Saugus laikas prie vandens telkinių: kaip išmaniai išmokti plaukti, stebėti pažangą ir apsiginti nuo saulės?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Šiltomis vasaros dienomis nesinori likti namie – kur kas labiau vilioja ežero ar jūros paplūdimys, tačiau ir čia kokybiškam poilsiui pasitarnauja išmanūs sprendimai.
- Mobiliųjų telefonų programėlės patars tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems plaukikams, kurie vandenyje nori jaustis užtikrintai.
- Kad kaitri popietės saulė nepažeistų jūsų odos, būtina sekti ultravioletinių jos spindulių aktyvumą ir nuolat naudoti apsaugines priemones – apie tai primins ir išmaniosios programėlės.
- Į kišenę įsimetę telefoną, ant riešo užsisekite išmanųjį laikrodį – jis fiksuos jūsų fizinį aktyvumą, matuos svarbiausius kūno rodiklius ir primins atsigaivinti stikline vandens.
„Ilgos saulėtos dienos kvieste kviečia laiką leisti gryname ore ir nerūpestingai šildytis tiek ežerų, tiek jūros paplūdimiuose. Vis dėlto net pasyvus gulėjimas saulėje gali baigtis nudegimais, o plaukimo įgūdžiai leidžia nepasimesti netikėtose situacijose. Todėl išsiruošę į iškylą, nepamirškite ne tik rankšluosčio, užkandžių ar vandens, bet ir išmanaus telefono ar laikrodžio“, – pataria „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.
Įvairios programėlės primins laiku išgerti vandens, pasitepti kremu nuo saulės, o plaukikai galės išmokti naujos technikos ar atlikti apšilimą prieš plaukdami. Tiesa, „Bitės Profas“ primena, kad mokytis plaukti galima tik negiliose vandens telkinio vietose ir esant tinkamoms aplinkos sąlygoms, nes svarbiausia – jūsų ir jūsų artimųjų saugumas.
Plaukimo pamokas pradėkite dar sporto salėje
Pasiruošimą maudynėms ežere K. Špiliauskas siūlo pradėti dar namuose ir pirmą žingsnį žengti į savo išmanųjį telefoną parsisiunčiant „SwimtoFly“ („Android“, „iOS“) programėlę.
„Ši programėlė – būdas ne tik išmokti plaukti, bet ir būti užtikrintam vandenyje. Programėlėje jūsų laukia įvairios instrukcijos ir vaizdo įrašai, padėsiantys prisijaukinti skirtingus plaukimo stilius. Be to, pamokas veda profesionalūs plaukimo treneriai, todėl jums siūloma nuosekli ir pagrįsta programa. Tiesa, daugiau funkcijų prieinamos tik mokamoje programėlės versijoje, kainuojančioje 8,49 Eur/mėn. Tačiau jei esate pasiryžęs išmokti visų plaukimų paslapčių, tai gali būti puiki investicija“, – įsitikinęs „Bitės Profas“.
Jei turite plaukimo pagrindus, tačiau norite tobulėti, Karolis siūlo išbandyti „Swim Coach“ programėlę („Android“, „iOS“). Joje pagrindus turintys plaukikai ras treniruočių planus ir programas, galės sekti savo pažangą ir atlikti įvairius pasirengimo pratimus. Jei norite pamatyti, kaip taisyklingai atliekami apšilimo pratimai ir įvairių stilių grybšniai, parsisiųskite programėlę „3D Pro Swimming Teacher“ („Android“), kurioje su jais supažindins animuotas žmogus, kurio veiksmus galima matyti iš visų pusių.
„Kad galėtumėte mėgautis plaukimu, neužteks pasipliuškenti vandenyje. Norėdami nuplaukti ilgesnes distancijas, kūną turite treniruoti ne tik vandenyje, bet ir sporto salėje. Programėlėje „GYM Workouts For Swimmers“ („Android“) jūsų laukia pratimai, kurie stiprina plaukimui reikalingus raumenis. Jie tinkami visoms amžiaus grupėms, o pratimų eigą galėsite sekti stebėdami animacijas. O kad visuomet žinotumėte plaukikų pasaulio naujienas ir treniruočių tendencijas, parsisiųskite „Effortless Swimming“ („Android“, „iOS“). Ši programėlė siūlo klausytis tinklalaidžių su plaukimo treneriais bei ekspertais, skaityti jų įžvalgas ir gauti naudingų patarimų“, – programėles pristato „Bitės Profas“.
Laikrodyje – žingsniai, kalorijos ir priminimai atsigerti vandens
Išsirengus į gamtą, nepakeičiamu jūsų pagalbininku taps ne tik telefonas, bet ir išmanusis laikrodis – apie juos „Bitės Profai“ jau kalbėjo šiame straipsnyje. Kai kurie įrenginiai turi navigacijos funkciją, seka jūsų kūno duomenis, fiksuoja fizinį aktyvumą ir kitą informaciją.
„Su šiuolaikišku išmaniuoju laikrodžiu, tokiu kaip „Samsung Galaxy Watch Active 2“, galėsite ne tik stebėti nueitus žingsnius. Kadangi saulės atokaitoje netenkama daug skysčių, jis primins, kad būtina išgerti stiklinę vandens ir fiksuos svarbius fiziologinius duomenis. Vis dėlto labiausiai maudynėse pravarti šio laikrodžio funkcija – jo atsparumas vandeniui iki 50 m gylyje. Vadinasi, juo galėsite patogiai ir užtikrintai skaičiuoti nuplauktus metrus ir fiksuoti savo plaukimo pažangą. Tiesa, prieš tai į savo išmanųjį telefoną reikės parsisiųsti programėlę „Swim“ („Android“, „iOS“) – ji suderinama su skirtingų gamintojų išmaniaisiais laikrodžiais, fiksuoja atstumą ir grybšnius bei leidžia sukurti savo treniruočių programą“, – apie išmanaus laikrodžio ir programėlės galimybes pasakoja K. Špiliauskas.
Įvertinę savo poreikius, galite rinktis iš skirtingų gamintojų siūlomų laikrodžių bei išmaniųjų apyrankių. „Bitės Profas“ sako, kad visi jie turi gamintojų sukurtas programėles, kuriomis patogu valdyti savo dėvimą įrenginį ir sekti savo progresą, sudegintas kalorijas, nueitus žingsnius bei kitą informaciją.
Stebėkite saulės aktyvumą
Net susiruošę paplaukioti upėje ar ežere, dalį laiko praleisite ant kranto, o ir plaukioti kur kas smagiau iš anksto žinant būsimas oro sąlygas. Bene tiksliausioje orų programėlėje „AccuWeather“ („Android“, „iOS“) patikrinę artimiausių valandų orų prognozę, po plaukimo pailsėkite atsigulę ant paplūdimio rankšluosčio, įtrynę odą kremu nuo saulės ir įsijungę „UVLens“ („Android“, „iOS“) programėlę.
„Orų prognozė pateikia išsamią informaciją apie temperatūrą, vėjo greitį ir kritulius, tačiau joje dažnai trūksta duomenų apie saulės intensyvumą. Būtent šią spragą užkaišo „UVLens“, kurioje galėsite matyti, kada saulė pasiekia didžiausia intensyvumą ir geriau laiką leisti pavėsyje. Pažymėję, kada pasitepėte kremu nuo saulės, po kiek laiko gausite priminimą tą padaryti ir vėl, todėl išvengsite nudegimų ir sugadintų atostogų“, – sako Karolis.
Šias ir dar daugiau funkcijų siūlo „QSun“ („Android“, „iOS“). Joje ne tik galėsite sekti saulės aktyvumą ir gauti priminimus apie poreikį pasitepti kremu nuo saulės, bet ir pagal įvairius parametrus apskaičiuoti reikalingą jo kiekį. Išskirtinė šio programėlės savybė – galimybė nuskenuoti savo veidą ir gauti dirbtinio intelekto įžvalgas apie odos sveikatos būklę. Tiesa, K. Špiliauskas pažymi, kad ši informacija nėra medicininio pobūdžio ir neturi būti naudojama diagnostikai.
Susiję straipsniai
„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?