Tėvų kontrolė telefone su vaiko sekimo programa: laiko ribojimas, saugus internetas, vietos nustatymas bei SOS funkcija

Rūpestingiems tėvams gali praversti programėlė „Google Family Link“, nes būtent ji leidžia stebėti vaikų lokacijas. Be to, atsarga gėdos nedaro – naudinga iš anksto susipažinti su telefono SOS nustatymais, kad atsitikus nelaimei pagalbą išsikviestumėte nedelsiant. „Bitės Profas“ Martynas pristato tiek „Google Family Link“ programėlę, tiek išmaniųjų skubios pagalbos funkcijas.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Google Family Link“ leidžia matyti ir šeimos narių telefonų buvimo vietas.
  • Be to, „Google Family Link“ – naudinga paslauga tėvams, kurių mažieji pradeda naudotis išmaniaisiais įrenginiais.
  • Skubios pagalbos funkcija telefone: kaip ją nusistatyti?

„Google Family Link“ – tarsi bendra organizacijos tipo paskyra visiems šeimos nariams. Tėvams ji suteikia galimybę kontroliuoti vaikų prieigą prie programėlių ir žaidimų, stebėti naudojimosi telefonu laiką, užblokuoti įrenginį ir net matyti atžalos buvimo vietą. Dažnai skaitmeninio pasaulio kontrolė vyksta pagal vaikų ir tėvų geranorišką tarpusavio susitarimą. Vis dėlto kartais jį pasiekti būna itin sunku. Tokiu atveju išties gali padėti „Google Family Link“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Pradėti naudotis „Google Family Link“ ypač paprasta. Apsilankę šioje svetainėje, atsisiųskite programėlę ir suderinkite jos svarbiausius nustatymus.

„Atsisiuntę programėlę, pasirinkite savo asmeninę „Google“ paskyrą ir sekite nurodymus. Kai prijungsite vaiko asmeninę „Google“ paskyrą, paslauga automatiškai išrinks tinkamiausius turinio, t. y. interneto svetainių, knygų, žaidimų ir programėlių, filtravimo nustatymus. Vis tik patariu visiškai nepasitikėti automatinėmis parinktimis, tad patikrinkite, ar įjungtos visos jūsų pageidaujamos funkcijos“, – įspėja M. Vrubliauskas.

Daugiau sužinoti apie šios programėlės privalumus galite čia.

Kaip stebėti vaiko buvimo vietą?

„Google Family Link“ paslaugos nustatymuose galėsite įjungti savo vaiko telefono vietos stebėsenos funkciją. Tiesa, jai reikės pastovaus interneto ryšio. Kitu atveju matysite paskutinę vietą, kur mažylio išmanusis buvo prisijungęs prie interneto.

„Kai įjungsite vietos rodymą, žemėlapyje galėsite matyti, kur yra jūsų vaikas. Be to, „Google Family Link“ pravers ir tada, jei atžalos dažnai pamiršta, kur palieka telefonus. Speciali įrenginio radimo funkcija leis įjungti garso signalą mažylio įrenginyje. Taip jį lengviau surasite“, – sako „Bitės Profas“.

Tuo „Google Family Link“ funkcionalumas nesibaigia. Sistema leidžia blokuoti dalinimąsi nuotraukomis ir visiškai valdyti įrenginio nustatymus. Be to, ji neleidžia prisijungti nežinomuose įrenginiuose, naudojant savo „Google“ paskyrą. Nors ši sistema tėvams suteikia galimybę kontroliuoti vaikų telefonus, tačiau M. Vrubliauskas primena, kad jos nereikėtų naudoti kaip auklėjimo priemonės.

„Šios paslaugos tikslas – jūsų atžalos saugumas ir gerovė. „Google Family Link“ padeda stebėti ir reguliuoti telefone praleidžiamą laiką, tačiau jos nederėtų naudoti kaip bausmės priemonės už nederamą elgesį. Geriau kalbėkite su vaikais apie jų veiksmų pasekmes, taip pat skatinkite mažylių sąmoningumą, o programėlę naudokite tik tam, kam ji ir buvo sukurta“, – perspėja „Bitės Profas“.

Buvimo vietos stebėjimo funkciją suteikia ne tik „Google Family Link“ programėlė, bet ir išmanieji sekikliai: „Samsung Galaxy SmartTag“ ir „Apple AirTag“. Vieną iš jų pritvirtinę prie vaiko, pavyzdžiui, raktų, kuprinės ar striukės, galėsite jaustis kur kas ramesni.

Tuo metu tie, kurie nori žinoti, kur yra ne tik jų mažieji, bet ir kiti šeimos nariai, priklausomai nuo naudojamo telefono, šiam tikslui gali pasitelkti „Family Sharing“ funkciją ar „Life360“ programėlę.

Skubios pagalbos funkcija telefone: kaip ją nusistatyti?

Tam, kad kritinėse situacijose apie pavojų galėtumėte pranešti pagalbos tarnyboms arba artimiesiems net nežvilgtelėję į telefono ekraną, susipažinkite su skubios pagalbos funkcijomis tiek „iOS“, tiek „Android“ išmaniuosiuose.

Jei esate „iPhone“ naudotojas, paspaudus tam tikrus mygtukus, paprastai ir greitai išsikviesite pagalbą. Tam nė nereikia atrakinti mobiliojo ir rankiniu būdu rinkti 112 pagalbos numerio. Tiesiog laikykite nuspaudę įjungimo mygtuką ir vieną iš garso mygtukų, kol pasirodys „Emergency SOS“ slankiklis. Tuomet vilkite pirštu per ekrane pasirodžiusį „Emergency SOS“ slankiklį, kad skambintumėte 112.

„iOS“ įrenginiuose galima pasirinkti, jog būtų informuoti ir artimieji – nelaimės atveju nustatyti kontaktai gautų jūsų buvimo vietos nuorodą. Pasirinkti kontaktus galite išmaniojo nustatymuose esančioje „Emergency SOS“ skiltyje.

„Android“ išmaniuosiuose SOS funkcija veikia kiek kitaip – jie neskambina tarnyboms. Visgi nuo 3 iki 5 kartų paspaudus įjungimo mygtuką, jie automatiškai kas 30 minučių (24 val. laikotarpyje) siunčia pagalbos žinutes su fraze „Man reikia pagalbos“ pasirinktiems kontaktams.

Atkreipkite dėmesį, kad nuo gamintojo priklauso, kiek kartų reikia spausti SOS mygtuką. „Samsung“ telefonuose įjungimo mygtuką reikia spustelti tris arba keturis kartus (pasirenkama nustatymuose), o, pavyzdžiui, „Xiaomi“ išmaniuosiuose iš anksto nustatyta, jog reikia spausti penkis kartus. Tikslų skaičių visada sužinosite išmaniojo nustatymuose.

„Vartotojui iš anksto sutikus, pagalbos pranešimai gali būti papildyti nuotraukomis ir aplinkos garso įrašais. Nelaimės atveju įrenginys pradeda įrašinėti aplinkos garsą, o abi kameros fotografuoja vaizdus. Tai vėliau gali būti panaudota kaip įrodymai ar suteikti informacijos, pavyzdžiui, ieškant dingusio žmogaus“, – pažymi M. Vrubliauskas.

Norėdami aktyvinti šią funkciją, atlikite nurodytus žingsnius:

  • Nustatymų meniu pasirinkite skiltį „Saugumas ir pavojus“. Tuomet spauskite „Pagalbos SOS“ ir įjunkite „SOS žin. pag. tar. Nr.“.
  • Po to spustelkite „Bendrinimo prireikus pagalbos nustatymai“ ir įjunkite parinktis: „Pridėti nuotraukas“ ir „Pridėti garso įrašą“.
  • Galiausiai paspauskite pabrauktą tekstą „pagalbos adresatams“ ir pridėkite adresatus, kuriems bus siunčiamos pagalbos žinutės.
 

„Štai ir viskas! Jei atlikote visus šiuos žingsnius, jūs sėkmingai susipažinote, kaip veikia skubios pagalbos funkcija telefone”, – aiškina M. Vrubliauskas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: