„WhatsApp“ programėlės atnaujinimai ‒ kas naujo?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Visame pasaulyje atnaujintos populiaraus soc. tinklo „WhatsApp“ privatumo funkcijos
- Viena iš jų ‒ pasirinkimas, kam iš kontaktų rodyti, kad esate prisijungęs, o kam ne
- Palikus grupę, apie tai sužino tik administratorius, o ne visi grupės nariai
- Vis dar išbandoma funkcija, neleidžianti užfiksuoti ekrano vaizdo atidarius „peržiūrėti vieną kartą“ tipo žinutes
„WhatsApp“ turi šias privatumo apsaugos funkcijas: žinutes, kurios savaime susinaikina, užšifruotas atsargines kopijas, kai siekiama išsaugoti pokalbių istoriją, 2 žingsnių patvirtinimą, galimybę blokuoti nepageidaujamus pokalbius ir apie juos pranešti bei kt. Neseniai šį sąrašą papildė naujos, Lietuvos interneto naudotojų dar visiškai neatrastos funkcijos“, ‒ pasakoja „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Kaip pasirinkti kas matys „WhatsApp“ būseną?
Nauja privatumo funkcija leidžia pasirinkti, kurie kontaktai gali matyti, ar šiuo metu esate prisijungęs.
„Dar pernai gruodį „WhatsApp“ pradėjo slėpti naudotojų būseną nuo nepažįstamų žmonių. Anksčiau visas kontaktų sąrašas galėjo matyti, ar esate prisijungę, ar ne. Tai pasikeitė kartu su atnaujinimu. Jei pageidaujate, kad draugas nematytų, jog neatsakote į jo žinutes, jums tereikia pakeisti jam taikomus nustatymus“, ‒ sako „Bitės Profas“.
Tam, kad pasirinktumėte norimą būseną, atidarykite „WhatsApp“ programėlę, eikite į „Nustatymai“ (angl. Settings), tada spauskite „Paskyra“ (angl. Account) ir „Privatumas“ (angl. Privacy). Po to galite spausti „Būsena“ (angl. Status) ir pasirinkti, kas ją galės matyti ‒ jūsų kontaktai (angl. My Contacts), jūsų kontaktai išskyrus tam tikrus žmones „angl. My Contacts Exept...“ ar tik tam tikri kontaktai (angl. Only Share With).
Privatumo nustatymuose taip pat galite spausti „Paskutinį kartą prisijungęs“ (angl. Last Seen) ir pasirinkti, kam bus rodoma informacija apie tai, kada paskutinį kartą buvote prisijungęs ‒ visiems (angl. Everyone), jūsų kontaktams (angl. My Contacts), jūsų kontaktams išskyrus tam tikrus žmones (angl. My Contacts Exept...) ar niekam (angl. Nobody).
Kaip tyliai palikti „WhatsApp“ grupes?
Dar viena patogi funkcija, kuri atsirado kartu su „WhatsApp“ atnaujinimu ‒ „tylus“ išėjimas iš grupės. Kitaip tariant, grupės nariai negaus pranešimo apie jūsų sprendimą.
„Anksčiau, kai išeidavote iš „WhatsApp“ grupės, jos visi nariai gaudavo pranešimą, kad taip padarėte. Kai kuriems tai nemalonu, ypač tada, kai sulaukiama privačių žinučių iš skirtingų grupės narių, klausiančių, kas atsitiko. Soc. tinklo atnaujinimas leido tarsi palikti vakarėlį niekam nieko nepranešus (išskyrus grupės administratorių) ir išvengti minėtų nepatogumų“, ‒ pasakoja A. Archangelskis.
Jei nusprendėte išeiti iš grupės, atidarykite „Whatsapp“ programėlę, eikite į pokalbius (angl. Chats) ir pasirinkite tą, kurį norite palikti. Tada spauskite ant ekrano viršuje esančios apvalios ikonos, spauskite „Palikti grupę“ (angl. Exit Group) ir tai patvirtinkite.
Beje, ar žinojote, kad socialiniuose tinkluose įkyruolius galima „nutildyti“ jų neužblokuojant? Jei ne, daugiau apie tai sužinokite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.
Galas ekrano nuotraukoms (angl. printscreen)?
„WhatsApp“ nurodo, kad ieško būdų, kaip neleisti naudotojams padaryti ekrano nuotraukos „peržiūrėti vieną kartą“ (angl. view once) žinutėse.
„Šio tipo žinutės išnyksta gavėjui jas pamačius vieną kartą, o ne po tam tikro laiko. Ekrano nuotraukų darymo blokavimas būtų itin naudingas, nes neleistų naudotojams išsaugoti ir dalytis jautria informacija su kitais. Dabar ši funkcija vis dar bandymų etape“, ‒ sako technologijų ekspertas.
Jei apie ekrano nuotraukas sužinojote pirmą kartą, jums gali būti naudinga perskaityti kitą „Bitės Profų“ straipsnį, kuriame išmaniųjų įrenginių ekspertai paaiškina, kaip jas daryti ir išsaugoti.
„Bitės Profas“ priduria, kad soc. tinklas „WhatsApp“ šiais metais sulaukė keleto nedidelių, bet reikšmingų atnaujinimų: buvo įdiegtos emociukų reakcijos į žinutes, balso žinučių pagreitinimo būdas ir pradėta leisti „Android“ operacinę sistemą naudojantiems vartotojams savo pokalbių istoriją perkelti į „iPhone“ telefonus.
Susiję straipsniai
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks televizorius jums tinkamiausias?
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?
Testas: koks telefonas jums tinkamiausias?
Testas: kurios ausinės jums tinkamiausios?
Technologijų šventė „Samsung Galaxy Unpacked“: ką naujo paruošė „Samsung“?