Kodėl išmanusis telefonas svarbiau nei burė?
Atėjus vasarai atsiveria visa gausybė pramogų, kurios kitais metų laikais neprieinamos arba ne tokios smagios. Vasara itin dosni mėgstantiems leisti vakarus ar net savaitgalius prie ežerų, pasiilgstantiems kiek vėsokos Baltijos jūros ar negalintiems be Lietuvos upių ir baidarių. Bet ypatingai greitai prasidėjus vasarai pradeda plakti kaituotojų, buriuotojų ir paskutiniu metu sparčiai populiarėjančių vandenlenčių entuziastų širdys. Tačiau ar žinojote, kad išmanusis telefonas, metant iššūkį ekstremalioms vandens pramogoms, gali praversti kur kas labiau nei burė?
„Jau esame įpratę, kad šiandien išmaniuoju telefonu galime atlikti daug kasdieninių veiksmų – nuo televizijos programų žiūrėjimo ir knygų skaitymo iki fotografavimo ar tų pačių nuotraukų redagavimo. Tačiau to paties išmaniojo telefono gali pilnai užtekti tiems, kas svarsto, ar savaitgalį verta paskirti aktyvioms vandens pramogoms, ar pavyks pagauti vėją ir ar apskritai pasirinkta vieta bei oras tinkami šiai veiklai“, – sako „Bitės Profas“ Egidijus Adomkaitis ir dalinasi penkiais patarimais tiems, kas laiko save neabejingais aktyvioms vandens pramogoms.
Pirmasis patarimas: pasirinkite geriausią vietą
„Nieko nėra apmaudžiau, kai pasitaiko geras oras, diena pakankamai vėjuota, tačiau atvykus į pasirinktą vietą tenka nusivilti. Tam, kad pavyktų išvengti tokių gero laiko nuostolių, verta įsirašyti programėlę „KiteSpotter“ („iOS“) arba „Kitesurf“ („Android“). Jos leidžia pamatyti visą reikalingą informaciją apie vėją: greitį, kryptį, temperatūrą ir t.t. O taip pat galima matyti visas, pavyzdžiui, kaitavimui tinkamas vietas ir pasirinkti tą, kurioje tuo metu kaituoti geriausia“, – teigia „Bitės Profas“.
Antrasis patarimas: stebėkite savo pasiekimus
Tiems, kas nebe pirmą kartą renkasi aktyvias vandens pramogas, kaip teigia „Bitės Profas“, skirtos asmeninius pasiekimus stebinčios programėlės: „Norintiems buriuoti ar kaituoti dažniau nei kartą, verta įsirašyti „Waterspeed Sail, SUP, Surf GPS („iOS“) arba „Sail Racer“ („Android“). Šios programėlės fiksuos jūsų greitį, nuplauktą atstumą, krypties kampą, maksimalų pasiektą greitį ir t.t. Programėlės patogios tuo, kad padeda ne tik nuolat matyti esamą situaciją buriuojant ar kaituojant, bet ir leidžia matyti, sekti bei gerinti savo rezultatus.“
Trečiasis patarimas: sekite pranešimus apie vėją
E. Adomkaičio teigimu, užkietėję aktyvių vandens pramogų entuziastai turėtų pasvarstyti apie programėlę, kuri siųstų automatinius pranešimus apie vėjo stiprumą bei visą su tuo susijusią informaciją.
„Pavargstantiems kiekvieną kartą tikrintis programėles ar vėjo prognozes prieš planuojamas vandens pramogas, pravartu atsisiųsti programėlę „PredictWind“ („iOS“, „Android“). Be to, kad ši programėlė, kaip skelbia jos kūrėjai, pateikia tiksliausias orų prognozes aktyvių vandens pramogų entuziastams, joje galima pasirinkti automatinius pranešimus susijusius su vėjo stebėjimu arba konkrečių vietų palyginimu ir šie pranešimai patys iššoks išmaniojo telefono ekrane, tad beliks tik čiupti savo įrangą ir leistis vandens link.“
Ketvirtasis patarimas: stebėkite vieną aktyviausių vandens sporto vietų tiesiogiai
„Tikriausiai būtų sunku surasti aktyvų vandens pramogų entuziastą, kuris nežinotų apie ypatingą Baltijos pajūrio vietą – Svencelę. Bet kartais net turint visas tiksliausias programėles norisi tiesiog pamatyti oro sąlygas, bangas bei vėją pačiam. Tokiu atveju idealiai tinka tiesioginė šios pajūrio vietos transliaciją visą parą, kuri prieinama per projektą „Delfi 24/7 per „Bitės“ 4G tinklą“. Prisijungus, galima tiesiog bet kuriuo metu stebėti tiek vandens bangas, tiek oro sąlygas, tiek tai, kaip konkrečiu laiku gaudyti vėją sekasi kolegoms kaituotojams ar buriuotojams“, – teigia „Bitės Profas“.
Penktasis patarimas: susiraskite bendraminčių
Pasak E. Adomkaičio, yra sprendimas ir tiems, kam kartais buriuojant ar kaituojant pabosta vienatvė arba kyla kokių nors staigių klausimų: „Programėlė „Windy“ („iOS“, „Android“) palaiko specialią funkciją, leidžiančią aktyvių vandens pramogų gerbėjams bendrauti tarpusavyje: keistis informacija, įspėti vieniems kitus apie oro sąlygas, užduoti bei atsakyti į klausimus ir t.t. Ši tiesioginio bendravimo funkcija yra patogiai integruota į programėlę ir pasižymi tiek paprastu informacijos pateikimu, tiek patogiu valdymu norint greitai ko nors paklausti“.
Galiausiai, kaip teigia E. Adomkaitis, susidūrus su kliūtimis, tačiau nenorint gaišti laiko ir greičiau leistis prie jūros, visuomet galima kreiptis į daugelyje Lietuvos miestų dirbančius „Bitės Profus“, kurie visuomet padės surasti tinkamas programėles ar patars, kaip jomis naudotis.