Atradimams gamtoje ir vakarui prie laužo: TOP programėlės vasaros pramogoms

Artėjant vasarai vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore. Kol vieni ruošiasi į žygius ar palydėti saulėlydžio, kiti vakaroja prie laužo, kol danguje įsižiebia žvaigždės. „Bitės Profai“ pataria, kokios 5 telefono programėlės gali būti naudingiausios šią vasarą.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Programėlė „Merlin Bird ID by Cornell Lab“ atpažįsta paukščius pagal jų čiulbėjimą.
  • „Star Walk 2“ įvardija ne tik danguje matomas žvaigždes, bet ir sukuria dangaus kūnų animacijas.
  • Programėlėje „AllTrails: Hike, Bike & Run“ rasite daugiau nei 200 tūkst. pažintinių, bėgimo arba dviračių trasų.
  • „UVLens“ atsižvelgs į jūsų odos tipą ir būklę bei perspės saugotis saulės spindulių.
  • „SteakMate“ ir „GrillTime“ programėlės pravers kepant mėsą grilyje.
 

„Šiltuoju metų laiku vis daugiau būname gryname ore, kur telefonui, atrodytų, turėtų būti skiriama kuo mažiau laiko ir dėmesio. Vis dėlto, funkcionalios programėlės gali pasitarnauti ne kaip „laiko valgytojos“, o padėti pažinti paukščius, žvaigždes, pamokyti kepti mėsą ar net priminti, kad reikia pasitepti kremu nuo saulės. Tokie sprendimai ne tik palengvina gyvenimą, bet ir leidžia patirti bei sužinoti naujų dalykų“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Merlin Bird ID by Cornell Lab“ – paukščių enciklopedija jūsų kišenėje

Ši programėlė padeda atpažinti aplink girdimus ar matomus paukščius. „Merlin Bird ID by Cornell Lab“ duomenų bazėje yra daugiau nei 10 tūkst. detalių paukščių aprašymų, nuotraukų, vaizdo ar garso įrašų. Be to, atsisiuntus duomenų paketus pagal pasirinktą regioną, vėlesniam programėlės naudojimui internetas nėra reikalingas.

„Pirmoji programėlės funkcija „Photo ID“ gali išanalizuoti jūsų fotografuotą paukščio nuotrauką ir pasitelkdama vaizdo atpažinimo įrankius atsakyti, kas tai per paukštis, kur jis dažniausiai gyvena, kuriasi buveines ir panašiai. Žinoma, paukščius kartais sunku vien pamatyti, tad jų nufotografuoti gali ir nepavykti. Čia gali praversti antroji programėlės funkcija – „Sound ID“. Jums tereikia įrašyti paukščio čiulbėjimą, o programėlė, realiu laiku naudojanti pažangią garso atpažinimo technologiją, pasiūlys galimas paukščių rūšis, kurios įprastai skleidžia tokius garsus“, – dalinasi „Bitės Profas“.

Atsisiųsti „Merlin Bird ID by Cornell Lab“ galite čia: „Android“ arba „iPhone“.

„Star Walk 2“ – žvaigždžių atpažinimo programėlė

„Star Walk 2“ puikiai tiks tiems, kurie mėgsta stovyklauti, vakaroti prie laužo ar grožėtis naktiniu dangumi – programėlė per kameros objektyvą atpažįsta danguje matomas žvaigždes, planetas, palydovus ir kitus dangaus kūnus.

„Bene įdomiausias programėlėje aptinkamas dalykas – papildytos realybės funkcija, kurios pagalba dangaus kūnai atgyja. Pavyzdžiui, ekrane rodomos įvairios animacijos, paryškinamos žvaigždės, sudarančios žvaigždynus ir panašiai. Paspaudę ant kurios nors danguje matomos žvaigždės, sužinosite daugiau informacijos apie, pavyzdžiui, jos amžių ir nuotolį. Beje, programėlėje taip pat yra naujienų skiltis, kurioje publikuojamos astronomijos pasaulio naujienos, aktualijos bei atradimai, tad niekada nepraleisite momento, kada pro Žemę skrieja kometa ar pakyla ypatingas Mėnulis, kurį galėsite ir nufotografuoti“, – sako M. Vrubliauskas.

Atsisiųsti „Star Walk 2“ galite čia: „Android“ arba „iPhone“.

„AllTrails: Hike, Bike & Run“ – žygių ir dviračių maršrutai

Šioje programėlėje vartotojams siūloma daugiau nei 200 tūkst. pažinimo, bėgimo ar dviračių takų visame pasaulyje. Tiek bėgant ar einant, tiek minant dviratį programėlė pati registruoja judėjimo tempą, maksimalų greitį, nueitą atstumą, pakilimus ar nusileidimus trasoje.

„Programėlėje vartotojai taip pat gali rašyti atsiliepimus arba dalintis nuotraukomis – tai itin naudinga, kadangi žmonės dažnai perspėja vieni kitus apie galimas nuošliaužas, stačias atkarpas ar kitas kliūtis. Programėlė puikiai veikia ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, įrašius jūsų norimą miestą, matysite populiariausias arba daugiausiai atsiliepimų turinčias trasas, dviračių maršrutus“, – pataria pašnekovas.

Atsisiųsti „AllTrails: Hike, Bike & Run“ galite čia: „Android“ arba „iPhone“.

„UVLens“ – apsisaugokite nuo nudegimų saulėje

„UVLens“ programėlė itin naudinga tiems, kurie turi jautresnę odą ir yra linkę nudegti saulėje – programėlė pateikia dienos UV spindulių prognozę bei padeda sužinoti, kada vertėtų vengti saulės spindulių.

„Vos atsisiuntus programėlę vartotojų bus prašoma suvesti duomenis apie savo odos tipą ir būklę. Atsižvelgdama į juos „UVLens“ pateiks personalizuotą dienos orų prognozę – programėlė praneš, kada UV spinduliai bus patys pavojingiausi. Tiesa, joje taip pat yra ir atskira edukacinė skiltis, kurioje galima rasti įvairių patarimų apie tai, kokių saugumo priemonių vertėtų imtis, esant labai dideliam UV spindulių indeksui, bei kokiais atvejais būtina pasitepti kremu nuo saulės“, – aiškina „Bitės Profas“ Martynas.

Atsisiųsti „UVLens - UV Index Forecasts“ galite čia: „Android“ arba „iPhone“.

„SteakMate“ ir „GrillTime“ – vieni geriausių „asistentų“ ruošiant maistą

Šios programėlės pravers tiems, kurie vasarą dažnai gamina maistą ant laužo ar grilio. Jų dėka galima sužinoti, kiek laiko vertėtų kepti mėsą arba daržoves, taip pat – rasti naujų receptų ar rekomendacijų.

„Abi programėlės turi labai naudingą funkciją – laikmatį. Kuomet pradedate kepti, programėlėje galite pažymėti, kokią mėsą kepate, o ji automatiškai nustatys, kiek laiko rekomenduojama kepti. Praėjus tam tikram laiko tarpui, išgirsite priminimą, kuris nurodys, kad mėsą reikia arba apversti, arba patraukti nuo grilio. Beje, priminimų skaičius programėlėse yra neribojamas – tai itin pravartu, jeigu ant laužo kepate daugiau nei vieną maisto produktą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas.

Atsisiųsti „SteakMate“ galite čia: „Android“.

Atsisiųsti „GrillTime“ galite čia:„iPhone“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: