5 patarimai, kad soc. tinklų kadras būtų įspūdingas
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Sukurkite išskirtinius efektus naudodami „Instagram“ nuotraukų koregavimo įrankį.
- Profesionalus išmaniojo kameros režimas leis įamžinti įspūdingus kadrus net ir tamsiu paros metu.
- Su „iPhone“ telefonuose esančia „Live Photos“ funkcija nuotraukas lengvai paversite trumpais vaizdo įrašais.
- „Samsung“ išmaniųjų telefonų naudotojai iš nuotraukos gali lengvai pašalinti nepageidaujamą objektą.
- Neskubėkite siųstis papildomų programėlių, skirtų fotografavimui – susipažinkite ir išbandykite visus telefono kameros režimus.
„Šiais laikais soc. tinkluose pasidalintas gamtos peizažo kadras ar portretinė nuotrauka gražiame fone nieko nebestebina – daugybės kadrų sraute išsiskiria tokie, kurie turi įdomesnę kompoziciją, efektus ar spalvas. Laimei, šiuolaikiniai išmanieji telefonai turi įvairių funkcijų, kurios leidžia išgauti įspūdingas ir akį patraukiančias nuotraukas, tereikia žinoti, kaip tinkamai jomis naudotis“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Kurkite įdomius efektus
Keldami nuotraukas į „Instagram“ soc. tinklą, galite lengvai pasinaudoti platformos siūloma nuotraukų redagavimo funkcija. Tačiau reikėtų žinoti, kad ji gali būti naudojama ne tik spalvų ar kontrasto filtrams uždėti. Pavyzdžiui, galite pasidaryti rėmelį aplink bet kokį nuotraukoje esantį objektą.
„Jums tereikia atlikti tokius veiksmus, lyg keltumėte nuotrauką į „Instagram Stories“. Tuomet, kai atsiranda galimybė redaguoti kadrą, parašykite keletą baltų apatinių brūkšnelių ir pirštais sudėliokite juos tarsi rėmelį. Toliau paspauskite viršuje esančius tris taškelius ir pasirinkite „Draw“. Ekrano viršuje dar kartą spustelėkite tris taškelius ir pasirinkite „Marker“ įrankį. Išsirinkite norimą spalvą, tuomet spustelėkite ant bet kurios ekrano vietos ir palaikykite kelias sekundes – ekranas nusidažys pasirinkta spalva“, – aiškina A. Archangelskis.
Galiausiai trintuko įrankiu apveskite objektą, kurį norite išryškinti – kuo tiksliau apvesite, tuo bus gražesnis rezultatas.
Pasinaudokite telefone įdiegtu profesionaliu kameros režimu
Daugumoje šiandien parduodamų išmaniųjų yra įdiegtas profesionalus telefono kameros režimas. Jį naudojant galima pasirinkti užrakto greitį (angl. shutter speed), kuris padės padaryti nuotraukas, paįvairinančias jūsų soc. tinklų profilį. Pavyzdžiui, galite nufotografuoti kelią kuriuo pravažiavo du automobiliai, tačiau fotografuojant su didesniu užrakto greičiu, nuotraukoje matysis tik kelias ir ištęstos automobilių šviesos.
„Visų pirma, norint išgauti tokį kadrą, reikės fotografavimo stovo arba lygaus ir stabilaus paviršiaus, ant kurio padėjus telefoną, jis nejudėtų. Tuomet, naudojant profesionalų režimą išmaniojo kameros programėlėje, padidinkite užrakto laiką iki 4 sekundžių. Pamačius atvažiuojančius automobilius, paspauskite fotografavimo mygtuką – telefonas fotografuos tiek laiko, koks yra nustatytas užtrakto greitis. Kuo daugiau automobilių pravažiuos per nustatytą laiką, tuo daugiau ištęstų šviesų matysite nuotraukoje“, – aiškina A. Archangelskis.
„iPhone“ telefonuose išbandykite „Live Photo“ funkciją
Panašų kadrą su ištęstomis automobilių šviesomis „iPhone“ naudotojai gali išgauti naudodami „Live Photo“ funkciją – įprastai nufotografavę automobilius ir vėliau galerijoje „Live Photo“ efektą pakeitę į „Long Exposure“. Taip pat reikėtų žinoti, kad ši funkcija gali sukurti pasikartojantį vaizdo įrašą, dar vadinama „Boomerang“.
„Įdomius kadrus išgausite, jei su šia funkcija daug kartų nufotografuosite judantį objektą. Tuomet galerijoje galite pasirinkti „Bounce“ arba „Loop“ efektus. Pastarasis atrodys itin įspūdingai, jei fotografuosite objektą, už kurio juda tik fonas, pavyzdžiui, medžiai ar automobilis antrame plane“, – tvirtina „Bitės Profas“.
Lengvai pašalinkite nepageidaujamus objektus
Kiekvienas yra atsidūręs situacijoje, kai pavyko padaryti puikią nuotrauką, bendrą vaizdą sugadino fone esantys nereikalingi objektai. „Samsung“ telefonų naudotojams išmaniųjų galimybių žinovas turi gerą žinią – naudojant įrenginyje įdiegtą koregavimo programėlę, pašalinti objektą iš nuotraukos galite itin paprastai.
„Šią funkciją turi daugelis vidutinės klasės arba brangesni „Samsung“ telefonai. Ar jūsų telefone yra tokia galimybė, patikrinti galite galerijoje pasirinkę norimą nuotrauką ir paspaudę redagavimo mygtuką (pieštuko ikoną) apačioje. Tuomet dešinėje apačioje spauskite tris taškelius ir atsidariusiame meniu suraskite pasirinkimą „Objektų trynimas“, – aiškina M. Vrubliauskas.
Radę šią parinktį, paspauskite ant objekto, kurį norite pašalinti iš kadro ir paspauskite mygtuką „Ištrinti“ – nepageidaujamas atvaizdas bus pašalintas. Anot „Bitės Profo“, ši funkcija geriau veikia trinant mažesnius objektus, tačiau galite išbandyti ir su didesniais.
Neskubėkite siųstis papildomų fotografavimo programėlių
Didžiausi išmaniųjų gamintojai itin daug investuoja į savo programinę įrangą, kad įrenginyje esančios kameros galėtų užfiksuoti kuo kokybiškesnius ir įdomesnius kadrus. Todėl „Bitės Profas“ rekomenduoja neskubėti siųstis papildomų programėlių, o pirmiausia savo telefone automatiškai įdiegtoje programėlėje susipažinti su esančiais fotografavimo ir filmavimo režimais.
„Kai kurie telefonai suteikia galimybę nufilmuoti sulėtintą arba pagreitintą vaizdo įrašą. Taip pat, tokie režimai, kaip „Panorama“ gali būti panaudoti kūrybiškoms nuotraukoms padaryti. Pavyzdžiui, jei norite nusifotografuoti prie didelio dangoraižio, galite pasinaudoti šią funkciją ir fotografuoti vertikaliai. Tokiu atveju objektas nuotraukoje atrodys ypač įspūdingai“, – pasakoja išmaniųjų galimybių žinovas.
Susiję straipsniai
Spartus bendrinimas be laidų: kaip dalintis failais tarp „Android“ ir „Windows“ įrenginių
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
„Samsung Galaxy Buds3“ ir „Buds3 Pro“: kurias ausines pasirinkti ir įdomiausios jų funkcijos
„ChatGPT“ panaudojimo galimybės: nuo pirmoko iki senjoro
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?