Kaip „nuspalvinti“ juodai baltas fotografijas?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Nesame matę senelių, tėvų vaikystės ar jaunystės spalvotų nuotraukų, nes tuo metu spalvota fotografija dar nebuvo pakankamai išvystyta
- Senų nuotraukų „nuspalvinimo“ algoritmas atpažįsta juodai baltus tonus ir remiantis jais atkuria nuotraukas su spalvomis
- Nespalvotas nuotraukas automatiškai nuspalvina ir apkarpo programėlės išmaniesiems („Colorize“, „Picture Colorize“) ir internetinės platformos („My Heritage“, „Algorithmia“)
„Šiandien „nuspalvinti“ galima net išblukusias nuotraukas. Jei turite fizines jų kopijas – nuskenuokite jas, kad perkeltumėte į savo išmanų įrenginį, o jau tada sukurti spalvotą versiją užtruks vos porą minučių. Senų nuotraukų „nuspalvinimo“ algoritmas atpažįsta juodai baltus tonus ir remiantis jais atkuria nuotraukas su spalvomis. Neabejoju, spalvotos fotografijos tikrai bus puiki dovana artimiesiems artėjančių švenčių proga“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kaip „nuspalvinti“ nuotraukas naudojant kompiuterį?
Jei nuotraukas redaguosite per kompiuterį, išmėginkite internetines platformas. „My Heritage“ veikia ir lietuvių kalba, o prisiregistravusiems vartotojams leidžia spalvinti ir išsaugoti nuotraukas visiškai nemokamai. Be to, „My Heritage“ turi specialų įrankį, padedantį spalvas atkurti ir itin išblukusiose nuotraukose.
„Nespalvotos fotografijos itin tiksliai spalvinamos „Algorithmia“ platformoje su nuolat besimokančiu dirbtiniu intelektu. Čia įkelsite nuotrauką iš kompiuterio arba nurodysite jos nuorodą internete. Po kelių sekundžių matysite padalintą vaizdą į spalvotą ir nespalvotą tam, kad galėtumėte palyginti. Su ekrano slankikliu, jei norėsite, nesunkiai nuspalvinsite nespalvotą pusę“, – tvirtina M. Vrubliauskas.
Palyginsite vaizdus ir juos atsisiųsite nemokamai, tačiau apdorotose nuotraukose matysis „Algorithmia“ logotipas. Jis nėra išsaugojamas tik paslaugos prenumeratoriams.
Kaip „nuspalvinti“ nuotraukas telefonu?
Jei nuotraukas patogiau redaguoti naudojantis išmaniuoju telefonu ar planšete, pirmiausia gali tekti jas „perkelti“ iš senų albumų į išmanųjį įrenginį. Perkelti ir tada nuspalvinti nuotraukas galite naudojantis programėle „Colourise-Colour to Old Photos“ („Android“ ir „iOS“).
„Programėlė leidžia nufotografuoti popierinę nuotrauką, pavyzdžiui, esančią albume, tada ją automatiškai apkerpa ir vienu mygtuko paspaudimu, vos per 3 sekundes prikelia naujam gyvenimui – paverčia spalvota“, – pažymi išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Mokama programėlės versija kainuoja 5 eurus per mėnesį, tačiau gera žinia, jog užsiregistravę turėsite galimybę net apie 100 nuotraukų paversti spalvotomis ir nemokamai.
Kaip greičiausiai „nuspalvinti“ nuotraukas?
Lengvai suprantama ir paprasta spalvinimo programėle „Picture Colorizer“ („Android“ ir „iOS“) leidžia nuotraukas nuspalvinti vos tik ją atsisiunčiate. Tai reiškia, kad nereikia registruotis ir atlikti kitų papildomų veiksmų, tad ji yra vienas greičiausių būdų prikelti senas nuotraukas antram gyvenimui. Tiesa, „Picture Colorizer“ galima naudoti ir per naršyklę ar išbandyti programėlės versiją kompiuteriams („Windows“ ir „Mac“).
„Jūsų naršyklė – puiki vieta išbandyti šią programą, kadangi nereikia registruotis ar prisijungti. Įkeliate nespalvotą nuotrauką į platformą ir po kelių akimirkų „Picture Colorizer“ siūlo atsisiųsti jau spalvotą versiją. Šio įrankio kūrėjai teigia, jog dėl jūsų saugumo visos čia įkeltos vartotojų nuotraukos ištrinamos per 24 valandas“, – priduria „Bitės Profas“.
„Picture Colorizer“ paslaugos prenumeratoriai ir besinaudojantys nemokamai gauna vienodus įrankius redaguoti nuotraukas, tačiau pastariesiems paveikslėliai išsaugomi nedidele raiška – 800 x 800. Sumokėję apie 5 eurus per mėnesį galite išsaugoti fotografijas didžiausia raiška – 3000 x 3000, o tai leis atspausdinti kokybiškas ir spalvotas nuotraukas.