Pirmosios Velykos per ekraną: kaip joms pasiruošti?
Nors iki Velykų liko dar kiek daugiau nei savaitė, pirmoji šventė per atstumą reikalaus kiek kitokio ir ilgesnio pasiruošimo. Verta iš anksto pasirūpinti geru interneto ryšiu, nes taip per atstumą galėsite sklandžiai „lankyti“ artimuosius, pramogauti su draugais ir namuose lengvai sukurti šventinę atmosferą. „Bitės Profai“ dalinasi 5 patarimais, kaip svarbius žmones pasveikinti ir šventes saugiai kartu sutikti nuotoliniu būdu.
„Šiemet pirmą kartą patirsime, ką reiškia svarbiausią pavasario šventę praleisti neišeinant iš namų. Bet pasitelkę išmaniąsias technologijas, Velykas su artimaisiais galėsime taip pat smagiai atšvęsti ir per atstumą. Tik tam reikės šiek tiek pasiruošti iš anksto, kad viskas vyktų sklandžiai ir lengvai, o šventės dieną nereikėtų rūpintis techninėmis smulkmenomis“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir dalinasi 5 patarimais, kaip užtikrinti, kad nuotolinės Velykos įvyktų sėkmingai.
1. Pasirūpinkite šventės atmosfera
Visą laiką leidžiant namuose, šventinės dienos gali atrodyti monotoniškos ir todėl – ne tokios smagios. Norint užtikrinti Velykoms deramą nuotaiką, investuokite truputį laiko tinkamos atmosferos namuose sukūrimui.
„Sutvarkyti namai, papuoštas stalas, šventinė apranga ir linksma muzika net ir jau pabosti spėjusioje aplinkoje gali padėti sukurti naujumo ir šventiškumo aurą. Venkite šią dieną praleisti buitiškai, nepaisant to, kad dėl karantino ją sutiksite neįprastai – be draugų ir giminaičių jūsų namuose“, – sako M. Vrubliauskas.
Gerą nuotaiką užtikrinti gali padėti ir išmaniosios technologijos. Pavyzdžiui, muzikos klausymosi platforma „Spotify“ jau dabar turi ne vieną Velykoms skirtą grojaraštį, todėl muzikiniu fonu papildomai rūpintis nereikės. Vaizdo įrašų platformoje „Youtube” taip pat rasite su Velykomis susijusių smagių filmukų vaikams. O papuošti namus išmoksite su programėle „How to Make Origami“ (prieinama ir „Android“, ir „iOS“ vartotojams):
„Joje rasite 80 nemokamų pamokų, rodančių, kaip lankstyti tradicines origami figūras. Kartu su šeima galėsite pasigaminti Velykinių dekoracijų ir pasipuošti namus ar vaišių stalą čia pat, iš namuose turimų priemonių. Ne tik rezultatas, bet ir pats lankstymo procesas gali tapti smagiai visą šeimą nuteikiančia pramoga“, – sako M. Vrubliauskas.
2. Pasiruošti nuotoliniam artimųjų „lankymui“ – lengva
Pastarosiomis savaitėmis aktyviai naudojamos vaizdo skambučių programos pasitarnaus ir per atstumą „lankant“ artimuosius. Tai įvairaus amžiaus žmonėms tinkama bendravimo forma, nes visiškai nesudėtingai galėsite vieni kitus patogiai matyti ir tokiu būdu sumažinti jus skiriantį atstumą. Ką būtina žinoti, norint užtikrinti patogų nuotolinį bendravimą?
„Įprastai vaizdo skambučiams žmonės naudoja telefonuose jau esančias susirašinėjimo programėles – „Messenger“, „Viber“ ar „WhatsApp“. Vis tik specialiai vaizdo pokalbiams sukurtos programos tokioje situacijoje pranašesnės nei susirašinėjimui skirtos. Todėl dar iki šventės pradžios verta patyrinėti, kaip jos atrodo ir veikia, kokias funkcijas suteikia“, – sako M. Vrubliauskas.
Anot eksperto, patogiausia naudoti būtent tokiam tikslui skirtą nemokamą programą „Google Hangouts“: „Ji funkcionali ir paprastai valdoma, tačiau kartu užtikrina aukštą pokalbio kokybę. Vienas didžiausių jos privalumų – bendrauti norintys šeimos nariai į savo kompiuterį neturės nieko atsisiųsti papildomai. Jiems pakaks atsidaryti pokalbio kūrėjo atsiųstą nuorodą. Bendravimui naudojant išmanųjį telefoną, reikės įsidiegti „Google Hangouts“ programėlę, tačiau kai kuriuose „Android“ telefonuose ji jau įdiegta gamykliškai, o kituose įrenginiuose tai padarysite greitai ir visiškai nemokamai.”
M. Vrubliauskas prideda, kad programėlė automatiškai prisijungia prie jūsų „Google“ paskyros, todėl registracijoms laiko taip pat nesugaišite: „Programėlę atsisiųsite ir pokalbį pradėsite per keliasdešimt sekundžių. Toks patogus jos naudojimas itin pravartus siekiant į skaitmeninį bendravimą įjungti ir vyresnio amžiaus žmones. Norėdami tai padaryti, turime pasirūpinti kanalu, kuris vienodai patogus visiems – „Google Hangouts“ ir yra būtent toks.“
Ne ką mažiau svarbi ir transliacijai skirto įrenginio pozicija. Jei naudosite telefoną, pasirūpinkite, kad jis stovėtų stabiliai ir jo nereikėtų laikyti rankose – taip vaizdas pokalbio metu nedrebės. Kartu pasistenki nelaikyti įrenginio per toli nuo jūsų – taip būsite tikri, kad pašnekovai girdės viską, ką sakote. Taip pat užtikrinkite tinkamą vaizdo kameros poziciją – jei transliacijai naudosite išmanųjį telefoną, jį galite laikyti horizontaliai, pakreipę šonu, tokiu būdų į kadrą patogiai tilps visa jūsų šeima. Stenkitės įrenginio kameros neatsukti į langą ar kitą itin šviesų paviršių, antraip vaizdas už jūsų nugaros bus „išdegęs“ – itin šviesus ir nekokybiškas, todėl patys liksite šešėlyje ir bendra vaizdo kokybė bus prasta. Atkreipkite dėmesį, kad šalia kompiuterio ar telefono nebūtų garso kolonėlių, antraip bendraujant gali atsirasti trikdžių.
3. Į internetą perkelkite ir pramogas
Šeimos švenčių metu ne tik kalbame, bet ir linksminamės – žaidimai ar kitos smagios veiklos yra neatsiejamas tokių dienų atributas. Pasirodo, visiškai nesudėtingai šias pramogas galima perkelti ir į virtualią erdvę.
„Jau nieko nestebina tai, jog internete galime žaisti su kitame pasaulio gale esančiais draugais. Bet štai, su kitų pramogų nuotoliniu veikimu esame susipažinę mažiau. Pavyzdžiui, su programėle „Rave“ („Android“, „iOS“) filmus, serialus ar „YouTube“ vaizdo įrašus žiūrėti bei muzikos klausytis realiu laiku galėsite kartu su draugais. Be to, turėsite galimybę tame pačiame lange ir viską aptarti – programėlėje veikia tiesioginio susirašinėjimo funkcija, palaikanti net balso žinutes“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Pasiilgusiems „karaoke“ vakarėlių verta išbandyti programėlę „Smule“ („Android“, „iOS“). Joje žinomiausias viso pasaulio dainas nuotoliniu būdu galėsite dainuoti kartu su draugais. Rezultatu galėsite pasidalinti su kitais programėlės vartotojais. Be to, programėlėje kartais pasirodo tokios pasaulinio lygio žvaigždės kaip Shawn Mendes ar Jason Derulo – atlikėjai kviečia vartotojus dainuoti kartu su jais.
„Šventiniams šeimos protmūšiams ar galvosūkių sprendimui puikiai tiks programėlė „Kahoot!“ („Android“ „iOS“). Čia galėsite susikurti savo klausimynus arba spręsti jau egzistuojančius. Programėlė turi ir kompiuteriams skirtą versiją, todėl ja naudotis galėsite ir šiuose įrenginiuose, – pasakoja M. Vrubliauskas.
4. Pasirūpinkite geru interneto ryšiu
Absoliuti dauguma lietuvių Velykas švęs namuose, todėl tinklai gali būti apkrauti. Norėdami užtikrinti sklandų bendravimą su artimaisiais, pasirūpinkite kokybišku interneto ryšiu. Kaip tai padaryti?
„Svarbiausias žingsnis – vaizdo pokalbio metu sumažinti interneto apkrovas. Tai reiškia, jog verta nuo jo atjungti visus nenaudojamus įrenginius bei paslaugas, pavyzdžiui, internetu veikiančią televiziją, tam, kad visi ryšio pajėgumai būtų skirti būtent jūsų vaizdo transliacijai su artimaisiais. Tokiu būdu užtikrinsite aukščiausią įmanomą jos kokybę“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Papildomai galima pasirūpinti mobiliojo interneto modemu, kuris užtikrins dar sklandesnį interneto ryšį. Modemas leis greitu internetu mėgautis iš bet kurios namų vietos, o tas ypač svarbu vaizdo transliacijų metu.
„Nieko nėra blogiau nei skambučio metu suprasti, kad dingsta ryšys ir imti ieškoti geresnės vietos pokalbiui. Tinkamoje vietoje saugiai pasistatę įrenginį būsite tikri, kad transliacija vyks sklandžiai ir jos metu rūpintis internetu nereikės“, – sako M. Vrubliauskas.
5. Nepamirškite tradicijų
Neatsiejama Velykų tradicija – kiaušinių dažymas. Tai galite daryti ir karantino metu, tačiau jei pritrūkote marginimui reikalingų priemonių, nuo šiol viską rasite ir savo telefone.
„Kartu su vaikais ir šeima kiaušinius marginti galite programėlėje „Easter Egg Coloring“ („Android“, „iOS“). Joje rasite daugiau nei 30 spalvų paletę ir daugybę eskizų, kuriuos galėsite užpildyti spalvomis. Programėlė ypač patiks vaikams, ji, pirmiausia, buvo sukurta būtent jiems. Kartu tai reikš, kad tai visiškai vaikams tinkama ir saugi aplinka – palikę juos vienus prie telefono būsite tikri, kad jokie pavojai mažiesiems neiškils“, – sako M. Vrubliauskas.
Jei apie išmaniuosius sprendimus, kurie gali padėti sėkmingai leisti laisvalaikį ar dirbti namuose, norėsite sužinoti daugiau, visada galite pasidairyti „Bitės“ tinklalapyje, kur „Bitės Profai“ padeda lengviau gyventi likusiems namuose.
Apie „Bitė Lietuva“
„Bitė“ kuria patikimą, greitą ir išmanų tinklą. Ir tuo pačiu rūpinasi, kad kvapą gniaužiančios technologijų galimybės neliktų vien inovacijų konferencijose, o būtų nuolat naudojamos kasdienybėje. Todėl „Bitė“, išmaniuosius sprendimus darydama tokiais paprastais ir patogiais, kasdien lengvina savo klientų gyvenimą.