5 išmanieji sprendimai augintiniui: duos patarimų ir išmokys pasinešti pavadėlį
Technologijoms tobulėjant, jų kūrėjai atsisuka ir į mūsų augintinius – išmaniųjų telefonų pagalba šunis galime išmokyti nešti savo pavadėlį, po ranka turėti visą gyvūno sveikatos informaciją ar sužinoti, kur po darbo dienos dingsta ant stalo buvę užkandžiai. Plačiau apie technologijų naudą augintiniams pasakoja „Bitės Profai“ ir dalinasi 5 jų auginimą palengvinančiomis technologijomis.
„Prižiūrėti augintinį dabar visiškai nesunku, jei į pagalbą pasitelkiame kelis išmaniuosius įrankius. Už šeimininkus išmanieji sprendimai kol kas šunų nepavedžioja ir kačių kraiko neišvalo, tačiau jų dresūroje, sveikatos priežiūroje ar kitose kasdienėse situacijose gyvenimą tikrai palengvina“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone ir dalinasi penkiomis technologijomis, leisiančiomis gyvūnus auginti lengviau.
1. Su „Dogo“ tapsite dresūros ekspertu
Su šia programėle šuns dresūra taps gerokai lengvesnė. Čia rasite visus tam reikalingus įrankius bei daugiau nei 100 pamokų, todėl augintinį sėkmingai ugdyti galėsite patys.
„Pradėti verta nuo bendro paklusnumo komandų, išmokančių gulėti, sėdėti, neloti, ateiti pakviestam. Vėliau galima pereiti prie sudėtingesnių užduočių, pavyzdžiui, „ėjimo į tualetą“, miegojimo paskirtoje vietoje, pavadėlio nešiojimo. Galiausiai, augintinį galėsite išmokyti ir kelių nuotaikingų triukų“, – sako M. Vrubliauskas.
Kiekviena pamoka turi konkrečius dresūros žingsnius su patarimais, pavyzdžiais, aiškinamaisiais vaizdo įrašais, todėl mokymosi procesas bus aiškus. Jei pagalbos vis tik prireiks, patarimo galėsite kreiptis į „Dogo“ trenerius.
„Dresūros procese ateis metas, kai išmoktas žinias reikės patikrinti. Tą padaryti padės trumpos kontrolinės užduotys. Jei jų metu susidursite su nesklandumais, „egzamino“ vaizdo įrašą galėsite perduoti „Dogo“ ekspertams. Šie per 24 valandas išanalizuos jūsų užklausą ir pateiks savo įžvalgas, kaip tikslą vis dėl to sėkmingai pasiekti“, – aiškina M. Vrubliauskas.
Programėlė turi ir kitų naudingų funkcijų. Viena jų – šunų dresuotojams puikiai pažįstamas „klikeris“ (angl. clicker). Tai mygtukas, aktyvuojantis 4 skirtingus garsus, kuriuos jūsų augintinis girdi stipriausiai. Po tinkamai atliktos komandos, „klikeris“ paspaudžiamas ir duodamas skanėstas. Taip šuo garsą sieja su skanėstu ir ilgainiui, norint iššaukti pageidaujamą jo reakciją, pakaks tik mygtuko paspaudimo.
Programėlę atsisiųsti galit čia „Android“ arba čia „iOS“.
2. „11pets“: svarbiausia informacija apie augintinį – vienoje vietoje
Augintinis suteikia daug džiaugsmo, bet ir reikalauja atsakingos priežiūros. Būtinąsias šeimininko atsakomybes visada prisiminti padės programėlė „11pets“.
„Apsilankymai veterinarijos klinikoje, dresūros treniruotės, kirpykla, medikamentų davimas ar tiesiog smagus pasivaikščiojimas – apie visas šias ir dar daugiau užduočių informuos „11pets“. Kaip ir telefono kalendoriuje, taip ir čia nustatytu laiku gausite priminimus apie tai, ką turite atlikti. Tokiu būdu būsite tikri, kad darote viską, kas reikalinga jūsų augintiniui“, – sako M. Vrubliauskas.
Svarbių darbų ir duomenų žymėjimasis naudingas siekiant žinoti gyvūno istoriją. Duomenys gali pasitarnauti ieškant sutrikimų priežasčių, stebint gijimą, paliekant augintinį prižiūrėti kitiems žmonėms.
„Ši programėlė itin pravers kelis augintinius turintiems šeimininkams. Joje galėsite susikurti kiekvieno gyvūno anketas ir svarbiausią informaciją visada turėti po ranka“, – sako M. Vrubliauskas.
Programėlę atsisiųsti galit čia „iOS“ arba čia „Android“.
3. Išmanioji kamera atskleis, kur dingo šlepetės
Šunų augintojai puikiai žino, kad vienas namuose likęs augintis gali juos sumaišyti su žeme ar bent jau paslėpti mėgstamas šlepetes. Todėl svarbu stebėti jo reakciją, kai namuose nieko nėra, jį palinksminti. Kaip tai padaryti nuotoliniu būdu? Čia padės išmaniosios stebėjimo kameros, pavyzdžiui, „Arlo“.
„Tokius kameros leidžia realiu laiku stebėti namuose paliktą augintinį ir, esant reikalui, reaguoti į neįprastą jo elgesį. Kamera fiksuoja ir garsą, tačiau tuo pat metu leidžia per ją kalbėti. Taip galite nuraminti įsiaudrinusį savo augintinį, net jei nesate namuose. Be to, visi puikiai žinomi kiek širdelių ir „like“ sulaukia juokingi vaizdo klipai su gyvūnais – tokių akimirkų užfiksuosite ne vieną“, – sako M. Vrubliauskas.
4. Išmaniųjų apyrankių analogą turi ir gyvūnai
Jei jūsų augintinis laiką nuolat leidžia lauke, kur su kamera jo sekti nepavyks, jo buvimo vietą nustatyti padės paprasti GPS sekikliai, pavyzdžiui „Smart Bluetooth Tracker“, arba papildomų funkcijų turinčios išmaniosios apykaklės, pavyzdžiui „FitBark“. Pastaroji įvairią informaciją apie jūsų augintinį realiu laiku perduoda į išmanųjį telefoną.
„Buvimo vietos nustatymo funkcija ypatingai vertinga, pasigedus šuns ir įtariant, jog jis pabėgo, ar pasiklydo ir negali saugiai grįžti namo. Nuolat sekti gyvūno nereikės, nes nemaloniems įvykiams už akių užbėgti padeda funkcijos, pranešančios, kada paliekama tam tikra apibrėžta teritorija. Augintiniui kirtus nustatytas ribas, į telefoną gausite pranešimą ir galėsite atitinkamai reaguoti į situaciją“, – sako M. Vrubliauskas.
Be to, išmanusis antkaklis ne tik seka jūsų augintinį, bet ir matuoja jo aktyvumą. Anot M. Vrubliausko, tai lyg išmanioji apyrankė gyvūnams: „Apykaklė kiaurą parą seks miego ir aktyvumo įpročius, rinks ir telefone saugos su tuo susijusią informaciją. Duomenis galėsite analizuoti ir naudoti ieškant sutrikimų, tobulinant gyvūno auginimo sistemas.“
5. Geros nuotaikos užtaisas su „iTrainer“
Centrinio Mičigano universiteto duomenimis, gyvūno auginimas turi teigiamos įtakos šeimininkų emocinei būklei. Augintinis skatina aktyvumą, socialines interakcijas, gerą nuotaiką, todėl smagus laikas kartu su savo numylėtiniu yra tiek pat svarbus kaip ir rūpestingas jo auklėjimas. O gerą nuotaiką užtikrinti padės programėlė „iTrainer“.
„Joje rasite įvairiausių garsų, į kuriuose gyvūnai reaguoja stipriausiai. Tai ir žaisliuko cypsėjimas, ir katės miaukimas, ir jau legenda tapęs žmonėms negirdimas, bet šunims puikiai atpažįstamas švilpuko garsas. Visi šie garsai padės išgauti smagias gyvūno reakcijas, iš kurių galėsite smagiai pasijuokti arba jomis pasidalinti socialiniuose tinkluose“, – sako M. Vrubliauskas.
Garsus naudoti galite ir treniravimui – taip galėsite ne tik smagiai pasijuokti, bet ir auklėti savo šunį.
„Šie garsai naudingi ir norint atkreipti augintinio dėmesį. Pavyzdžiui, jei jūsų šuo nerimsta ar neklauso komandų. Programėlė puikiai pasitarnauja ir bandant pagauti gražiausią savo numylėtinio kadrą. Garsas privers jūsų augintinį atsisukti į garso šaltinį ir tuo metu „papozuoti“ kamerai“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Programėlę atsisiųsti galit čia „iOS“.
Apie „Bitė Lietuva“
„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.