Kurie virtualūs žaidimai gali padidinti darbuotojų įsitraukimą?

Jei norite, kad darbuotojai būtų ne vien kolegos, bet ir teigiamai palaikytų vienas kitą, investuokite laiko į santykių ir pasitikėjimo stiprinimą. Dėl sudėtingos situacijos išeitimi gali tapti nuotoliniai komandų formavimo žaidimai. Kurie iš jų gali prablaškyti ir sustiprinti komandas, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Nuotoliniai žaidimai gali padėti darbuotojams jaustis labiau vertinamiems ir įsitraukusiems į įmonės kultūrą
  • Linksma viktorina „QuizBreaker“ leidžia išsiaiškinti, kas geriausiai pažįsta kolegas
  • Naujokai lengviau įsilieja į kolektyvus, kai virtualiai parodo nuotraukas su tam tikromis istorijomis
  • Vadovams, norintiems užauginti našias komandas, gali padėti „WorkStyle“ žaidimas
  • Nuotaikingas „Water Cooler Trivia“ žaidimas leis kolegoms pasikalbėti ne tik apie orus ar savaitgalius

„Nors ir nuotolinis, tačiau reguliarus darbuotojų bendravimas svarbus tikrojo žmogiškojo ryšio užmezgimui arba palaikymui. Nuotoliniai žaidimai gali padėti žmonėms pasijusti labiau vertinamiems ir įsitraukusiais į įmonės kultūrą. Tai ypač svarbu naujokams, įsidarbinusiems karantino metu ir, dažnu atveju, gyvai nė nemačiusiems kitų kolegų“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas.

Išsiaiškinkite, kas geriausiai pažįsta kolegas

Pandemijos metu „Google“, Microsoft“, „Amazon“ ir kitų didžiųjų kompanijų darbuotojai itin mėgsta žaisti viktoriną „QuizBreaker“. Ją galima išbandyti nemokamai 21 dieną ir bet kada atšaukti bandomąją prenumeratą.

„Šiame žaidime pakviesite komandos narius atsakinėti į linksmus ledlaužio klausimus. Koks buvo jo pirmasis apmokamas darbas? Kokia buvo jo mėgstamiausia muzikos grupė prieš dešimt metų? Kada jis būna laimingiausias? Panašūs klausimai leidžia geriau pažinti kolegas ir sukuria draugišką atmosferą. Platforma siūlo daugiau nei 100 klausimų, tačiau juos galima sugalvoti ir patiems“, – pažymi „Bitės Profas“.

Nebūtina kviesti darbuotojų prisijungti konkrečiu laiku, kadangi viktorinas galima nusiųsti į el. paštą ir atsakyti jas kiekvienam atskirai. „QuizBreaker“ platformoje galima su šypsenėlėmis komentuoti vieni kitų atsakymus ir matyti pirmaujančių žaidėjų lentelę. Žaidime privalo dalyvauti bent trys žaidėjai, o iš viso jų gali būti daugiau nei 1000.

Parodykite savo nuotraukas

Dauguma žmonių telefonuose turi tūkstančius nuotraukų iš savo gyvenimo. Kiekvienas darbuotojas vaizdo skambučio metu gali pasidalinti jam patinkančia fotografija, kuri gali kažką pasakyti apie jį. Tai gali būti augintinio nuotrauka, mėgstamiausio gėrimo, vaiko, patinkančios TV laidos ar namų fotografija. Svarbu, kad tai būtų susiję su žmogaus gyvenimu ir turėtų istoriją, kurią galima papasakoti.

„Nuotraukų žaidimas ypač pasiteisina, kai įmonėje įsidarbina nauji darbuotojai. Taip jie gali pristatyti save, jiems patinkančias temas, pomėgius ir lengviau įsilieti į kolektyvą“, – priduria K. Špiliauskas.

Pažinkite kolegų darbo stilių

WorkStyle“ – unikalus žaidimas, trunkantis maždaug valandą ir padedantis geriau suprasti kolegų darbo stilių ir asmenybes. Šis žaidimas ypač naudingas vadovams, norintiems užauginti našias komandas, nes darbuotojai parodo vieni kitiems, kodėl kiekvienam jų geriau dirbti būtent vienokiu, o ne kitokiu būdu.

„Šioje platformoje kiekvienam darbuotojui sukuriamas atskiras profilis. Jis gali atsakyti į aštuonis moksliškai patvirtintus asmenybės testus apie profesinį emocinį intelektą, efektyvumą, lyderystę ar projektų valdymą. Čia taip pat reikės atsakyti į savęs apibūdinimo ir nuostatų apie darbą klausimus“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Galbūt vienam darbuotojui nesuprantama, kodėl kitas kolega tas pačias užduotis atlieka visai kitaip. Nuostaba gali greitai pakeisti supratimas peržiūrėjus kolegos profilį „WorkStyle“ platformoje. Tiesa, kuo daugiau užsisakoma profilių, tuo mažesnė vieno profilio kaina.

Atspėkite, tiesa ar melas?

Sukvieskite komandos narius į vaizdo konferenciją ir paprašykite, kad kiekvienas iš jų pasakytų apie save tris teisingus ir vieną melagingą faktą. Svarbu, kad neteisingas faktas būtų realistiškas, nes taip kolegoms bus sunkiau atspėti, kas yra melas ir tiesa.

„Tai lengvas ir įdomus būdas pažinti kitus žmones ir sužinoti vieniems apie kitus faktų, kurių paprastai nepasakojame. Tam, kad žaisti būtų smagiau atspėjusiems melagingus faktus skirkite taškus, o daugiausiai jų surinkusius apdovanokite“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas K. Špilauskas.

Turėkite apie ką diskutuoti

NBA krepšinio komandos „Dallas Mavericks“ pamėgtas „Water Cooler Trivia“ žaidimas leis ir jūsų komandai pasikalbėti ne tik apie orus ar savaitgalio planus. Žaidėjams itin smagu kiekvieną savaitę aptarti rezultatus ir viktorinos klausimus apie įvairias įdomybes ir mažiau žinomus faktus.

„Galima nustatyti, kad žaidėjai atsakytų klausimus tam tikromis valandomis arba turėtų galimybę atsakyti kiekvienam patogiu metu savaitėje. Kiekvieną savaitę žaidžiamas naujas žaidimas, todėl svarbu nepavėluoti sužaisti, kadangi iš naujo skaičiuojasi lentelėje esantys taškai“, – sako „Bitės Profas“.

Čia daugiau nei 5000 klausimų skirstomi į įvairias kategorijas – nuo populiariosios kultūros ar mistikos iki socialinių mokslų ar technologijų. „Water Cooler Trivia“ platforma pasižymi ir integracija su „Slack“ („Android“ ir „iOS“) bei „Microsoft Teams“ („Android“ ir „iOS“) programomis.

Nuotoliniams susitikimams naudokite vaizdo konferencijų programas. Kurios iš jų populiariausios ir tinkamiausios, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis pasakoja straipsniuose apie susitikimus internete ir nuotolinį darbą.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: