Atostogų nuotraukos: kaip taisyklingai fotografuoti naktį arba prieš saulę?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Fotografuojant naktį stenkitės išgauti maksimalų stabilumą – kur nors atremkite telefoną arba, jeigu turite, naudokite trikojį.
- Gražiausios nuotraukos prieš saulę pavyks „auksinės valandos“ metu – valandą prieš arba po saulėlydžio.
- Jeigu fotografuojate judančius objektus, mėginkite naudoti kadrų serijos funkciją.
- Nuotraukų retušavimui rekomenduoja išmėginti: „Adobe Lightroom Mobile“, „Snapseed“ ir „VSCO“ programėles.
„Tamsiuoju paros metu daromos nuotraukos dažnai reikalauja ilgesnio išlaikymo, kad „sugautų“ pakankamai šviesos, o fotografuojant prieš saulę reikia įjungti keletą specialių nustatymų, kad nuotraukose objektai būtų ryškūs. Pavyzdžiui, fotografuojant naktį sumažinkite ISO vadinamą šviesos jautrumo funkciją, kuri užtikrins, kad padaryta nuotrauka nebūtų per ryški“, – sako M. Vrubliauskas.
Kaip tinkamai užfiksuoti žvaigždes ar mėnulį?
„Bitės Profo“ teigimu, fotografuojant naktį bet koks kameros judėjimas gali sugadinti kadrą tamsoje, tad norint išgauti maksimalų stabilumą vertėtų naudoti trikojį. Jeigu tokio įrenginio neturite, improvizuokite – padėkite telefoną ant stabilaus paviršiaus, pavyzdžiui, atremkite jį į akmenį, tvorą, o fotografuodami žvaigždėtą dangų, telefoną galite padėti ant automobilio stogo.
„Taip pat labai svarbu naudoti laikmatį. Tai labai pagerins jūsų nuotraukos kokybę, kadangi laikmatis padės išvengti kameros judėjimo paspaudus fotografavimo mygtuką. Beje, jeigu jūsų telefono kamera turi „Pro“ režimą, kuriame galima pasirinkti rankinius nustatymus – nebijokite su jais paeksperimentuoti“, – pataria jis.
Pašnekovas priduria, kad eksperimentuojant su nustatymais taip pat galima pamėginti sumažinti užrakto greitį (ekspozicijos laiką).
„Užrakto greičio sumažinimas užtikrins, kad į kamerą patektų daugiau šviesos. Tiesa, daugelis telefonų kamerų savo „Pro“ režimuose leidžia nustatyti rankinį fokusavimą – tuomet galite patys, braukdami pirštu per ekraną, reguliuoti fokusavimo atstumą. Ši funkcija itin naudinga, kai fotografuojate objektus, kurie yra labai arti arba labai toli“, – dalinasi ekspertas.
M. Vrubliauskas patikslina, kad ne visi telefonai palaiko „Pro“ režimą, leidžiantį patiems keisti kameros nustatymus. Tokiais atvejais praversti gali trečiųjų šalių kamerų programėlės, kuriose galima rasti daugiau rankinių nustatymų. Kone geriausi tokio tipo programėlių pasirinkimai: Obscura — Pro Camera ir ProCam X.
„Beje, jei turite naujesnį nei 2022 metų gamybos „Samsung Galaxy S“ serijos telefoną, išbandykite astrofotografiją, naudojant „Expert RAW“ programėlę. Joje rasite specialų režimą, kuriame viską galėsite nustatyti rankiniu būdu, taip pat galėsite pasinaudoti dangaus vadovu ieškant vieno ar kito žvaigždyno realiu laiku, kameros pagalba. Šią funkciją, beje, palaiko ir kai kurie senesni „Samsung Galaxy S“ telefonai“, – sako jis.
Fotografuojant judančius objektus padės autofokusavimas
„Dar vienas iššūkis fotografams – judantys objektai, pavyzdžiui, bėgantys augintiniai, žaidžiantys vaikai ar sporto renginiai. Juos taip pat galima gražiai nufotografuoti, į pagalbą pasitelkus kelias papildomas funkcijas ir gudrybes“, – tikina „Bitės Profas“.
- Jei jūsų telefonas palaiko fokusavimo užraktą, galite juo pasinaudoti, kad pagrindinis judantis objektas visuomet būtų sufokusuotas.
- Jei jūsų telefone yra sporto režimas, naudokite jį. Sporto režimas automatiškai parenka nustatymus, padedančius lengviau fotografuoti judančius objektus.
- Greitai judančius objektus galite filmuoti aukšta 8K ar 4K raiška, o vėliau iš vaizdo įrašo iškirpti norimas nuotraukas. Be to, nepamirškite filmavimo nustatymuose pasirinkti kuo didesnį kadrų per sekundę skaičių („FPS“ funkciją).
- Daugumoje telefonų galima padaryti kadrų seriją („Burst mode“ funkcija) – kai kurie išmanieji vos per kelias sekundes gali padaryti iki 100 nuotraukų. Didelė tikimybė, kad iš tokio kiekio nuotraukų bent viena bus tokia, kokios ir norėjote.
Fotografuojant prieš saulę nustatymus keiskite rankiniu būdu
„Fotografuojant prieš saulę ar kitą didelį šviesos šaltinį, užfiksuoti kokybišką nuotrauką gali būti labai sudėtinga. Tačiau jei jūsų telefone yra anksčiau minėtas „Pro“ režimas, galite pasirinkti kelis rankinius nustatymus, kurie leis užfiksuoti geresnius ir kokybiškesnius kadrus“, – teigia M. Vrubliauskas.
- Sumažinkite ekspoziciją („EV“ funkciją). Tai užtikrins, kad fonas neatrodytų persišvietęs, taip pat išlaikysite daugiau detalių objekte.
- Jeigu norite patamsinti vaizdą, tai padaryti galite sumažinę kameros jutiklio jautrumą šviesai („ISO“ funkciją) ir užrakto greičio („SPEED“) reikšmes.
- Bakstelėkite ekraną ties objektu, kurį norite sufokusuoti. Taip jūsų fotografuojamas objektas išliks ryškus, o fonas neatrodys persišvietęs.
- Įjunkite HDR („High Dynamic Range“) režimą, jei jūsų telefonas jį turi. Šis režimas padės išgauti daugiau detalių tiek tamsiose, tiek šviesiose nuotraukos vietose.
- Geriausias metas fotografuoti prieš saulę yra „auksinė valanda“ – valanda po arba prieš saulėlydį. Tokiu metu šviesa yra švelnesnė ir sukuria gražų auksinį atspalvį.
- Fotografuojant stenkitės, kad saulė nebūtų tiesiai už fotografuojamo objekto. Tai padės išvengti pernelyg didelio kontrasto, o tuo pačiu nuotraukoje užfiksuosite daugiau detalių.
3 geriausios programėlės nuotraukų retušavimui
Nuotraukų redagavimo ar retušavimo programėlės gali padėti paryškinti detales, pakoreguoti spalvas ir kontrastą, kad užfiksuoti naktiniai kadrai atrodytų dar įspūdingiau. „Bitės Profas“ M. Vrubliauskas rekomenduoja išmėginti šias 3 programėles.
- „Adobe Lightroom Mobile“ („Android“, „iOS“): profesionali nuotraukų redagavimo programėlė, turinti daugybę funkcijų, skirtų spalvų korekcijai, ekspozicijos reguliavimui ir detalių ryškinimui.
- „Snapseed“ („Android“, „iOS“): nemokama programėlė, kurioje yra specialių funkcijų, puikiai tiksiančių naktinių nuotraukų retušavimui – triukšmo mažinimas, detalių išryškinimas ir panašiai.
- „VSCO“ („Android“, „iOS“): itin populiari programėlė, siūlanti platų filtrų ir redagavimo įrankių pasirinkimą, kurie suteiks naktinėms nuotraukoms unikalų stilių.
„Pasinaudoję šiais patarimais drąsiau fiksuosite įspūdingiausias vasaros akimirkas savo išmaniuoju telefonu. Tik nepamirškite, kad viskam reikia šiek tiek praktikos, tad jeigu turite galimybe, pabandykite paeksperimentuoti su telefono nustatymais ir atrasti labiausiai jums tinkantį variantą“, – reziumuoja M. Vrubliauskas.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?