Netikėtas posūkis: nauja popmuzikos žvaigždės Beyonce daina tapo „darbo metimo“ himnu
Neseniai pristatyta JAV dainininkės Beyonce daina „Break My Soul“ (liet. „Palaužk mano sielą“) sujudino visuomenę. Atlikėja dainuoja apie nuovargį po pandemijos, išėjimą iš darbo ir kaip iš naujo atrasti motyvaciją. Kūrinys šiandien jau vadinamas išėjimo iš darbo himnu.
„2021 m. pradžioje visame pasaulyje prasidėjo masinis darbuotojų pasitraukimas iš darbo. Šis reiškinys žinomas kaip „The Great Resignation“ (liet. „Didysis atsistatydinimas“). Dažnai manoma, kad tai koronaviruso pasekmė ‒ jo metu žmonės jautė itin daug streso, sunkiau sekėsi derinti laisvalaikį ir darbą, todėl žmonės pavargo. Daina „Break My Soul“ rado kelią į klausytojų širdis, nes popandeminiu laikotarpiu daugybė darbuotojų visame pasaulyje jaučiasi panašiai“, ‒ pranešime žiniasklaidai pasakoja Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.
Problemos aktualios iki šiol
Netikėta koronaviruso pandemija kardinaliai pakeitė žmonių laisvalaikį, darbą, poilsį.
„Pandemijos metu kai kuriems darbuotojams, ypač tiems, kurie dirbo tik nuotoliniu būdu, tapo sunkiau suderinti darbo ir laisvalaikio balansą. Tai galėjo lemti darbuotojų pervargimą, kuris ilgainiui atsiliepia ir pasitenkinimui darbu. Tikiu, kad darbdavio pareiga ‒ rūpintis savo darbuotojais, pavyzdžiui, „Bitėje“ daug dėmesio skiriame tiek fizinei, tiek psichologinei kolegų sveikatai“, ‒ teigia E. Staniulionė.
Apskritai, žmogiškųjų išteklių ekspertų susirūpinimas darbuotojų sveikata išaugęs. Net 88 proc. jų nurodo, kad su sveikata susijusios darbuotojų naudos turėtų būti prioritetas, atskleidė šių metų JAV atliktas tyrimas.
Saugumas iš dalies padiktuojamas ne tik kultūros, rūpesčio žmogumi, tačiau ir tokiu dalykų, kaip ir organizacijos veikla.
„Pavyzdžiui, mes“, ‒ priduria E. Staniulionė, ‒ „teikiame kritinės svarbos paslaugas, mūsų sektorius atsparesnis ir ekonominėms krizėms bei sunkumams, tad natūralu, kad tokioje aplinkoje dirbantiems žmonėms tai teikia daugiau saugumo.“
Susitapatina daugelis
Viena iš priežasčių, kodėl daina susilaukė didelio populiarumo yra ta, kad kai kurie klausytojai atpažįsta situaciją iš savo patirties.
Vienoje dainos dalyje Beyonce dainuoja apie tai, kaip sunku dirbti, kokios alinančios darbo valandos, kaip kenčia psichologinė sveikata ir kankina nemiga. Galima spėti, kad daina sulaukė tokio populiarumo dėl to, nes atskleidžia tai, kaip kai kurie mūsų jaučiamės.
„Socialiniuose tinkluose pradėjo daugėti įrašų apie tai, kaip žmonės išėjo iš darbo ir kaip ši daina laiku pasirodė. Daina kai kuriems priminė, kad sunkioje situacijoje nesi vienas. Mes rūpinamės savo darbuotojais, nes suprantame, kaip šiais sunkiais laikais galima greitai susidurti su „perdegimu“, ‒ sako E. Staniulionė.