„Xbox“: kaip išnaudoti visas „Xbox“ žaidimų konsolės galimybes?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Nors „Xbox“ žaidimams užtenka konsolės ir monitoriaus ar televizoriaus, išmanusis telefonas ar pelės ir klaviatūros duetas atveria dar daugiau galimybių.
- Žaisdami galite klausyti savo mėgstamos muzikos, o duomenis apsaugoti dviejų žingsnių tapatybės patvirtinimu.
- Jei jaučiate, kad turite pakankamai patirties, galite tapti ir konsolės testuotoju – už tai gausite specialių prizų, tačiau yra ir keli „bet“.
Įsigijus „Xbox“, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas pirmiausia pataria į išmanųjį telefoną parsisiųsti ir šiai konsolei skirtą programėlę. Su ja valdyti konsolę kur kas paprasčiau.
„Jūsų mobilusis taps nuotoliniu konsolės pulteliu, čia galėsite patogiai sekti naujienas, susirašinėti su bičiuliais, įvesti skaitmeninės žaidimo versijos pirkimo kodą. Programėlėje patogiai seksite savo „Xbox“ narysčių galiojimo terminą“, – pasakoja jis. Programėle naudotis gali ir „Android“, ir „iOS“ vartotojai.
Jei esate naujas „Xbox“ vartotojas ir pirmą kartą į rankas paimtas pultelis atrodo nepatogus, Martynas ramina, kad kai kuriuos žaidimus galima valdyti pele bei klaviatūra. Be to, taip kur kas patogiau įvesti žaidimų kodus ar atrašyti draugams. Tiesa, šią galimybę turi ne visi žaidimai – jų sąrašą rasite čia.
„Xbox“ suteikia ir daugiau patogaus valdymo galimybių, viena jų – „Co-pilot“ funkcija, su kuria vienam žaidėjui skirtą žaidimą galima valdyti dviem pulteliais. Pavyzdžiui, jūsų vaikas vairuoja žaidimo „Forza“ bolidą, o jūs prižiūrite, jog jis neišklystų iš kelio – visai kaip instruktorius vairavimo mokykloje“, – juokauja Martynas. Šią funkciją įjungsite konsolės nustatymuose pasirinkę „Ease of Access“, suradę „Controller“ ir ten įjungę „Co-pilot“.
Užtikrinkite stabilų interneto ryšį
Nors „Xbox“ žaidimus galite įsigyti ir fiziniu pavidalu, daug patogiau juos turėti skaitmeniniu formatu. Negana to, interneto ryšys leidžia mėgautis ir papildomomis žaidimų kompiuterio funkcijomis nuo rungtyniavimo su draugais iki mėgstamos muzikos. Martynas sako, kad konsolę prie interneto galima prijungti dviem būdais – LAN tipo laidu ir bevieliu „Wi-Fi“. Jis rekomenduoja pirmąjį – tai stabilesnis ir spartesnis pasirinkimas.
„Kai prijungsite konsolę, svarbu patikrinti ir „NAT Type“ parametrus – jie užtikrina ryšio pastovumą ir stabilumą žaidžiant. Nustatymuose pasirinkite „Network Settings“ ir ten ieškokite „Test NAT type“ parinkties. Jei viskas tvarkoje, jus pasitiks „NAT Type Open“ pranešimas. Jei gavote „NAT Type is moderate“, „Double NAT detected“ ar kitą pranešimą, pasiruoškite konfigūravimui“, – perspėja „Bitės Profas“.
Interneto nustatymuose pasirinkite „Advanced Settings“ ir ieškokite „Alternate Port“. Jei „Automatic“ parinktis neduos norimų rezultatų, darykite viską rankiniu („Manual“) būdu. Kartodami ankstesnį testą, laukite pranešimo apie atvirą „NAT“ – jei ne, koreguokite kiekvieną prievadą (angl. „port“) atskirai. Jei viską atlikus „NAT“ netapo atviras, gali tekti konfigūruoti maršrutizatorių – kaip tą padaryti, sužinokite čia.
„Jei viskas pavyko, pasirūpinkite savo ir savo brangiai įsigytų žaidimų saugumu, nustatydami dviejų žingsnių saugumo patikrinimą. Tą padarysite prisijungę prie savo „Microsoft“ paskyros, pasirinkę „Security“ ir ieškodami „Two-Step Verification“ parinkties – galėsite nustatyti tapatybės patvirtinimą trumpąja žinute, el. paštu ar skambučiu“, – pasakoja Martynas.
Nepriekaištingam vaizdui ir garsui
Vienas lauke ne karys, todėl net pažangiausiai „Xbox“ konsolei reikia palydovo – kokybiško televizoriaus ar monitoriaus. Jei jis palaiko 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį, būtinai jį įjunkite, nes skirtumą pastebėsite iškart.
„Dėl dvigubai didesnio atnaujinimo dažnio, kompiuteriniai žaidimai atrodys kur kas įspūdingiau. Jei jūsų televizorius tokią galimybę palaiko, eikite į konsolės nustatymus, rinkitės „Display & Sound“, ten ieškokite „Video Output“. Prie „Refresh Rate“ rinkitės 120 Hz“, – pataria „Bitės Profas“.
Jis pasakoja, kad jūsų akys pavargs mažiau, jei įjungsite naktinį „Xbox“ režimą (kitaip – tamsiąją temą). Vieniems ji tiesiog atrodo gražiau, tačiau turi ir praktinę naudą – naršant meniu tamsiame kambaryje jūsų akys pavargs mažiau.
„Kaip ir kituose įrenginiuose, galima šį režimą įjungti nuolat, arba pasirinkti laiką, kuriuo metu jis bus įjungtas. Šią parinktį rasite nustatymuose pasirinkę „Personalization“ ir ten ieškodami „Theme and Motion“. Įjunkite „Dark“ temą, o parinktis „Scheduled“ leis keisti automatinį tamsiojo režimo veikimo laiką“, – pasakoja Martynas.
Martynas siūlo nepamiršti ir garso. Ne visų žaidimų garso takelis atitinka jūsų lūkesčius ir mieliau klausytumėte savo muzikos? Iš „Microsoft Store“ parsisiųskite „Spotify“ programėlę, telefone ar kompiuteryje sukurkite savo mėgstamiausių dainų grojaraštį ir įjunkite jį konsolėje – mėgstamų melodijų galite klausyti ir žaisdami.
Testuotojams – ir prizai, ir įsipareigojimai
Jei esate prisiekęs kompiuterinių žaidimų gerbėjas, ir „Xbox“ siūlomos 1 TB atminties gali būti per maža. Kad išsaugotumėte visą savo žaidimų kolekciją, Martynas siūlo įsigyti išorinį kietąjį diską.
„Jei nuspręsite prie konsolės prijungti išorinę laikmeną, patartina, kad ji turėtų USB 3.0 jungtį, mat ja duomenys perduodami sparčiau ir žaidimai veiks sklandžiai. Jei „Xbox“ neatpažįsta jūsų kietojo disko arba jis neveikia, įsitikinkite, ar jis suformatuotas „NTFS“ formatu – jei ne, padarykite tai“, – sako „Bitės Profas“. Jis priduria, kad išorinėje laikmenoje saugomus žaidimus galėsite neštis pas draugus ir žaisti juos svečiuose.