„Duolingo“ ir kiti populiariausi būdai lengvai išmokti užsienio kalbą
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Išmaniosios technologijos keičia kalbų mokymosi metodus, nes išsamiausi žodynai pasiekiami keliais paspaudimais, o programėlės siūlo įtraukiančius kalbų pažinimo būdus.
- Užsienio kalbų mokymasis su išmaniuoju įrenginiu primena žaidimą, kuriame įveikę lygius atrakinate naujus žodžius bei sudėtingesnę gramatiką.
- Mažieji anglų kalbos įgūdžius gali plėsti ir žaisdami, ir mokydamiesi rašyti.
„Bitės Profo“ Martyno Vrubliausko teigimu, išmanieji sprendimai nuo klasikinių mokymosi priemonių skiriasi savo metodika ir yra kur kas žaismingesni.
„Jei klasikiniai mokymosi metodai reikalaudavo mokytis daugybę nuobodžių gramatikos lentelių, šiuolaikinės programėlės moko „gyvos“ kalbos – kasdienių frazių ir dažnai pasitaikančių žodžių. Be to, daugelyje jų procesas sužaidybintas, todėl išmokę kažko naujo pasieksite aukštesnį lygį ir gausite bonusų“, – pasakoja jis.
Jo teigimu, šie sprendimai subalansuoti visoms amžiaus grupėms: imlūs vaikai galės akimirksniu išmokti naują kalbą, suaugusieji papildys žodyną, o vyresniems naujos kalbos mokymasis padeda mankštinti atmintį.
Siūlo mokytis ir fantastinių kalbų
Tarp visų išmaniųjų kalbos mokymo programėlių be konkurencijos pirmauja populiarioji „Duolingo“ („Android“, „iOS“). Jei esate poliglotas, siekiate tokiu tapti, ar visada svajojote itališkai išmokti daugiau nei „Buongiorno“, apie „Duolingo“ jau tikriausiai girdėjote. Jei iki šiol programėlės neišbandėte, pasiteisinimų tolesniam atidėliojimui nėra.
„Šioje platformoje galėsite mokytis per 20 kalbų – nuo lotynų ar arabų iki tikrame pasaulyje neegzistuojančios aukštosios valyrų kalbos, vartotos žymiuosiuose „Sostų karuose“. Tai interaktyvus gidas, kuriame ne tik atliksite užduotis tekstu, bet ir turėsite išgirsti sakomą tekstą ar patys kalbėti į mikrofoną“, – programėlę pristato Linas.
Kiekvienas „Duolingo“ kalbos kursas – tai tarsi estafetė ir žaidimas, kuriame pasieksite naujus lygius, atrakinsite didesnį žodyną ir sudėtingesnę gramatiką. Be to, laikui bėgant jūsų įgūdžiai silpnėja, todėl stenkitės žaidimui laiko skirti kasdien – kitaip teks programėlei įrodyti, kad nepamiršote kalbos gebėjimų. Tiesa, kol kas programėlė nepalaiko lietuvių kalbos, tad pagalbine mokymosi kalba tikriausiai taps anglų, rusų ar kita jums pažįstama kalba.
Išmaniosios technologijos gali padėti ne tik išmokti naują kalbą ar praplėsti akiratį, tačiau ir pagelbėti norintiems išmokti įvairių specialybių pagrindų, pavyzdžiui, programavimo. Jei šiuo metu kaip tik svarstote pradėti mokytis programuoti, „Bitės Profai“ padeda tai daryti lengviau ir dalijasi patarimais, kurie padės pirmą kartą matantiems kodo eilutes.
Plečia anglų kalbos žodyną
Sakoma, kad kalboms itin imlūs mažieji – kelis mėnesius praleidę kitakalbėje aplinkoje, jie jau moka pagrindines kalbos frazes. Kadangi šiuolaikiniame pasaulyje itin svarbi anglų kalba, jos subtilybių vaikai mokosi jau nuo mažumės. Jei norite, kad jūsų mažylis ją įsisavintų dar greičiau, išbandykite „Puku“ („Android“, „iOS“). Joje galima mokytis naujų šios kalbos žodžių, o po atostogų grįžus į mokyklos suolą nustebinti ir savo klasės draugus, ir anglų kalbos mokytoją.
„Puku – tai virtualus augintinis, kuris stiprėja kiekvieną kartą vaikui išmokus naujų žodžių. Dirbtinis žaidimo intelektas prisitaiko prie besimokančiojo, todėl pateikiamos užduotys bus verčiančios pasukti galvą, tačiau įkandamos. Jis sukurtas pagal populiarų amerikiečių žodyną „Merriam-Webster“, todėl pateikiama informacija – daugiau nei patikima“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Žaidimas skirtas 8–12 metų vaikams, tačiau niekas nesupyks, jei savo anglų žodyną sumanys patikrinti ir tėvai. Programėlė apima skirtingas temas, leidžia sukurti žodynėlį pagal mokymosi disciplinas ir dalintis juo su bendraklasiais.
Šiandien įvairios programėlės siūlo ne tik pramogas, bet ir kokybišką turinį – žaisdami vaikai gali įgauti įvairių įgūdžių, plėsti savo akiratį. Kad nekiltų klausimas, ką naudingo išmaniaisiais įrenginiais gali išmokti vaikai, „Bitės Profai“ dalinasi programėlių sąrašu, kurias turėtų išmėginti kiekvienas vaikas.
Padeda išmokti rašyti
Anglų kalbos mokymąsi galima derinti su kitų įgūdžių lavinimu – pavyzdžiui, rašymo ranka. Tą padaryti leis nemokama programėlė „Narrator AR“ („iOS“). Ji skatina, kad vaikas pirmiausia paimtų rašiklį, o ne išmanųjį įrenginį.
„Iš tiesų, ši programėlė – tai apdovanojimas vaikams, kurie stengiasi rašyti ranka. Pavyzdžiui, užrašius ant popieriaus lapo savo vardą ir į jį nukreipus išmanųjį įrenginį, ekraną papuoš įvairūs efektai. Vaiko užrašytą tekstą perrašys skriejanti raketa arba išdidžiai vaikštantis vienaragis“, – sako Linas.
Interaktyvi programėlė naudoja papildytos realybės (AR) funkciją, todėl atrodys, kad raketa ar vienaragis žodžius piešia vaiko kambaryje. Programėlės kūrėjai sako, kad kiekvienas vaikas yra kūrybiškas, o technologijos vaizduotę tik papildo – todėl rašydami ranka, jie gali ugdyti svarbius smulkiosios motorikos gebėjimus, o programėlė bus tik smagus priedas.
Tačiau mokantis įvairių pasaulio kalbų, svarbu nepamiršti gimtosios kalbos ir ją puoselėti. Todėl „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, kas galėtų padėti gerinti lietuvių kalbos įgūdžius.