Keturi daiktai, galintys pakenkti jūsų išmaniajam telefonui kuprinėje
Artėjant mokslo metams verta susimąstyti ne tik, kokius vadovėlius ar sąsiuvinius pirkti, bet ir kur laikyti savo išmanųjį telefoną. Ekspertai pastebi, kad vaikai įpratę jį tiesiog nešiotis kuprinėje. Tai nieko blogo, tik reikia žinoti paprastus patarimus, kaip jį apsaugoti, nes įrenginį gali subraižyti smėlis, aštrūs daiktai ar užrašų knygelės su spirale. Ekspertai pataria, ką mažiesiems reikėtų nešiotis, o ko nesinešioti kuprinėje su telefonu, norint jį išlaikyti geriausios būklės.
„Prasidėjus mokslo metams, kuprinė vaikams tampa kasdieniu pagalbininku mokykloje. Joje šalia tokių svarbių daiktų kaip sąsiuviniai ar rašiklinė, neabejotinai galima rasti ir telefoną. Tačiau retas susimąsto, kad laikant išmanųjį kuprinėje kai kurie daiktai gali jį apgadinti ar subraižyti. Todėl tėvams reikėtų atlikti namų darbus ir vaikus pamokyti, kaip apsaugoti įrenginį kuprinėje ir kokie priedai gali praversti“, – sako Egidijus Adomkaitis, „Bitė Lietuva“ Išmaniųjų mokyklos ekspertas.
Kas labiausiai gadina telefoną kuprinėje
Užrašinė ar sąsiuvinis su spirale. Užrašų knygeles, vadovėlius ir sąsiuvinius galima rasti kiekvieno moksleivio kuprinėje, bet net ir jie gali pažeisti telefoną: „Šie daiktai telefoną gali subraižyti tik tuomet, kai turi spiralę. Jos abu galai paprastai būna gana aštrūs, o bet kokie smailesni daiktai jau gali vizualiai „padailinti“ telefoną. Tokiais atvejais turbūt būtų paprasčiau telefoną laikyti mažesniame skyriuje atskirai nuo tokių daiktų ar kišenėje“, – pataria E. Adomkaitis.
Nesandari vandens gertuvė. „Dažnai pasitaiko ir tokių atvejų, kad kuprinėje laikoma gertuvė nėra visiškai sandari ir iš jos prasiskverbęs vanduo gali patekti į telefoną. Tiesa, nevertėtų jaudintis, jei telefonas yra kelių pastarųjų metų, nes ko gero jis turės „IP67“ ar „IP68“ standartus. Jie užtikrina, kad įrenginys yra gana atsparus smėliui ir dulkėms, taip pat vandeniui iki 1 metro gylio. Kuprinėje – tai labai saugus rodiklis“, – pastebi ekspertas.
Smėlis. „Smėlis yra vienas didžiausių telefono priešų. Į vaiko kuprinę jis gali patekti žaidžiant po pamokų, nešvariomis rankomis peržiūrint kuprinės turinį ar nešiojantis futbolo kamuolį. Kuprinėje vykstant nuolatinei trinčiai su telefonu, jo nugarėlė ir ekranas gali susibraižyti, taip pat ši medžiaga labai neparanki įvairioms jungtims kaip ausinių ar įkrovimo lizdas. Smėliui patekus į šias vietas ar mikrofoną, jį gana sunku iškrapštyti ir tenka išrinkinėti įrenginį“, – teigia „Bitės“ ekspertas.
Norint apsisaugoti tereikia reguliariai peržiūrėti ir išvalyti kuprinės turinį, jei jame vis prisikaupia smėlio.
Raktai. „Raktai yra ne tik pagrindinė telefonų įbrėžimų priežastis laikant juos kartu kišenėje, bet dažnai ir kuprinėje. Nustebsite, kaip dažnai atrodytų ir neaštriausi raktų antgaliai gali palikti įbrėžimų. Tokiose situacijose sprendimas labai paprastas – laikyti raktus ar išmanųjį telefoną atskirame kuprinės skyriuje ar kišenėje“, – sako „Bitės“ atstovas.
Daiktai, kurie draugaus su telefonu kuprinėje
Išorinė baterija. „Visuomet reiktų įsitikinti, kad vaikas išeina iš namų su visiškai pakrauta baterija, taip galėsite su juo susisiekti bet kuriuo metu. Jei jūsų atžala mėgsta žaidimus ir naršyti internete, tuomet pravers išorinė baterija, taip įrenginys netikėtai neišsikraus. Be abejo, visuomet galima vaikui priminti ir apie energijos taupymo režimą, kuris yra beveik kiekviename išmaniajame telefone“, – pataria E. Adomkaitis.
Išmanusis pakabukas. Vaikai dažnai būna neatidūs ir palieka vertingiausius daiktus klasėje, rūbinėje ar kieme, todėl čia gali praversti išmanus pakabukas: „Pavyzdžiui, išmanus pakabukas „Kensington Proximo Tag“ užtikrins, kad kur bepadėtumėte savo raktus ar kitą daiktą, prie kurio prikabintas išmanusis seklys, nemokama programėlė iškart apie tai praneš. Taip vaikai nepames svarbių daiktų ir žemėlapyje visada galės matyti paskutinę jų buvimo vietą“, – teigia „Bitės“ ekspertas.
Dėklai ir stikliukai ekranui. „Visuomet patariame įsigyti dėklus ir apsauginius stikliukus telefonams. Jie puikiai apsaugos nuo bet kokių aštresnių daiktų kuprinėje bei netyčinių kritimų. Tiesa, reiktų atkreipti dėmesį, kad jei vaiko kuprinėje vis atsiranda smėlio, dėklas gali būti ir neefektyvus. Dažnai pasitaiko, kad jis tarp įrenginio nugarėlės palieka didesnį tarpą, į kurį patekęs smėlis dar stipriau braižo telefoną. Todėl neveltui sakoma, kad smėlis yra didžiausias telefonų priešas“, – pastebi bendrovės atstovas.
Patarkite vaikui, kaip saugiai naudotis telefonu
„Labai raginame tėvus nupirkus vaikams telefoną, atžalas pamokyti, kur laikyti įrenginį ir kada juo naudotis. Išmanųjį būtų geriausia nešiotis vidiniuose kuprinės skyriuose arba drabužio užsegamoje vidinėje kišenėje. Svarbu nesinešioti rankoje ar kelnių galinėse kišenėse, taip galima patraukti įtartinų asmenų dėmesį. Tas pats galioja ir naudojantis telefonu viešumoje – svarbu apsižiūrėti ir įsitikinti, ar yra saugu“, – sako Egidijus Adomkaitis.