„PUBG“ prieš „Fortnite“: kurį populiarų žaidimą rinktis?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Fortnite“ išsiskiria spalvingumu ir galimybe kontroliuoti aplinką, jį išbandyti lengva, nes žaidimas nemokamas bei prieinamas iš kone bet kokios platformos
- „PUBG“ yra realistiškesnis nei „Fortnite“ ir mačai jame užtrunka ilgiau, tad labiau patiks rimčiau nusiteikusiems žaidėjams. Nemokama – tik mobili „PUBG“ versija
- Kurį žaidimą rinktis priklauso nuo to, ko ieškote – greitis ir nuotykiai daugiau būdingi „Fortnite“, o strategija ir tikroviškumas – „PUBG“
„Fortnite“ – kūrybingi sprendimai ir beprotiška animacija
Abu sąrašo dalyviai keliamais tikslais ir žaidimo modeliu gana panašūs – tiek „Fortnite“, tiek „PUBG“ veikia vadinamuoju „Battle Royale“ principu, kai visi dalyviai patenka į bendrą žemėlapį ir žaidžia tol, kol lieka vienas nugalėtojas. Pirmasis žaidimų skirtumas yra jų grafika – „Fortnite“ yra gerokai mažiau realistiškas ir labiau primena animaciją, nei tikrovę. Ar tai privalumas, ar trūkumas? Sprendžia kiekvienas žaidėjas.
„Žaidimas ypatingas dėl savotiško sudėtingumo, kurį kuria faktas, kad bet kur ir bet kada gali susikurti apsaugą nuo priešų. Todėl dvikovos „Fortnite“ paprastai atrodo gana įspūdingai, o žaidėjai juda nuolat keisdami statinių tipus ir taip klaidindami varžovą. Ši galimybė keisti aplinką labai pagyvina dvikovas tarp varžovų ir atlygina tuos žaidėjus, kurie greičiausiai randa kūrybingus kelius bei geba per akimirką prisitaikyti prie naujų sąlygų“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
„Fortnite“ žaidimų žemėlapiai mažesni ir kiekvienas mačas dažniausiai trunka trumpiau, o pats žaidimo tempas būna kiek greitesnis. Viena priežasčių, kodėl „Fortnite“ jau kelis metus nė kiek nepraranda populiarumo – „Creative“ režimas, kuris leidžia patiems vartotojams susikurti beveik bet kokį žemėlapį: nuo kitų žaidimų kopijų ar filmų lokacijų, iki realių miestų ar pasaulių, kuriuose grindys yra lava arba visa aplinka padaryta iš ledo.
Kadangi „Fortnite“ žaidime svarbią vietą užimą pastatų kūrimas, jame beveik neįmanoma pasislėpti (kaip pasislėpsi, jei horizonte matomas tavo pastatas), taigi paprastai „Fortnite“ žaidimai yra labai atviri, o žaidėjai linkę eiti į tiesiogines dvikovas.
„Fortnite“ mobili versija: ar verta išbandyti?
„Milžiniškas „Fortnite“ privalumas yra tai, jog žaidimas yra nemokamas ir veikia kone visose įmanomose platformose: „PC“, „Playstation“, „Xbox“, „Switch“, „Mac“, „iOS“ ir „Android“. Ir ne tik veikia, bet leidžia žaidėjams iš skirtingų konsolių, įskaitant mobilius įrenginius, žaisti vienas prieš kitą ar komandose. Be to, „Fortnite“ garsėja nuolat daromais atnaujinimais, kurie užtikrina, kad žaidimas visąlaik vystomas ir tobulinamas, tad jį žaisti niekuomet nepabosta“, – rekomenduoja A. Archangelskis.
Nors „Fortnite“ žaisdami su išmaniuoju įrenginiu prisijungsite prie tos pačios visiems bendros žaidimo versijos, statyti pastatus telefonu tampa kiek sudėtingiau nei su žaidimų konsole, o bendras žaidimo valdymas nėra toks intuityvus kaip „PUBG“ mobilios versijos. Tai, jog visose platformose veikia ta pati žaidimo versija, viena vertus patogu, kita vertus, neleidžia taip sklandžiai pritaikyti žaidimo konkrečioms platformos savybėms.
Pavyzdžiui, nors žaidžiant išmaniuoju „Fortnite“ vizualiai parodoma garsų kryptis, čia žaidimo įvairiapusiškumas kiek pakiša jam koją, nes varžovai juda ne tik dešinėje ir kairėje, priekyje ir už nugaros, bet ir skirtinguose aukščiuose, o trimatę judėjimo kryptį plokščiame ekrane pavaizduoti itin keblu. Tačiau valdymą pasilengvinti galima prie telefono prijungiant „Xbox“ arba „PS4“ pultelį.
Mobiliai „Fortnite“ versijai galima rašyti labai aukštus balus už grafiką, nors ši kiek ir skiriasi nuo to paties žaidimo grafikos žaidimų konsolėse.
Beje, „Fortnite“ reguliariai organizuoja įvairiausius turnyrus su piniginiais prizais. Didžiausias iš jų yra „World Cup“ turnyras rengtas pernai, jo dalyviai gavo po 50 tūkst. JAV dolerių, o nugalėtojas – net 3 milijonus JAV dolerių. Geriausia, jog į šį turnyrą patekti galėjo bet kas, ne vien kontraktus turintys profesionalūs žaidėjai. Tad jei gerai žaisite, iš to įmanoma net ir užsidirbti, nors konkurencija, be abejo, milžiniška.
„PUBG“ – nusiteikite labai rimtam karui
Šis žaidimas vaizduoja karinius konfliktus gerokai realistiškiau – vos pradėjus žaidimą akivaizdu, kad jo grafika bus kur kas panašesnė į tikrą pasaulį ir dėl to daliai žaidėjų galbūt kur kas patrauklesnė. „PUBG“ žaisdami pateksite į didesnį žemėlapį, vienas mačas, tikėtina, truks ilgiau nei „Fortnite“, ir dėl to šiam žaidimui mažiau tiks žodis „smagu“ ir daugiau žodis „įtempta“. Ir jei „Fortnite“ yra šaudyklė su daugybe kūrybos ir pasaulio perkūrimo elementų, tai „PUBG“ labiau primena klasikinį karo žaidimą.
„PUBG“ rasite gerokai platesnį ginklų arsenalą, sukurtą remiantis realiai egzistuojančiais ginklais. Žaidėjai negali patys sau susikurti patogaus pastato, tad gerą vietą kovoti su varžovais turi susirasti, kas gali užtrukti ilgiau, nes žemėlapis žaidimo pradžioje itin platus. Tai skatina žaidėjus nebūtinai galvoti apie greitas dvikovas, bet kurti įvairias strategijas, netgi slapstytis ir tykoti varžovų bei atsargiau planuoti kiekvieną žingsnį“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Kaip ir „Fortnite“, „PUBG“ žaidėjas atsiduria viename žemėlapyje su 99 kitais žaidėjais ir privalo kaip įmanoma greičiau susirinkti iš aplinkos kuo geresnius ginklus ir pasiruošti dvikovoms bei siaurėjančiam žaidimo plotui. Be ginklų žemėlapyje galima rasti ir automobilių įveikti ilgesniems atstumams.
„PUBG“ mobili versija: ar verta išbandyti?
Kitaip nei „Fortnite“ atveju, „PUBG“ išmaniųjų telefonų žaidėjams turi atskirą „PUBG mobile“ versiją, kuri šiek tiek skiriasi nuo kitoms platformoms pritaikyto žaidimo. Tačiau sunku būtų rasti kitą išmaniajam telefonui pritaikytą šaudyklę, kuri veiktų taip pat sklandžiai: „PUBG mobile“ valdymas patogus, bet gali būti laisvai keičiamas pagal vartotojo norus, jame puikiai veikia papildomi liečiamam ekranui pritaikyti taikiklio ir orientacijos nustatymai, taip pat yra ir opcija dalyvauti ne 100, o mažesnio kiekio žaidėjų kare, kas sumažina vieno žaidimo trukmę. O tai naudinga, nes abiejų žaidimų mobilios versijos bateriją iškraus labai greitai.
Vienintelis „PUBG“ minusas lyginant abu išmaniesiems įrenginiams pritaikytus žaidimus – priešingai nei „Fortnite“, jo mobilioje versijoje šiek tiek nukenčia vaizdo kokybė ir nors skirtumas nėra labai ryškus, „PUBG mobile“ visgi neprilygsta „PUBG“ realizmui, kas ir yra didžiausias šio žaidimo privalumas.
„Prie žaidimo realizmo prisideda ne vien grafika ar ginklų bei žaidėjų stilius, tačiau ir pats šaudymas – kiekvienas ginklas „PUBG“ turi savus niuansus, o kadangi varžovus dažnai skiria didelis atstumas, kartais vien pataikyti į kitą žaidėją yra nelengva užduotis. Kadangi žaidimas realistiškas, jis neabejotinai žiauresnis ir rimtesnis už „Fortnite“, tad mažiau tinkamas jauniausiai žaidėjų auditorijai“, – aiškina A. Archangelskis.
„PUBG“ veiksmas vyksta lėčiau ir tikroviškiau, todėl žaidimas greičiausiai labiau patiks tiems, kurie jau susipažinę su kitais šaudyklių žaidimais, o ne tiems, kurie kažką panašaus bando pirmą kartą. Patys „PUBG“ gerbėjai neretai mini tai, jog dėl didžiulės galimybių gausos kiekvienas mačas vyksta vis kitaip ir todėl prie žaidimo lyg prie naujo galima sugrįžti daugybę kartų.
Kurį rinktis?
Iš pirmo žvilgsnio žaidimai ganėtinai panašūs: abiejuose šimtas žaidėjų patenka į palaipsniui vis mažėjantį žemėlapį, kuriame tikslas paskutiniam išlikti gyvam. Bet išbandžius abu žaidimus akivaizdu, kodėl nei vienas jų nepasiglemžia kito gerbėjų – nors žaidžiant tikslas ir išlieka toks pat, jo siekiant skatinamos radikaliai skirtingos strategijos.
Taigi diskusija „Fortnite“ ar „PUBG“ vieno atsakymo neturi – pirmasis labiau tinkamas greito veiksmo gerbėjams, kuriems patinka ryškus vizualus stilius ir galimybė ieškoti dvikovose kūrybingų sprendimų, antrasis tiems, kurie labiau mėgsta strateginį mąstymą, nori realistiškesnio apipavidalinimo ir užaugo ne kartą žaidę įvairiausias klasikines šaudykles.
Visgi jei ketinate žaisti išmaniuoju telefonu, pradėti tinkamesnis „PUBG mobile“ – jo žaidimo variklis patogiau pritaikytas išmaniojo ekranui, o žaidėjo valdymas veikia sklandžiau. Nors kadangi abi mobilios versijos nemokamos, verta išmėginti ir tą, ir tą.
O jei žaisti planuojate su kompiuteriu ar žaidimų konsole, geriau pradėti nuo „Fortnite“ vien dėl to, jog šis žaidimas nemokamas, priešingai nei „PUBG“, kurio išbandymas kainuos.
Susiję straipsniai
TOP 5 laukiamiausi žaidimai 2025-ais metais
Testas: ar gerai išmanote kultinę žaidimų seriją „Grand Theft Auto“?
„Bitės Profai“ per 60 sekundžių: trumpi vaizdo patarimai išmaniesiems telefonams
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?