bitė bitė
hero hero

Sukčiai socialiniuose tinkluose

„Facebook“ ir kituose socialiniuose tinkluose rasite įvairiausių būdų įsigyti prekes: nuo reklaminio turinio iki uždarų grupių, tačiau jais ne visuomet galima pasitikėti.

Kaip neapsigauti perkant?

Kone kiekvienoje pardavimui skirtoje grupėje, nuo knygų iki buto pirkimo, rasite perspėjimų apie sukčius. Dažnai ir „Facebook“ matysite klaidinančias reklamas, siūlančias pigiai įsigyti brangių prekių. Neretai pervedus pinigus pasirodo, kad įsigytas produktas – padirbtas ar nekokybiškas.
Socialiniuose tinkluose sukčiai stengiasi apgauti žmones, kad jie įsigytų prekę impulsyviai, neapgalvoję. Pavyzdžiui, už butus siūloma sumokėti jų neapžiūrėjus, taip žadama pirmenybė. Bet pervedus pinigus pardavėjas dingsta.

Kaip apsisaugoti?

  • Neskubėkite pervesti pinigų – paprašykite pateikti įrodymą, kad pardavėjas turi parduodamą daiktą.
  • Jei norimas prekes įsigyjate ne iš privataus žmogaus, bet iš įmonės, paieškokite jos „Google“. Jei tai sukčiai, rasite arba blogus atsiliepimus, arba apskritai nepavyks rasti tokios bendrovės. Greičiausiai turite reikalų su sukčiais.
  • Nesivadovaukite emocijomis ir neskubėkite – nusikaltėliai paprastai daro spaudimą skubindami, todėl gerai apgalvokite prieš pervesdami savo pinigus.

Sukčiavimo rūšys

Garso ikona

Kaip apsisaugoti nuo nuotolinių sukčių, taip pat galite sužinoti ir audiogide.

Ar žinojote?

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: