„Bitė“ plečia savo tarptautinį tinklą: atidarė jungtį su Ukraina
Išmaniuosius sprendimus kurianti bendrovė „Bitė Lietuva“ stiprina savo tarptautinių jungčių tinklą ir atidarė naują 10 Gb/s liniją su Ukraina. Per metus bendrovė išplėtė ir kitas savo jungtis su svarbiausiais Europos interneto mazgais – bendra „Bitės“ interneto ryšio kanalo sparta į užsienį išaugo 54 proc. ir šiuo metu siekia 170 Gb/s. Tai leidžia bendrovės klientams greičiau pasiekti turinį kitų šalių tarnybinėse stotyse.
„Mūsų šalies bendrovės aktyviai plečia savo veiklą Ukrainoje, o joms reikia kokybiško ir spartaus ryšio su Lietuva, kad sparčiau ir stabiliau veiktų jų verslo valdymo sistemos. Todėl ir atidarėme tiesioginę liniją į šią šalį. Taip pat pastebime, kad Ukrainoje yra gana daug įvairių internetinių žaidimų tarnybinių stočių, todėl šis pokytis pasijus ir mūsų tinklu besinaudojantiems žaidėjams. Tiek jiems, tiek kitiems klientams pagerės paslaugų kokybė, taip pat visi jie sparčiau pasieks kitus šios šalies tarnybinėse stotyse esančius duomenis“, – sako Gintas Butėnas, „Bitė Lietuvos“ technologijų vadovas.
Plėsdama savo tarptautinį ryšį „Bitė“ atidaro tiesiogines linijas ir su didžiausiais interneto paslaugų tiekėjais svarbiausiuose Europos interneto mazguose. Šiuo metu „Bitė“ tinklas iš Lietuvos tiesiogiai sujungtas su mazgais Amsterdame, Frankfurte, Stokholme, Maskvoje ir Varšuvoje. Taip pat bendrovė tiesioginiu papildomu 80 Gb/s kanalu yra sujungusi savo tinklus Lietuvoje ir Latvijoje.
Naujausiais Ryšių reguliavimo tarnybos duomenimis, „Bitės“ interneto ryšio kanalo sparta į užsienį praėjusių metų pabaigoje sudarė beveik penktadalį viso Lietuvos interneto kanalo srauto į užsienį. Šiais „Bitės“ kanalais į užsienį naudojasi bendrovės namų ar verslo klientai, o tarp pastarųjų yra nemaža dalis kitų šalies interneto tiekėjų, kurie savo klientų užklausas į kitų šalių tarnybines stotis nukreipia per „Bitės“ tinklą.
Gerinant „Bitės“ klientų patirtį jos tinkle taip pat veikia „Facebook“, „Google“ ir „Akamai“ laikinosios duomenų saugyklos – visos jos leidžia kur kas greičiau gauti socialinio tinklo „Facebook“ informaciją, vaizdo turinį platformoje „YouTube“ ar greičiau apdoroti „Google“ užklausas. Taip pat „Bitės“ klientai gali sparčiau parsisiųsti programinės įrangos atnaujinimus į savo kompiuterius ar išmaniuosius įrenginius.
Šiemet „Bitė“ į tinklo plėtrą ir kitas technologijas Lietuvoje planuoja investuoti maždaug 15 mln. eurų.