Kaip telefone sukurti nepamirštamą vasaros nuotykių filmuką?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Emulsio“ ir „Shaky Video Stabilizer“ programėlės leis stabilizuoti vaizdo įrašą, kuris buvo nufilmuotas drebančiomis rankomis
- „Adobe Premiere Rush“ automatiškai patildo garsą, kur jis per garsus ar traška
- Apdorojus filmuotą ir fotografuotą medžiagą, ji atrodys lyg įspūdingas vasaros atostogų filmas
„Šiandien užfiksuoti gerus kadrus ir apdoroti nuotraukas telefone labai paprasta – tam sukurta daugybė programėlių. Lygiai taip pat paprasta išmaniuoju telefonu ir filmuoti, o vėliau sumontuoti bei gautus vaizdo įrašus apdoroti. Viskas, ko prireiks – kelios programėlės ir netrukus turėsite tobulą vasaros filmuką“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kas svarbiausia norint pradėti montuoti vaizdo įrašą?
Vienas iš svarbiausių vaizdo įrašų komponentų – stabilus kadras. Juk nenorite, kad gražiausias vasaros akimirkas sugadintų rankų drebėjimas, dėl kurio gali gerokai nukentėti kokybė.
„Naujausiuose išmaniuosiuose, pavyzdžiui, „iPhone 15 Pro Max“ ir „Samsung Galaxy S24 Ultra“ galima rasti vaizdo stabilizavimo sistemą, kuri automatiškai pašalina vaizdo drebėjimą. Visiems kitiems pravers programėlės „Emulsio“ („iOS“) ir „Shaky Video Stabilizer“ („Android“). Įkėlus įrašą iš galerijos, programėlė stabilizuos vaizdą ir pagerins vaizdo įrašo kokybę“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Ekspertas pataria, kad reikėtų atkreipti dėmesį į apšvietimą ir nefilmuoti prieš saulę. Taip pat pasirinkti profesionalų režimą, kur realiuoju laiku galima keisti kameros nustatymus. Jei ieškoti tinkamos vietos nėra galimybės, pakoreguoti šviesumą ir spalvų ryškumą galėsite ir vėliau – nemokamose programėlėse „iMovie“ („iOS“) ar „KineMaster“ („Android“ ir „iOS“).
Į ką atkreipti dėmesį montuojant vaizdo įrašą?
Norint, kad vaizdo įrašai atrodytų kuo profesionalesni ir kokybiškesni, daug dėmesio reikėtų skirti ir garsui. Tai yra, pašalinti nereikalingus traškesius, patylinti ar pagarsinti balsus.
„Viena geriausių programėlių, orientuotų į pradedančiuosius filmukų kūrėjus – „Adobe Premiere Rush“ („Android“ ir „iOS“). Visas valdymas labai intuityvus, tad vaizdo įrašų nustatymus, tarp kurių ir garso, galėsite keisti taip pat lengvai, kaip ir „Instagram“ filtrus. Prireikus, galėsite panaudoti išmanųjį redagavimo įrankį, kuris pagal tam tikrus algoritmus automatiškai sureguliuos apšvietimą, patildys garsą, kur jis per garsus ar traška“, – pasakoja M. Vrubliauskas.
Kaip sujungti ir apkarpyti vaizdo įrašus?
Kai viskas nufilmuota, o nereikalingi traškesiai pašalinti, paskutinis žingsnis – viską sujungti į vieną filmuką. Kartu taip pat galėsite pakoreguoti nuotraukas bei prijungti jas prie vaizdo įrašo medžiagos. Tam puikiai pasitarnaus programėlės „Quik“ („Android“ ir „iOS“), „iMovie“ („iOS“) ir „KineMaster“ („Android“), leidžiančios greitai ir lengvai kurti aukštos kokybės vaizdo įrašus net ir neturintiems patirties.
„Programėlės leidžia greitai ir lengvai karpyti vaizdo įrašus, sukurti jiems subtitrus ar kitokio formato tekstą. Taip pat keisti spalvas ir papildyti gražiai atrodančiais efektais, muzikiniu fonu. Norėdami savo kūrinį galėsite pagreitinti arba sulėtinti, taip daugiau dėmesio skiriant gražiausioms šios vasaros akimirkoms“, – patarimais dalinasi sako M. Vrubliauskas.
Sukurtą filmuką lengvai išeksportuosite ir išsaugosite telefono, kompiuterio atmintyje ar debesyje. Norėdami juo nedelsiant galėsite pasidalinti su draugais, pažįstamais ar net visu pasauliu, patalpinę jį socialiniuose tinkluose ar „Youtube“ kanale.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?