3 ženklai, išduodantys, kad jums atėjo metas pasiimti atostogas

Atostogos | BITĖ

Metams einant į pabaigą ir besiruošiant šventiniam sezonui, dažnai užklumpa daugiau darbų, svarbių projektų. Siekiant visus juos kokybiškai įgyvendinti ir pasiekti metams užsibrėžtus rezultatus, gali nukentėti poilsis. Persidirbimas, nuolatiniai viršvalandžiai ir darbe patiriamas stresas neigiamai veikia darbuotojo sveikatą ir ilgalaikį produktyvumą. Kokie ženklai rodo, kad jums atėjo metas pasiimti atostogas?

„Ilgas laikotarpis be atostogų gali lemti darbuotojo perdegimą, tapti fizinės ir emocinės sveikatos pablogėjimo priežastimi. Netgi 3 ar 4 atostogų dienos padeda atsipūsti nuo darbe patiriamo streso ir pasijusti geriau. Rekomenduoju du kartus kasmet nepertraukiamai atostogauti bent 7-10 dienų – tokio laikotarpio paprastai užtenka kokybiškam poilsiui“, ‒ pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė.

Pasak ekspertės, poilsio veiklas geriausia susiplanuoti iš anksto, nes suplanuotos veiklos laukimas taip pat gerina savijautą ir padeda atrasti pusiausvyrą. Tam, kad išvengti nepageidaujamų pasekmių, svarbu tinkamai įvertinti, kada atėjo laikas pasiimti atostogas. Pagrindinių ženklų nevertėtų praleisti pro akis“, ‒ teigia ji.

1. Darbe dažniau klystate

Darbe dažniau daromos smulkios ar stambesnės klaidos, pašnekovės teigimu, nebūtinai reiškia, jog dirbate atmestinai ar jums nerūpi.

„Padažnėjusios klaidos darbe neretai yra nuovargio ženklas. Jei jaučiate, kad jums tampa sunkiau susikaupti, esate išsiblaškęs bei pamirštate svarbias užduotis ‒ visa tai gali būti ženklai, jog nedelsiant turėtumėte susiplanuoti atostogas“, ‒ sako E. Staniulionė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad jausdami šiuos simptomus neskubėtumėte vertinti savęs pernelyg griežtai ar kaltinti, jog nepavyksta dirbti pakankamai efektyviai ir produktyviai. „Verčiau žiūrėkite į savo klaidas kaip į ženklą, kad jums reikia poilsio. Reguliarios pertraukėlės gerina ne tik savijautą, bet ir darbo rezultatus“, ‒ priduria ekspertė.

2. Jaučiatės praradę entuziazmą

Jei neprisimenate, kada paskutinį kartą ilsėjotės, rasti motyvacijos puikiai atlikti užduotis darbe gali būti sudėtinga, ypač jei užimate atsakingas pareigas ir kasdien darbe patiriate stresą.

„Jei kiekvieną rytą suskambus žadintuvui, spaudžiate „Snausti“, atsidūstate ir galvojate, kas blogiausio galėtų nutikti, jei šiandien darbe nepasirodytumėte ‒ tai rimti ženklai, jog poilsio jums reikia nedelsiant. Skirkite laiko kokybiškai atsipūsti ir patys nustebsite, kokie motyvuoti grįšite po atostogų“, ‒ sako E. Staniulionė.

Anot ekspertės, nesvarbu, kaip mylite savo darbą, tačiau jei jūsų karjera tampa viskas, ką darote, apie ką galvojate ir kam skiriate didžiausią savo dėmesį kasdien ‒ visiškai natūralu, kad ilgainiui entuziazmas sumažėja, galite jaustis perdegę.

3. Kenčia asmeninis gyvenimas ir laisvalaikis

„Pastebėjus, jog didelio krūvio ir streso darbe kenčia jūsų asmeninis gyvenimas ir laisvalaikis, vertėtų nedelsiant planuoti atostogas bei peržiūrėti prioritetus ir jums skiriamas užduotis darbe, pasikalbėti apie tai su kolegomis ir vadovu. Visa tai gali padėti atrasti sveiką darbo ir asmeninio gyvenimo bei laisvalaikio balansą“, ‒ teigia E. Staniulionė.

„Planuojant darbą, laisvalaikį ir poilsį, rekomenduoju vadovautis 8-8-8 taisykle. Idealiu atveju darbui turėtumėte skirti 8 valandas per parą, o laisvalaikiui ir miegui taip pat po 8 valandas. Visuomenėje, kurioje neretai persidirbimas yra aukštinamas, idealizuojamas, tokį balansą pasiekti iš pradžių gali pasirodyti sudėtinga, tačiau šią taisyklę patariu prisiminti. Taip pat, kaip ir patariu neignoruoti organizmo siunčiamų ženklų, jog atėjo metas poilsiui“, ‒ sako E. Staniulionė.


 
Gaukite pasiūlymą

Mane domina: