bitė bitė
hero hero

Kenksmingos nuorodos, atsiųstos draugų

Į el. paštą arba „Facebook“ paskyrą gaunate nepažįstamą nuorodą. Kaip neapsigauti?

Kas yra kenkėjiškos nuorodos?

Socialinių tinklų paskyras lengva „nulaužti“. Net ir jums artimas žmogus gali netyčia atsiųsti kenkėjišką žinutę ar „prisegti“ jus prie viešo įrašo to pats nežinodamas. Net jei sulaukiate žinutės iš pažįstamo žmogaus socialiniuose tinkluose, tai dar nereiškia, jog galite drąsiai spausti tokią nuorodą.
Virusui atsiųsti į jūsų telefoną ar kompiuterį pakanka vos vienąkart paspausti nuorodą. Virusas gali lėtinti jūsų įrenginius, vogti duomenis ar išvilioti pinigus.

Kaip apsisaugoti?

  • Gavę įtartiną nuorodą būtinai perklauskite pažįstamo žmogaus, kas jums siunčiama.
  • Kenkėjiškas nuorodas paprastai lydi bendri apibūdinimai: kad tai kas nors „juokingo“ ar kuo „sunku patikėti“, be konkretaus paaiškinimo. Prieš spausdami bet kokią nuorodą gerai pagalvokite, ar jūsų pažįstamas tikrai siųstų tokio turinio žinutę.
  • Atidžiai pažvelkite į nuorodą. Pažįstami greičiausiai dalinasi naujienų portalų ir tokių platformų kaip „Youtube“ ar „Spotify“ turiniu – o jį lengva pažinti. Įtarimą turėtų sukelti nuoroda iš nepopuliaraus šaltinio.
  • Jei gaunate anksčiau nematytą ir negirdėtą nuorodą, juo labiau, jei jos gale yra ne „.lt“, .eu“ ar „.com“, gerai pagalvokite prieš spausdami – galbūt viduje slepiasi kenksmingas turinys.

Sukčiavimo rūšys

Garso ikona

Kaip apsisaugoti nuo nuotolinių sukčių, taip pat galite sužinoti ir audiogide.

Ar žinojote?

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: