Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?

2011 metais „Apple“ pristatytas balso asistentas „Siri“ tapo kultūriniu fenomenu. Po kelerių metų išmanųjį padėjėją, valdomą balso komandomis, pristatė ir „Google“: 2016 metais pasirodė „Google Assistant“. Kuo ypatingi šie balso asistentai ir kaip efektyviai jais naudotis, pataria „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Balso asistentų era prasidėjo 2011 metais, jie naudojami ne tik informacijos paieškai, bet ir pramogoms bei kasdienėms užduotims atlikti.
  • „Apple Siri“ veikia tik su „iPhone“ ir „iPad“ įrenginiais.
  • Kompanijos „Google“ sukurtas „Google Assistant“ integruotas „Android“ įrenginiuose ir „Google Home“ garsiakalbiuose.
  • 2023 m. pasirodęs pokalbių robotas „Google Gemini“ turėtų ateityje pakeisti „Google Assistant“.

 

„Balso asistentas – tai dirbtinio intelekto programa, kuri supranta natūralią žmogaus kalbą ir gali atlikti įvairias užduotis pagal jam duodamas įvairias balso komandas. Dažniausiai balso asistentai integruojami išmaniuosiuose telefonuose, garsiakalbiuose ir kituose išmaniuosiuose įrenginiuose. Kaip jais efektyviai naudotis, sužinosite šiame straipsnyje“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kodėl verta naudotis balso asistentu?

Visų pirma, balso asistentas gali atlikti daugybę užduočių be poreikio vartotojui imti į rankas telefoną.

„Balso asistento galimybės išties didelės. Jis gali ne tik padėti surasti reikiamą informaciją ir atsakyti į paprastus klausimus, bet ir atlikti pramoginę funkciją – papasakoti anekdotą, įjungti muziką ar padėti rasti naują receptą vakarienei“, – sako „Bitės Profas“ Martynas ir pateikia išsamų išmaniųjų padėjėjų atliekamų funkcijų sąrašą.

Kokie balso asistentai yra populiariausi?

Šiuo metu tarp populiariausių balso asistentų yra du pasirinkimai:

„Siri“ – kompanijos „Apple“ sukurtas balso asistentas yra plačiai naudojamas „iPhone“, „iPad“ ir „Mac“ įrenginiuose. Jis siūlo platų funkcijų spektrą, įskaitant skambučių valdymą, žinučių siuntimą, kalendoriaus tvarkymą, žemėlapių naudojimą, muzikos klausymą ir namų automatizavimą.

„Google Assistant“ – kompanijos „Google“ balso asistentas yra integruotas į daugelį „Android“ išmaniųjų įrenginių ir „Google Home“ garsiakalbius. Jis leidžia atlikti paiešką, versti kalbas, valdyti kalendorių, nustatyti žadintuvą, klausytis muzikos, valdyti išmanius įrenginius ir daug daugiau.

„Kuris iš šių balso asistentų yra geriausias pasirinkimas, sunku atsakyti, nes tai gali priklausyti ir nuo jūsų asmeninių poreikių bei naudojamų įrenginių. Pavyzdžiui, „Siri“ yra integruotas į „Apple“ ekosistemą, jis turi natūralesnę kalbą ir gali atlikti sudėtingesnes užduotis, nei kiti asistentai. Vis dėlto, „Google Assistant“ siūlo kur kas platesnį funkcijų spektrą, geriau supranta žmogaus kalbą ir turi galingesnę paieškos funkciją“, – sako M. Vrubliauskas.

Beje, 2023 metais pristatytas pokalbių robotas „Google Gemini“ ateityje turėtų pakeisti „Google Assistant“, tačiau kol kas jo funkcijų spektras dar neprilygsta pirmtako galimybėms.

Kaip įjungti „Apple“ ir „Google“ balso asistentus?

„Apple Siri“ („iPhone“ ir „iPad“ įrenginiai):

Paspauskite ir palaikykite šoninį mygtuką, taip bus aktyvuotas balsinis asistentas „Siri“. „Apple“ įrenginiuose su „Touch ID“ – paspauskite ir palaikykite namų mygtuką.

Norėdami aktyvuoti „Siri“ asistentą balsu pirmiausiai įjunkite „Hey Siri“ funkciją nustatymuose.

„Google Assistant“ („Android“ įrenginiai):

Paspauskite ir palaikykite namų mygtuką, taip bus aktyvuotas „Google“ Asistentas.

Jei įrenginyje naudojate valdymą gestais – braukite nuo apatinio ekrano krašto į viršų.

Norėdami aktyvuoti Google asistentą balsu pirmiausiai įjunkite „Hey Google“ funkciją nustatymuose.

Kaip efektyviau išnaudoti balso asistentą?

Išmanusis padėjėjas yra puikus įrankis, galintis palengvinti daugelį kasdienių užduočių. Štai keletas patarimų, kaip išnaudoti visas jo galimybes.

Naudokite balso asistentą, kad nustatytumėte priminimus arba suplanuotumėte užduotis. Galite tiesiog pasakyti: „Remind me to go to the store at 9 o'clock tomorrow“ (liet. „Primink man rytoj 9 valandą nueiti į parduotuvę“). Taip pat balso asistento pagalba galite valdyti ir savo kalendorių bei dienos planus, pavyzdžiui, galite paklausti: „What‘s on my calendar this week?“.

„Balso asistento navigacijos funkcijos pravers vairuojant. Galite jo paprašyti nurodyti maršrutą, sužinoti eismo sąlygas ar net surasti artimiausią degalinę, pavyzdžiui, „How to get to city center“? (liet. „Kaip nuvažiuoti į miesto centrą?“)“, – sako M. Vrubliauskas.

Balso asistentas atlieka ir pramogų funkciją – galite paprašyti groti muziką, tinklalaides ar vaizdo turinį per „YouTube“ ar „Spotify“. Tokiu atveju pravers balso komandos: „Play my favorite playlist on Spotify“ arba „Show the most popular videos on YouTube“.

Padėjėjas taip pat gali padėti išversti žodžius ar frazes į kitą kalbą. Pavyzdžiui, „How do you say 'thank you' in Spanish?“ (liet. „Kaip pasakyti „ačiū“ ispaniškai?“).

Išbandykite linksmas balso komandas

„Balso asistentai taip pat gali atlikti ir visai netikėtų užduočių, pavyzdžiui, padainuoti, įjungti žibintuvėlį ar padėti suplanuoti kelionę. Šias balso komandas lengva įsiminti ir naudoti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas.

Įdomesnės „Google Assistant“ komandos:

  • „Hey Google where are you?“ – ši balsinė komanda padės surasti telefoną namuose.
  • „Change my name“ – leis susikurti savo pravardę, kuria „Google“ asistentas kreipsis į jus.
  • „Hey Google, Sing Me a Song“ – balso asistentas padainuos jums dainą.
  • „Hey Google, Self-Destruct“ – balso asistentas pajuokaus, kad susinaikina, ir paleis sprogimo garsą.
  • „Hey Google, Tell me a joke“ – asistentas pasakys juokelį.

Įdomesnės „Siri“ komandos

  • „Jei esate „Hario Poterio“ fanas, keli žinomi burtažodžiai pravers ir valdant balso asistentą „Siri“. Pavyzdžiui, pasakius „Hey Siri, Lumos“, „Siri“ įjungs žibintuvėlį. O „Hey Siri, Nox“, balso asistentas žibintuvėlį išjungs. Jei norite atidaryti pasirinktą programėlę, galite sakyti „Hey Siri, Accio“ ir programėlė bus atidaryta“, – sako „Bitės Profas“.
  • „Hey Siri, restart my phone“ – ši komanda leis perkrauti telefoną nenaudojant mygtukų kombinacijos.
  • „Hey Siri, What song is this?“ – padės identifikuoti norimą dainą.
  • „Hey Siri, take a screenshot“ – kaip ir ankstesnių komandų metu, „Siri“ padarys ekrano nuotrauką už jus, nenaudojant įrenginio mygtukų.

 

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: