Ramus vaiko miegas ir išmanusis telefonas: misija įmanoma?
Tie, kas turi mažamečių vaikų žino, kas yra tikroji palaima – momentas, kai jie pagaliau ramiai užmiega. Bet kokius kalnus tėvams reikia nuversti siekiant šio momento? Tam aprašyti tikriausiai neužtektų net knygos. Žinoma, egzistuoja ir daugybė būdų, kuriuos tėvai pasitelkia siekdami užmigdyti vaikus kuo paprasčiau. Bet jei jau viską išbandėte ir svyra rankos, prisiminkite dar vieną pagalbininką šioje nelengvoje misijoje, kuris beveik visą laiką jums po ranka – išmanusis telefonas! „Bitės Profai“ siūlo jums penkias programėles, padėsiančias užmigti ne tik jūsų mažiesiems, bet ir jums. Tiesa, visos šios programėlės skirtos kaip pagalbinės priemonės patiems tėvams migdant vaikus ir visos jos veikia vaikams nė nežiūrint į išmaniojo ekraną!
„Išmanusis telefonas šiandien – universalus įrankis. Jis leidžia ir klausytis muzikos, ir daryti profesionalias nuotraukas ar filmuoti, ir net... palengvinti vaikų užmigdymo procesą. Tiesa, vaikams nereikėtų leisti ilgai žiūrėti į telefono ekraną, nes po to dar sunkiau užmigti, tačiau pats telefonas gali tapti puikiu įrankiu siekiant kuo greičiau išvysti savo vaiką miegantį. Su vaikų migdymo problema susiduria viso pasaulio tėvai, tad būtent tokiems atvejams buvo prikurta ir daugybė programėlių, kurios leidžia užmigdyti vaiką išmaniai“, – sako „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis ir nurodo penkias programėles, kurios tikrai pradžiugins turinčius mažų vaikų.
1. Daugiau nei 200 skirtingų garsų miegui
Pasak G. Gruodžio, dažnai žmonėms būna sunku užmigti sterilioje, begarsėje aplinkoje, o vaikams – ypatingai, tad reikėtų pasirūpinti ir atitinkama programėle: „Jonvabalis arba programėlė „Lightning Bug“ („Android“) siūlo daugiau nei 200 įvairiausių garsų, skirtų greitesniam užmigimui. Nuo vandens čiurlenimo iki greitojo traukinio pralėkimo ar baltojo triukšmo. Tiesa, bandant užmigdyti vaiką gali tekti pavargti, kol atrasite tuos garsus, kurie veikia, bet vardan šio tikslo tikrai verta. Taip pat ši programėlė rodo malonius raminančius vaizdus, todėl jūsų vaiko dėmesys nebus blaškomas ir bus lengviau jį užmigdyti. Beje, net ir patiems suaugusiems šitą programėlę galima naudoti ne tik kaip priemonę užmigti, bet ir kaip žadintuvą. Tereikės taip pat pasirinkti garsą, nuo kurio, tikėtina, greičiausiai pabusite. Pavyzdžiui, greitai pravažiuojantį traukinį!“.
2. Galimybė stebėti ir analizuoti vaiko miegą telefone
Vienas didžiausių tėvų rūpesčių, kaip teigia G. Gruodis, mažų vaikų miego kokybės stebėjimas. „Stebėti miegančių vaikų miegą galima naudojant programėlę „Sound Sleeper“ („iOS“, „Android“). Tereikia bemigdant pasirinkti, kad jūsų vaiko miegas būtų stebimas ir analizuojamas bei palikti telefoną patalpoje, kur miega vaikas. Taip gausite įvairiapusę informaciją apie jūsų vaiko miegą: kada jis skleidė kokius nors garsus, kiek laiko miegojo ramiai bei kokie buvo jo atsibudimo intervalai. Suteikiama informacija apie vaiko miegą labai praverčia keliaujant arba tiesiog planuojant dienos veiklas. Be to, sėdėdami kambaryje galite nuotoliniu būdu stebėti mažylį. O jei kyla kokių klausimų, „Sound Sleeper“ turi atskirą skiltį naujai iškeptiems tėvams, kurioje galima sužinoti ne tik kaip rūpintis naujagimiu, bet ir kaip formuoti pozityvią šeimyninę aplinką. Dar viena pravarti funkcija programėlėje leidžia įjungti nurodytą garsą automatiškai vos tik vaikas pravirksta. Galiausiai, šią programėlę galima valdyti nuotoliniu būdu iš kitos patalpos.“
3. Ar Mocartui pavyks padiriguoti jūsų vaikų ir jūsų miegui?
Apie klasikinės muzikos poveikį netgi gyvūnams, anot G. Gruodžio, egzistuoja daug tyrimų bei įrodymų, tačiau ar tokią muziką mėgsta ir vaikai?
„Klasikinę muziką mėgstantys tėvai tiesiog privalo išmėginti programėlę „Mozart Baby Sleep“ („Android“). Joje atrinkti tokie legendinio kompozitoriaus Volfgango Amadėjaus Mocarto kūriniai, kurie nuramina ir padeda greičiau užmigti. Manoma, kad specialiai atrinkti Mocarto kūriniai padeda kūdikio smegenų vystymuisi, atminties stimuliacijai ir teigiamoms emocijoms susiformuoti. Tad panašu, kad kūdikiai yra tikri klasikinės muzikos gurmanai. Beje, patogu, kad ši programėlė veikia netgi užrakinus telefoną, o išsijungia automatiškai pasibaigus numatytam laikui. Ar kūrinius maišyti ar leisti vieną kažkurį visą laiką? Tai be abejonės pasufleruos jūsų vaikas!“
4. Vietoje naktinės lemputės
G. Gruodis pastebi, kad šiandien galima atrasti ir parsisiųsti labai universalių į vaikų miegą orientuotų programėlių, tačiau jos dažniausiai vis tiek turi kelias išskirtines savybes: „Programėlė „Sleepy Sounds“ („Android“, „iOS“) mums siūlo daugybę jos panaudojimo galimybių. Galima rinktis tarp įvairių lopšinių (deja, tik anglų kalba), balto triukšmo, gamtos garsų arba tėvų mėgstamos muzikos. Taip pat galima nustatyti grojimo trukmę, todėl neprireiks vėl sliūkinti į vaikų kambarį arba patiems keltis norint išjungti muziką. Bet smagi funkcija yra raminantys, išskirtiniai šios programėlės rodomi vaizdai, galintys suveikti kaip naktinė lemputė tiems narsuoliams, kuriems nakties tamsa kol kas yra per didelis iššūkis.“
5. Tėvai gali patys tapti miego didžėjais
„Kaip manote, koks jausmas apima, kai pats „susimiksuoji“ kūrinį, kuris iš karto užmigdo vaiką? Patirtį būtent tokį jausmą leidžia programėlė „Baby Sleep Sounds“ („iOS“). Ji visus iš įprastų tėvų gali paversti tikrais miego didžėjais! Čia galima maišyti ir įrašyti garsus, kurie labiausiai patinka jūsų mažyliui. Taip pat joje galima rasti ir lopšinių, ir balto triukšmo, ir jau paruoštų garsų variacijų. Labai naudinga nuraminimo funkcija: vos išgirdus vaiko verksmą, programėlė pradeda groti ritmingą melodiją, kuri nuramina vaiką. Bet galimybė pačiam „miksuoti“ labiausiai vaiką raminančius garsus, atskirai nustatant ir jų garsumą, leidžia sukurti tą pačią geriausią garsų melodiją, kuri garantuotai suveiks“, – nurodo G. Gruodis.
Galiausiai, kaip teigia G. Gruodis, norint sužinoti daugiau apie su vaikų migdymu susijusias programėles, visada galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie visada patars bei atsakys į rūpimus klausimus.