5 patarimai, ko nepamiršti prieš perkant naują telefoną
Kiekvienais metais gamintojai pristato vis naujesnius ir pažangesnius išmaniuosius telefonus, tad kasmet darosi vis sunkiau atsispirti pagundai įsigyti naujutėlaitį telefoną. O pavyzdžių toli ieškoti nereikia – jau šį penktadienį ir Lietuvoje bus nekantriai lukštenami naujieji „iPhone“ telefonai. Taip pat nenaujo telefono dėsnis byloja, kad kuo ilgiau galvoji apie naujai paskelbto išmaniojo pirkimą, tuo prastesnis ima atrodyti tas, kurį turi dabar. Tačiau jau nusprendus pirkti naują telefoną „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, ko nederėtų pamiršti keičiant seną telefoną nauju ir išskiria klausimus, kurių dažniausiai klausia naują telefoną pirkti apsisprendę žmonės.
„Kai pasibeldžia nenumaldomas noras įsigyti naują telefoną, jam atsispirti labai sunku. Galų gale, kartais įsigyti naują išmanųjį įrenginį netgi pats metas, nes turint seną telefoną nepavyks naudotis visa eile naujovių – nuo programėlių iki išmanaus fotografavimo. Bet prieš įsigyjant naują telefoną būtina nepamesti sveiko proto ir iš anksto pasiruošti neišvengiamiems procesams: duomenų ir informacijos perkėlimas, naujos paskyros kūrimas, pirmosios programėlės, kurių prireiks naudojantis telefonu ir kt. Jei naujo telefono džiaugsmas dar neleido susimąstyti apie tai, kaip pakeisti turimą telefoną nauju, pravartu įsidėmėti svarbiausius patarimus“, – sako „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis ir dalinasi penkiais patarimais, kaip tinkamai pasiruošti naujo telefono išpakavimui bei naudojimosi pradžiai.
Pirmasis patarimas: kaip perkelti duomenis?
„Tenka pastebėti, kad bene daugiausiai klausimų kelianti tema įsigyjant naująjį telefoną – duomenų perkėlimas. Ir tai natūralu, nes telefone turime kontaktai, žinutės, nuotraukos, vaizdo įrašai ir kita informacija yra svarbūs ir su jais skirtis nesinori. Tokiu atveju priklausomai nuo įsigyto ar įsigyjamo telefono į dabartinį visada rekomenduojame atsisiųsti atitinkamą programėlę, kurioje jau bus išsamiai paaiškinti visi duomenų perkėlimo žingsniai. Tiesa, priklausomai nuo to, koks bus naujasis telefonas, skiriasi ir programėlė. Pavyzdžiui, jei perkate „iPhone“, tuomet į dabartinį telefoną reikia atsisiųsti programėlę „Move to iOS“, o jei norite įsigyti „Samsung“ telefoną, jums reikės programėlės „Samsung Smart Switch Mobile“ ir pan. Priklausomai nuo naujo telefono ir jo gamintojo, skiriasi ir programėlė. Kita vertus, didžiuosiuose savo salonuose turime specialų duomenų perkėlimo įrenginį, tad besikreipiantiems padedame duomenis perkelti ir be programėlės“, – pataria „Bitės Profas.“
Antrasis patarimas: ar reikia telefone susikurti naują paskyrą?
Tik įsijungus naują telefoną, pasak „Bitės Profo“, gali kilti klausimas, ar reikia kurtis naują paskyrą bei kokia ji turėtų būti: „Klausimas apie paskyras telefone pagal savo populiarumą taip pat yra vienas dažniausių. Tačiau atsakymas į jį, priklausomai nuo perkamo telefono, gali skirtis. Tarkime, jei perkamas telefonas yra kuris nors „iPhone“, tuomet vienareikšmiškai rekomenduojame susikurti „Apple ID“, ką ir pasiūlys padaryti automatinė instrukcija pradėjus naudotis telefonu. Šios paskyros susikūrimas svarbus, nes be jos nepavyks apsipirkti „Apple“ programėlių parduotuvėje, ar sujungti telefono su kitais „Apple“ „ekosistemos“ įrenginiais – pavyzdžiui, nešiojamais kompiuteriais ar planšetėmis. Be to, susikūrus vieną paskyrą vėliau ją galima bus atkurti ir įsigijus naują „iPhone“ ar bet kurį kitą bendrovės įrenginį. Tačiau nusipirkus bet kurį „Android“ telefoną – nuo „Samsung“ iki „Huawei“ – visuomet rekomenduojame susikurti arba telefone atkurti savo turimą „Google“ paskyrą, nes su ja, be el. pašto, automatiškai į telefoną persikels ir daugybė kitų jūsų paskyros duomenų – nuo nuotraukų iki kontaktų.“
Trečiasis patarimas: kurias programėles įsirašyti?
G. Gruodžio teigimu, netrūksta ir klausimų apie tai, kokias programėles pirmiausiai verta įsirašyti į naująjį išmanųjį telefoną.
„Programėlės, kurios pirmosios turėtų atsidurti naujajame telefone didžiąja dalimi priklauso nuo paties vartotojo. Be populiariausių soc. tinklų programėlių, kurias diegiasi praktiškai visi ir populiariųjų žiniasklaidos portalų programėlių, vartotojai turėtų pasirinkti tai, kam skiria daugiausiai dėmesio. Pavyzdžiui, mėgstantys skaityti ir išnaudojantys tam telefoną turėtų būtinai įsidiegti programėlę „Goodreads“ („iOS“, „Android“), o, tarkime, praleidžiantys daug laiko automobilyje ir besitikintys iš telefono pagalbos, kaip automobiliu mieste judėti greičiau, turėtų išbandyti „Waze“ („iOS“, „Android“)“, – sako ekspertas.
Ketvirtasis patarimas: kokios dažnai daromos klaidos nedaryti?
„Vos įsigiję ir įsijungę naująjį telefoną, žmonės dažnai pradeda ieškoti antivirusinių programėlių. Kartais, būna, atsisiunčia net kelias iš karto! Šis žingsnis yra labai rizikingas. Visų pirma, paprastai patariame tokių programėlių vos įsigijus naują telefoną nesisiųsti, nes „iPhone“ telefonai yra puikiai apsaugoti gamintojų, o naujausi „Android“ telefonai taip pat yra saugūs. Todėl tikėtina, kad atsisiuntus į telefoną nemokamą antivirusinę programėlę – būtent tai ir bus virusų bei pablogėjusio išmaniojo telefono veikimo priežastis. Pasitikėti antivirusinėmis programėlėmis patariame nebent tuo atveju, jei naudojantis telefonu po kurio laiko suprastėja veikimas ar atsiranda netikėtų sutrikimu, bet net ir tokiu atveju programėlę rinktis labai atsargiai. Pavyzdžiui, nemokama, bet patikima programėlė yra „Avast“ (tik „Android“ telefonams)“, – atkreipia dėmesį „Bitės Profas.“
Penktasis patarimas: kuo reikia pasirūpinti iš anksto prieš pradedant naudotis nauju telefonu?
Pasak G. Gruodžio, įsigiję naujus telefonus žmonės dažnai pamiršta padaryti vieną dalyką, kuris šiandien tampa vis svarbesnis: „Šiandien nusipirkus naują telefoną ir nekantraujant greičiau persikelti į jį visą turimą informaciją pamirštama, kad tam reikia pasiruošti. Tikėtina, kad besinaudojant ankstesniu telefonu buvo naudojamasi įvairiomis programėlėmis – nuo soc. tinklų iki el. pašto ar „Skype“ ir pan. – tad perkėlus visus duomenis į naująjį telefoną slaptažodžiai ir prisijungimai nepersikels kartu. O tai reiškia, kad jungiantis prie įprastų programėlių reikės iš naujo įsivesti savo vartotojo vardą bei slaptažodį, todėl geriau visus savo slaptažodžius surasti ar prisiminti iš anksto, kad vėliau nereikėtų kiurksoti prie naujo telefono negalint naudotis įprastomis programėlėmis.“
Galiausiai, kaip teigia G. Gruodis, norint prieš naujo telefono įsijungimą gauti atsakymus į rūpimus klausimus ar pasitikslinti, visuomet galima kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose dirbančius „Bitės Profus“, kurie visuomet padės ar patars.