Telefone ir vėl netelpa nuotraukos? Gudrūs patarimai, kaip atlaisvinti vietos

Kad ir kiek vidinės atminties turėtų jūsų išmanusis, su sparčiai tobulėjančiomis technologijomis, kaip filmavimas 8K raiška, ją galima kaipmat išnaudoti. Jei telefone ir vėl pritrūkote vietos, nebūtina gaišti laiko galvojant, kurias nuotraukas ar vaizdo įrašus mažiausiai gaila ištrinti – yra ir patogesnių būdų atlaisvinti vidinę išmaniojo atmintį. Kaip tai padaryti, pranešime žiniasklaidai pasakoja „Bitės Profai“.

„Naujausi telefonai leidžia daryti itin kokybiškas nuotraukas ir vaizdo įrašus, o aibė programėlių tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Juk nenorite, jog telefone užfiksuoti svarbią akimirką sutrukdytų pasibaigusi vieta išmaniojo atmintyje. Visko sutalpinti į išmaniuosius neįmanoma, todėl būtina ieškoti sprendimų – debesų saugyklos, išorinių kortelių ar paprasčiausiai gudriai „išsivalyti“ savo išmanųjį“, – sako „Bitės Profas“ M. Vrubliauskas.

Išvalykite telefoną

Laiko patikrintas būdas atlaisvinti vietos išmaniajame yra ištrinti nereikalingą ar mažiausiai naudojamą informaciją.

„Atlaisvinti vietos telefone galima ir išvalius podėlį (angl. cache), kuris kaupiamas programėlėse. Programėlės kaupia podėlį, kad sutaupytų jūsų mobiliuosius duomenis ir paspartintų naudojimąsi jomis. Tačiau kartais dėl podėlio programėlės ima strigti, tad jį išvalę ne tik atlaisvinsite vietos telefone, bet ir paspartinsite naudojimąsi išmaniuoju“, – pataria M. Vrubliauskas.

Podėlį išvalyti galite pasirinkę šiukšlių valytuvą telefono nustatymuose arba atsisiuntę programėlę „CCleaner“ („Android“). Dar vienas būdas – rankiniu būdu ištrinti ir iš naujo įrašyti „Facebook“, „Instagram“ ar kitas dažniausiai naudojamas programėles.

Sužinoti, kiek vietos galima atlaisvinti, „Android“ įrenginių savininkai galės nustatymuose pasirinkę „Programėlės“, o paspaudus ant kiekvienos jų bus rodoma, kiek jos užima vietos. Naujesnių „Android“ versijų savininkams nustatymuose išmanusis parodys nenaudojamas programėles ir kitus dokumentus, kuriuos galbūt verta ištrinti.

„iPhone“ įrenginių savininkai mažiausiai naudojamas programėles ras nustatymuose pasirinkę „iPhone Storage“. Čia matysite, kada programėlė naudota paskutinį kartą, o nustatymuose pasirinkę „App store“ > „Offload unused apps“, automatiškai jų atsikratysite neištrindami svarbių duomenų.

Be to, „iPhone“ naudotojai atlaisvinti vietos gali ir „iMessages“ programėlėje, kuri automatiškai saugo visas gautas žinutes, o per ilgą laiką, jos gali užimti daug vietos. Nustatymuose pasirinkę „Messages“ > „Keep messages 30 days“ galite nustatyti, kad jos būtų saugomos tik 30 dienų.

Įrašus saugokite programėlėse

Tikėtina, kad, kaip ir daugelio vartotojų telefonuose, liūto dalį jūsų išmaniojo atminties užima nuotraukos ir vaizdo įrašai.

Puikus pagalbininkas „Android“ ir „iOS“ naudotojams yra programėlė „Google Photos“, kuri leidžia sukurti telefono nuotraukų ir vaizdo įrašų kopijas debesyse. Perkėlę nuotraukas į debesis, jas galėsite ištrinti iš savo telefono ir lengvai pasiekti ar jomis dalintis iš „Google Photos“ programos. Programėlėje galite talpinti kiek tik norite įrašų ir nuotraukų sumažinta raiška, tačiau nuo kitų metų birželio jų talpa bus ribojama. Šiandien 100 GB papildomų duomenų „Google One“ kainuoja du eurus per mėnesį.

Tiems, kas dažnai daro vaizdo įrašus ir mėgsta juos turėti savo išmaniajame, galbūt verta pamąstyti apie kai kurių įrašų išsaugojimą šiek tiek prastesne kokybe.

„Nauji išmanieji telefonai gali filmuoti 4K ar netgi 8K raiška, todėl net ir trumpas vaizdo įrašas gali užimti šimtus megabaitų telefono atminties. Pavyzdžiui, Full HD raiška filmuoti įrašai užima maždaug tris kartus mažiau vietos nei 4K, tad susiduriantiems su vietos trūkumu kartais verta pagalvoti apie filmavimą mažesne raiška“, – pataria M. Vrubliauskas.

Pakeisti vaizdo įrašų raišką galite telefono kameros programėlės nustatymuose.

Kraustykitės į debesis

Dar vienas būdas atlaisvinti vietos, kurią užima nuotraukos, muzika ar kita jūsų informacija – naudotis debesijos paslaugų platformomis. „Android“ naudotojai gali naudotis „Samsung Cloud“, „Huawei Mobile Cloud“, ar kitų paslaugų teikėjais, kaip „Dropbox“ („Android“, „iOS“ ), „One Drive“ („Android“ , „iOS“) ar „Google Drive“ („Android“, „iOS“) paslaugomis. Jie nemokamai suteikia atitinkamai 2 GB, 5 GB ir 15 GB jūsų duomenims.

„iPhone“ telefonuose informaciją galima saugoti „iCloud“, kur nemokamai gaunate 5 GB savo duomenims. Pasirinkę „Settings“ > „Apple ID“ > „iCloud“ > „iCloud photos“ ir „Optimize iPhone Storage“, nustatysite, kad į debesis būtų perkeliamos pilnos raiškos nuotraukos, o telefone saugomos mažesnės raiškos jų kopijos.

Pasak „Bitės Profo“ M. Vrubliausko, „Android“ įrenginių savininkams taip pat verta pagalvoti apie papildomas microSD korteles. „iPhone“ naudotojai galimybės įsistatyti papildomos atminties kortelės neturi.

Norintiems visų turimų įrenginių duomenis pasiekti vienoje vietoje, galima išbandyti platformą „Resilio“. Ji leis nuotraukas ir kitas bylas iš telefono ar planšetės perkelti į nešiojamąjį ar stacionarų kompiuterį ir sinchronizuoti. Tuomet galėsite įkelti ar ištrinti duomenis visuose įrenginiuose vienu metu.

Daugiau apie būdus taupyti ir praplėsti vietos savo išmaniajame galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: