuose televizoriuose. Galima sakyti, kad „Dolby Vision“ yra dar kokybiškesnė HDR technologija. Ją įprastai palaiko prabangesni LG televizoriai. Tuo metu „Dolby Atmos“ – erdvinio garso technologija. Ji geriausiai atsiskleidžia naudojant garso sistemą, galinčią atkurti tokį garsą. Pavyzdžiui, „SoundBar“ arba papildomą namų kino sistemą“, – sako „Bitės Profas“.
Atraskite žaidimų funkcijas šiuolaikiniuose televizoriuose
Dabar žaidimai televizoriuose perteikiami kokybiškiau nei bet kada anksčiau. Be abejo, tam įtaką daro televizorių, palaikančių 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį, gausa.
„Dėl tokio dažnio vaizdas ekranuose atrodo kur kas sklandžiau. Be to, dalis televizorių palaiko ir kintamą ekrano atnaujinimo dažnio technologiją (angl. VRR), kuri taip pat užtikrina sklandų ekrano vaizdą. Beje, naujausios konsolės 120 Hz atnaujinimo dažniu gali perduoti 4K raiškos vaizdą. Nors tam televizoriuje reikia HDMI 2.1 jungčių, tačiau šiuolaikinių įrenginių, kurie jas turėtų pasirinkimas yra platus“, – sako A. Archangelskis.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?